Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
ainéistéisigh could be a grammatical form of: ainéistéiseach »

ainéistéisigh

VERB

VERBAL NOUN

ainéistéisiú

VERBAL ADJECTIVE

ainéistéisithe

SINGULAR

1
d'ainéistéisigh mé
ar ainéistéisigh mé?
níor ainéistéisigh mé
2
d'ainéistéisigh tú
ar ainéistéisigh tú?
níor ainéistéisigh tú
3
d'ainéistéisigh sé (MASC.)
ar ainéistéisigh sé?
níor ainéistéisigh sé
d'ainéistéisigh sí (FEM.)
ar ainéistéisigh sí?
níor ainéistéisigh sí

PLURAL

1
d'ainéistéisíomar
ar ainéistéisíomar?
níor ainéistéisíomar
d'ainéistéisigh muid
ar ainéistéisigh muid?
níor ainéistéisigh muid
2
d'ainéistéisigh sibh
ar ainéistéisigh sibh?
níor ainéistéisigh sibh
3
d'ainéistéisigh siad
ar ainéistéisigh siad?
níor ainéistéisigh siad
d'ainéistéisíodar
ar ainéistéisíodar?
níor ainéistéisíodar

PASSIVE

ainéistéisíodh
ar ainéistéisíodh?
níor ainéistéisíodh

SINGULAR

1
ainéistéisím
an ainéistéisím?
ní ainéistéisím
2
ainéistéisíonn tú
an ainéistéisíonn tú?
ní ainéistéisíonn tú
3
ainéistéisíonn sé (MASC.)
an ainéistéisíonn sé?
ní ainéistéisíonn sé
ainéistéisíonn sí (FEM.)
an ainéistéisíonn sí?
ní ainéistéisíonn sí

PLURAL

1
ainéistéisímid
an ainéistéisímid?
ní ainéistéisímid
ainéistéisíonn muid
an ainéistéisíonn muid?
ní ainéistéisíonn muid
2
ainéistéisíonn sibh
an ainéistéisíonn sibh?
ní ainéistéisíonn sibh
3
ainéistéisíonn siad
an ainéistéisíonn siad?
ní ainéistéisíonn siad

PASSIVE

ainéistéisítear
an ainéistéisítear?
ní ainéistéisítear

SINGULAR

1
ainéistéiseoidh mé
an ainéistéiseoidh mé?
ní ainéistéiseoidh mé
2
ainéistéiseoidh tú
an ainéistéiseoidh tú?
ní ainéistéiseoidh tú
3
ainéistéiseoidh sé (MASC.)
an ainéistéiseoidh sé?
ní ainéistéiseoidh sé
ainéistéiseoidh sí (FEM.)
an ainéistéiseoidh sí?
ní ainéistéiseoidh sí

PLURAL

1
ainéistéiseoimid
an ainéistéiseoimid?
ní ainéistéiseoimid
ainéistéiseoidh muid
an ainéistéiseoidh muid?
ní ainéistéiseoidh muid
2
ainéistéiseoidh sibh
an ainéistéiseoidh sibh?
ní ainéistéiseoidh sibh
3
ainéistéiseoidh siad
an ainéistéiseoidh siad?
ní ainéistéiseoidh siad

PASSIVE

ainéistéiseofar
an ainéistéiseofar?
ní ainéistéiseofar

SINGULAR

1
d'ainéistéiseoinn
an ainéistéiseoinn?
ní ainéistéiseoinn
2
d'ainéistéiseofá
an ainéistéiseofá?
ní ainéistéiseofá
3
d'ainéistéiseodh sé (MASC.)
an ainéistéiseodh sé?
ní ainéistéiseodh sé
d'ainéistéiseodh sí (FEM.)
an ainéistéiseodh sí?
ní ainéistéiseodh sí

PLURAL

1
d'ainéistéiseoimis
an ainéistéiseoimis?
ní ainéistéiseoimis
d'ainéistéiseodh muid
an ainéistéiseodh muid?
ní ainéistéiseodh muid
2
d'ainéistéiseodh sibh
an ainéistéiseodh sibh?
ní ainéistéiseodh sibh
3
d'ainéistéiseoidís
an ainéistéiseoidís?
ní ainéistéiseoidís
d'ainéistéiseodh siad
an ainéistéiseodh siad?
ní ainéistéiseodh siad

PASSIVE

d'ainéistéiseofaí
an ainéistéiseofaí?
ní ainéistéiseofaí

SINGULAR

1
d'ainéistéisínn
an ainéistéisínn?
ní ainéistéisínn
2
d'ainéistéisíteá
an ainéistéisíteá?
ní ainéistéisíteá
3
d'ainéistéisíodh sé (MASC.)
an ainéistéisíodh sé?
ní ainéistéisíodh sé
d'ainéistéisíodh sí (FEM.)
an ainéistéisíodh sí?
ní ainéistéisíodh sí

PLURAL

1
d'ainéistéisímis
an ainéistéisímis?
ní ainéistéisímis
d'ainéistéisíodh muid
an ainéistéisíodh muid?
ní ainéistéisíodh muid
2
d'ainéistéisíodh sibh
an ainéistéisíodh sibh?
ní ainéistéisíodh sibh
3
d'ainéistéisídís
an ainéistéisídís?
ní ainéistéisídís
d'ainéistéisíodh siad
an ainéistéisíodh siad?
ní ainéistéisíodh siad

PASSIVE

d'ainéistéisítí
an ainéistéisítí?
ní ainéistéisítí

SINGULAR

1
ainéistéisím!
ná hainéistéisím!
2
ainéistéisigh!
ná hainéistéisigh!
3
ainéistéisíodh sé! (MASC.)
ná hainéistéisíodh sé!
ainéistéisíodh sí! (FEM.)
ná hainéistéisíodh sí!

PLURAL

1
ainéistéisímis!
ná hainéistéisímis!
ainéistéisíodh muid!
ná hainéistéisíodh muid!
2
ainéistéisígí!
ná hainéistéisígí!
3
ainéistéisídís!
ná hainéistéisídís!
ainéistéisíodh siad!
ná hainéistéisíodh siad!

PASSIVE

ainéistéisítear!
ná hainéistéisítear!

SINGULAR

1
go n-ainéistéisí mé
nár ainéistéisí mé
2
go n-ainéistéisí tú
nár ainéistéisí tú
3
go n-ainéistéisí sé (MASC.)
nár ainéistéisí sé
go n-ainéistéisí sí (FEM.)
nár ainéistéisí sí

PLURAL

1
go n-ainéistéisímid
nár ainéistéisímid
go n-ainéistéisí muid
nár ainéistéisí muid
2
go n-ainéistéisí sibh
nár ainéistéisí sibh
3
go n-ainéistéisí siad
nár ainéistéisí siad

PASSIVE

go n-ainéistéisítear
nár ainéistéisítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News