Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

aisfhuaimnigh

VERB

VERBAL NOUN

aisfhuaimniú

VERBAL ADJECTIVE

aisfhuaimnithe

SINGULAR

1
d'aisfhuaimnigh mé
ar aisfhuaimnigh mé?
níor aisfhuaimnigh mé
2
d'aisfhuaimnigh tú
ar aisfhuaimnigh tú?
níor aisfhuaimnigh tú
3
d'aisfhuaimnigh sé (MASC.)
ar aisfhuaimnigh sé?
níor aisfhuaimnigh sé
d'aisfhuaimnigh sí (FEM.)
ar aisfhuaimnigh sí?
níor aisfhuaimnigh sí

PLURAL

1
d'aisfhuaimníomar
ar aisfhuaimníomar?
níor aisfhuaimníomar
d'aisfhuaimnigh muid
ar aisfhuaimnigh muid?
níor aisfhuaimnigh muid
2
d'aisfhuaimnigh sibh
ar aisfhuaimnigh sibh?
níor aisfhuaimnigh sibh
3
d'aisfhuaimnigh siad
ar aisfhuaimnigh siad?
níor aisfhuaimnigh siad
d'aisfhuaimníodar
ar aisfhuaimníodar?
níor aisfhuaimníodar

PASSIVE

aisfhuaimníodh
ar aisfhuaimníodh?
níor aisfhuaimníodh

SINGULAR

1
aisfhuaimním
an aisfhuaimním?
ní aisfhuaimním
2
aisfhuaimníonn tú
an aisfhuaimníonn tú?
ní aisfhuaimníonn tú
3
aisfhuaimníonn sé (MASC.)
an aisfhuaimníonn sé?
ní aisfhuaimníonn sé
aisfhuaimníonn sí (FEM.)
an aisfhuaimníonn sí?
ní aisfhuaimníonn sí

PLURAL

1
aisfhuaimnímid
an aisfhuaimnímid?
ní aisfhuaimnímid
aisfhuaimníonn muid
an aisfhuaimníonn muid?
ní aisfhuaimníonn muid
2
aisfhuaimníonn sibh
an aisfhuaimníonn sibh?
ní aisfhuaimníonn sibh
3
aisfhuaimníonn siad
an aisfhuaimníonn siad?
ní aisfhuaimníonn siad

PASSIVE

aisfhuaimnítear
an aisfhuaimnítear?
ní aisfhuaimnítear

SINGULAR

1
aisfhuaimneoidh mé
an aisfhuaimneoidh mé?
ní aisfhuaimneoidh mé
2
aisfhuaimneoidh tú
an aisfhuaimneoidh tú?
ní aisfhuaimneoidh tú
3
aisfhuaimneoidh sé (MASC.)
an aisfhuaimneoidh sé?
ní aisfhuaimneoidh sé
aisfhuaimneoidh sí (FEM.)
an aisfhuaimneoidh sí?
ní aisfhuaimneoidh sí

PLURAL

1
aisfhuaimneoimid
an aisfhuaimneoimid?
ní aisfhuaimneoimid
aisfhuaimneoidh muid
an aisfhuaimneoidh muid?
ní aisfhuaimneoidh muid
2
aisfhuaimneoidh sibh
an aisfhuaimneoidh sibh?
ní aisfhuaimneoidh sibh
3
aisfhuaimneoidh siad
an aisfhuaimneoidh siad?
ní aisfhuaimneoidh siad

PASSIVE

aisfhuaimneofar
an aisfhuaimneofar?
ní aisfhuaimneofar

SINGULAR

1
d'aisfhuaimneoinn
an aisfhuaimneoinn?
ní aisfhuaimneoinn
2
d'aisfhuaimneofá
an aisfhuaimneofá?
ní aisfhuaimneofá
3
d'aisfhuaimneodh sé (MASC.)
an aisfhuaimneodh sé?
ní aisfhuaimneodh sé
d'aisfhuaimneodh sí (FEM.)
an aisfhuaimneodh sí?
ní aisfhuaimneodh sí

PLURAL

1
d'aisfhuaimneoimis
an aisfhuaimneoimis?
ní aisfhuaimneoimis
d'aisfhuaimneodh muid
an aisfhuaimneodh muid?
ní aisfhuaimneodh muid
2
d'aisfhuaimneodh sibh
an aisfhuaimneodh sibh?
ní aisfhuaimneodh sibh
3
d'aisfhuaimneoidís
an aisfhuaimneoidís?
ní aisfhuaimneoidís
d'aisfhuaimneodh siad
an aisfhuaimneodh siad?
ní aisfhuaimneodh siad

PASSIVE

d'aisfhuaimneofaí
an aisfhuaimneofaí?
ní aisfhuaimneofaí

SINGULAR

1
d'aisfhuaimnínn
an aisfhuaimnínn?
ní aisfhuaimnínn
2
d'aisfhuaimníteá
an aisfhuaimníteá?
ní aisfhuaimníteá
3
d'aisfhuaimníodh sé (MASC.)
an aisfhuaimníodh sé?
ní aisfhuaimníodh sé
d'aisfhuaimníodh sí (FEM.)
an aisfhuaimníodh sí?
ní aisfhuaimníodh sí

PLURAL

1
d'aisfhuaimnímis
an aisfhuaimnímis?
ní aisfhuaimnímis
d'aisfhuaimníodh muid
an aisfhuaimníodh muid?
ní aisfhuaimníodh muid
2
d'aisfhuaimníodh sibh
an aisfhuaimníodh sibh?
ní aisfhuaimníodh sibh
3
d'aisfhuaimnídís
an aisfhuaimnídís?
ní aisfhuaimnídís
d'aisfhuaimníodh siad
an aisfhuaimníodh siad?
ní aisfhuaimníodh siad

PASSIVE

d'aisfhuaimnítí
an aisfhuaimnítí?
ní aisfhuaimnítí

SINGULAR

1
aisfhuaimním!
ná haisfhuaimním!
2
aisfhuaimnigh!
ná haisfhuaimnigh!
3
aisfhuaimníodh sé! (MASC.)
ná haisfhuaimníodh sé!
aisfhuaimníodh sí! (FEM.)
ná haisfhuaimníodh sí!

PLURAL

1
aisfhuaimnímis!
ná haisfhuaimnímis!
aisfhuaimníodh muid!
ná haisfhuaimníodh muid!
2
aisfhuaimnígí!
ná haisfhuaimnígí!
3
aisfhuaimnídís!
ná haisfhuaimnídís!
aisfhuaimníodh siad!
ná haisfhuaimníodh siad!

PASSIVE

aisfhuaimnítear!
ná haisfhuaimnítear!

SINGULAR

1
go n-aisfhuaimní mé
nár aisfhuaimní mé
2
go n-aisfhuaimní tú
nár aisfhuaimní tú
3
go n-aisfhuaimní sé (MASC.)
nár aisfhuaimní sé
go n-aisfhuaimní sí (FEM.)
nár aisfhuaimní sí

PLURAL

1
go n-aisfhuaimnímid
nár aisfhuaimnímid
go n-aisfhuaimní muid
nár aisfhuaimní muid
2
go n-aisfhuaimní sibh
nár aisfhuaimní sibh
3
go n-aisfhuaimní siad
nár aisfhuaimní siad

PASSIVE

go n-aisfhuaimnítear
nár aisfhuaimnítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News