Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: aisghairm · agair · aighear · aighnis · siabhair

aisghair

VERB

VERBAL NOUN

aisghairm

VERBAL ADJECTIVE

aisghairthe

SINGULAR

1
d'aisghair mé
ar aisghair mé?
níor aisghair mé
2
d'aisghair tú
ar aisghair tú?
níor aisghair tú
3
d'aisghair sé (MASC.)
ar aisghair sé?
níor aisghair sé
d'aisghair sí (FEM.)
ar aisghair sí?
níor aisghair sí

PLURAL

1
d'aisghaireamar
ar aisghaireamar?
níor aisghaireamar
d'aisghair muid
ar aisghair muid?
níor aisghair muid
2
d'aisghair sibh
ar aisghair sibh?
níor aisghair sibh
3
d'aisghair siad
ar aisghair siad?
níor aisghair siad
d'aisghaireadar
ar aisghaireadar?
níor aisghaireadar

PASSIVE

aisghaireadh
ar aisghaireadh?
níor aisghaireadh

SINGULAR

1
aisghairim
an aisghairim?
ní aisghairim
2
aisghaireann tú
an aisghaireann tú?
ní aisghaireann tú
3
aisghaireann sé (MASC.)
an aisghaireann sé?
ní aisghaireann sé
aisghaireann sí (FEM.)
an aisghaireann sí?
ní aisghaireann sí

PLURAL

1
aisghairimid
an aisghairimid?
ní aisghairimid
aisghaireann muid
an aisghaireann muid?
ní aisghaireann muid
2
aisghaireann sibh
an aisghaireann sibh?
ní aisghaireann sibh
3
aisghaireann siad
an aisghaireann siad?
ní aisghaireann siad

PASSIVE

aisghairtear
an aisghairtear?
ní aisghairtear

SINGULAR

1
aisghairfidh mé
an aisghairfidh mé?
ní aisghairfidh mé
2
aisghairfidh tú
an aisghairfidh tú?
ní aisghairfidh tú
3
aisghairfidh sé (MASC.)
an aisghairfidh sé?
ní aisghairfidh sé
aisghairfidh sí (FEM.)
an aisghairfidh sí?
ní aisghairfidh sí

PLURAL

1
aisghairfimid
an aisghairfimid?
ní aisghairfimid
aisghairfidh muid
an aisghairfidh muid?
ní aisghairfidh muid
2
aisghairfidh sibh
an aisghairfidh sibh?
ní aisghairfidh sibh
3
aisghairfidh siad
an aisghairfidh siad?
ní aisghairfidh siad

PASSIVE

aisghairfear
an aisghairfear?
ní aisghairfear

SINGULAR

1
d'aisghairfinn
an aisghairfinn?
ní aisghairfinn
2
d'aisghairfeá
an aisghairfeá?
ní aisghairfeá
3
d'aisghairfeadh sé (MASC.)
an aisghairfeadh sé?
ní aisghairfeadh sé
d'aisghairfeadh sí (FEM.)
an aisghairfeadh sí?
ní aisghairfeadh sí

PLURAL

1
d'aisghairfimis
an aisghairfimis?
ní aisghairfimis
d'aisghairfeadh muid
an aisghairfeadh muid?
ní aisghairfeadh muid
2
d'aisghairfeadh sibh
an aisghairfeadh sibh?
ní aisghairfeadh sibh
3
d'aisghairfidís
an aisghairfidís?
ní aisghairfidís
d'aisghairfeadh siad
an aisghairfeadh siad?
ní aisghairfeadh siad

PASSIVE

d'aisghairfí
an aisghairfí?
ní aisghairfí

SINGULAR

1
d'aisghairinn
an aisghairinn?
ní aisghairinn
2
d'aisghairteá
an aisghairteá?
ní aisghairteá
3
d'aisghaireadh sé (MASC.)
an aisghaireadh sé?
ní aisghaireadh sé
d'aisghaireadh sí (FEM.)
an aisghaireadh sí?
ní aisghaireadh sí

PLURAL

1
d'aisghairimis
an aisghairimis?
ní aisghairimis
d'aisghaireadh muid
an aisghaireadh muid?
ní aisghaireadh muid
2
d'aisghaireadh sibh
an aisghaireadh sibh?
ní aisghaireadh sibh
3
d'aisghairidís
an aisghairidís?
ní aisghairidís
d'aisghaireadh siad
an aisghaireadh siad?
ní aisghaireadh siad

PASSIVE

d'aisghairtí
an aisghairtí?
ní aisghairtí

SINGULAR

1
aisghairim!
ná haisghairim!
2
aisghair!
ná haisghair!
3
aisghaireadh sé! (MASC.)
ná haisghaireadh sé!
aisghaireadh sí! (FEM.)
ná haisghaireadh sí!

PLURAL

1
aisghairimis!
ná haisghairimis!
aisghaireadh muid!
ná haisghaireadh muid!
2
aisghairigí!
ná haisghairigí!
3
aisghairidís!
ná haisghairidís!
aisghaireadh siad!
ná haisghaireadh siad!

PASSIVE

aisghairtear!
ná haisghairtear!

SINGULAR

1
go n-aisghaire mé
nár aisghaire mé
2
go n-aisghaire tú
nár aisghaire tú
3
go n-aisghaire sé (MASC.)
nár aisghaire sé
go n-aisghaire sí (FEM.)
nár aisghaire sí

PLURAL

1
go n-aisghairimid
nár aisghairimid
go n-aisghaire muid
nár aisghaire muid
2
go n-aisghaire sibh
nár aisghaire sibh
3
go n-aisghaire siad
nár aisghaire siad

PASSIVE

go n-aisghairtear
nár aisghairtear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News