Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

aischéimnigh

VERB

VERBAL NOUN

aischéimniú

VERBAL ADJECTIVE

aischéimnithe

SINGULAR

1
d'aischéimnigh mé
ar aischéimnigh mé?
níor aischéimnigh mé
2
d'aischéimnigh tú
ar aischéimnigh tú?
níor aischéimnigh tú
3
d'aischéimnigh sé (MASC.)
ar aischéimnigh sé?
níor aischéimnigh sé
d'aischéimnigh sí (FEM.)
ar aischéimnigh sí?
níor aischéimnigh sí

PLURAL

1
d'aischéimníomar
ar aischéimníomar?
níor aischéimníomar
d'aischéimnigh muid
ar aischéimnigh muid?
níor aischéimnigh muid
2
d'aischéimnigh sibh
ar aischéimnigh sibh?
níor aischéimnigh sibh
3
d'aischéimnigh siad
ar aischéimnigh siad?
níor aischéimnigh siad
d'aischéimníodar
ar aischéimníodar?
níor aischéimníodar

PASSIVE

aischéimníodh
ar aischéimníodh?
níor aischéimníodh

SINGULAR

1
aischéimním
an aischéimním?
ní aischéimním
2
aischéimníonn tú
an aischéimníonn tú?
ní aischéimníonn tú
3
aischéimníonn sé (MASC.)
an aischéimníonn sé?
ní aischéimníonn sé
aischéimníonn sí (FEM.)
an aischéimníonn sí?
ní aischéimníonn sí

PLURAL

1
aischéimnímid
an aischéimnímid?
ní aischéimnímid
aischéimníonn muid
an aischéimníonn muid?
ní aischéimníonn muid
2
aischéimníonn sibh
an aischéimníonn sibh?
ní aischéimníonn sibh
3
aischéimníonn siad
an aischéimníonn siad?
ní aischéimníonn siad

PASSIVE

aischéimnítear
an aischéimnítear?
ní aischéimnítear

SINGULAR

1
aischéimneoidh mé
an aischéimneoidh mé?
ní aischéimneoidh mé
2
aischéimneoidh tú
an aischéimneoidh tú?
ní aischéimneoidh tú
3
aischéimneoidh sé (MASC.)
an aischéimneoidh sé?
ní aischéimneoidh sé
aischéimneoidh sí (FEM.)
an aischéimneoidh sí?
ní aischéimneoidh sí

PLURAL

1
aischéimneoimid
an aischéimneoimid?
ní aischéimneoimid
aischéimneoidh muid
an aischéimneoidh muid?
ní aischéimneoidh muid
2
aischéimneoidh sibh
an aischéimneoidh sibh?
ní aischéimneoidh sibh
3
aischéimneoidh siad
an aischéimneoidh siad?
ní aischéimneoidh siad

PASSIVE

aischéimneofar
an aischéimneofar?
ní aischéimneofar

SINGULAR

1
d'aischéimneoinn
an aischéimneoinn?
ní aischéimneoinn
2
d'aischéimneofá
an aischéimneofá?
ní aischéimneofá
3
d'aischéimneodh sé (MASC.)
an aischéimneodh sé?
ní aischéimneodh sé
d'aischéimneodh sí (FEM.)
an aischéimneodh sí?
ní aischéimneodh sí

PLURAL

1
d'aischéimneoimis
an aischéimneoimis?
ní aischéimneoimis
d'aischéimneodh muid
an aischéimneodh muid?
ní aischéimneodh muid
2
d'aischéimneodh sibh
an aischéimneodh sibh?
ní aischéimneodh sibh
3
d'aischéimneoidís
an aischéimneoidís?
ní aischéimneoidís
d'aischéimneodh siad
an aischéimneodh siad?
ní aischéimneodh siad

PASSIVE

d'aischéimneofaí
an aischéimneofaí?
ní aischéimneofaí

SINGULAR

1
d'aischéimnínn
an aischéimnínn?
ní aischéimnínn
2
d'aischéimníteá
an aischéimníteá?
ní aischéimníteá
3
d'aischéimníodh sé (MASC.)
an aischéimníodh sé?
ní aischéimníodh sé
d'aischéimníodh sí (FEM.)
an aischéimníodh sí?
ní aischéimníodh sí

PLURAL

1
d'aischéimnímis
an aischéimnímis?
ní aischéimnímis
d'aischéimníodh muid
an aischéimníodh muid?
ní aischéimníodh muid
2
d'aischéimníodh sibh
an aischéimníodh sibh?
ní aischéimníodh sibh
3
d'aischéimnídís
an aischéimnídís?
ní aischéimnídís
d'aischéimníodh siad
an aischéimníodh siad?
ní aischéimníodh siad

PASSIVE

d'aischéimnítí
an aischéimnítí?
ní aischéimnítí

SINGULAR

1
aischéimním!
ná haischéimním!
2
aischéimnigh!
ná haischéimnigh!
3
aischéimníodh sé! (MASC.)
ná haischéimníodh sé!
aischéimníodh sí! (FEM.)
ná haischéimníodh sí!

PLURAL

1
aischéimnímis!
ná haischéimnímis!
aischéimníodh muid!
ná haischéimníodh muid!
2
aischéimnígí!
ná haischéimnígí!
3
aischéimnídís!
ná haischéimnídís!
aischéimníodh siad!
ná haischéimníodh siad!

PASSIVE

aischéimnítear!
ná haischéimnítear!

SINGULAR

1
go n-aischéimní mé
nár aischéimní mé
2
go n-aischéimní tú
nár aischéimní tú
3
go n-aischéimní sé (MASC.)
nár aischéimní sé
go n-aischéimní sí (FEM.)
nár aischéimní sí

PLURAL

1
go n-aischéimnímid
nár aischéimnímid
go n-aischéimní muid
nár aischéimní muid
2
go n-aischéimní sibh
nár aischéimní sibh
3
go n-aischéimní siad
nár aischéimní siad

PASSIVE

go n-aischéimnítear
nár aischéimnítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News