Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: anailísiú · ailínigh · ailsigh · anailís · anailísí
anailísigh could be a grammatical form of: anailíseach »

anailísigh

VERB

VERBAL NOUN

anailísiú

VERBAL ADJECTIVE

anailísithe

SINGULAR

1
d'anailísigh mé
ar anailísigh mé?
níor anailísigh mé
2
d'anailísigh tú
ar anailísigh tú?
níor anailísigh tú
3
d'anailísigh sé (MASC.)
ar anailísigh sé?
níor anailísigh sé
d'anailísigh sí (FEM.)
ar anailísigh sí?
níor anailísigh sí

PLURAL

1
d'anailísíomar
ar anailísíomar?
níor anailísíomar
d'anailísigh muid
ar anailísigh muid?
níor anailísigh muid
2
d'anailísigh sibh
ar anailísigh sibh?
níor anailísigh sibh
3
d'anailísigh siad
ar anailísigh siad?
níor anailísigh siad
d'anailísíodar
ar anailísíodar?
níor anailísíodar

PASSIVE

anailísíodh
ar anailísíodh?
níor anailísíodh

SINGULAR

1
anailísím
an anailísím?
ní anailísím
2
anailísíonn tú
an anailísíonn tú?
ní anailísíonn tú
3
anailísíonn sé (MASC.)
an anailísíonn sé?
ní anailísíonn sé
anailísíonn sí (FEM.)
an anailísíonn sí?
ní anailísíonn sí

PLURAL

1
anailísímid
an anailísímid?
ní anailísímid
anailísíonn muid
an anailísíonn muid?
ní anailísíonn muid
2
anailísíonn sibh
an anailísíonn sibh?
ní anailísíonn sibh
3
anailísíonn siad
an anailísíonn siad?
ní anailísíonn siad

PASSIVE

anailísítear
an anailísítear?
ní anailísítear

SINGULAR

1
anailíseoidh mé
an anailíseoidh mé?
ní anailíseoidh mé
2
anailíseoidh tú
an anailíseoidh tú?
ní anailíseoidh tú
3
anailíseoidh sé (MASC.)
an anailíseoidh sé?
ní anailíseoidh sé
anailíseoidh sí (FEM.)
an anailíseoidh sí?
ní anailíseoidh sí

PLURAL

1
anailíseoimid
an anailíseoimid?
ní anailíseoimid
anailíseoidh muid
an anailíseoidh muid?
ní anailíseoidh muid
2
anailíseoidh sibh
an anailíseoidh sibh?
ní anailíseoidh sibh
3
anailíseoidh siad
an anailíseoidh siad?
ní anailíseoidh siad

PASSIVE

anailíseofar
an anailíseofar?
ní anailíseofar

SINGULAR

1
d'anailíseoinn
an anailíseoinn?
ní anailíseoinn
2
d'anailíseofá
an anailíseofá?
ní anailíseofá
3
d'anailíseodh sé (MASC.)
an anailíseodh sé?
ní anailíseodh sé
d'anailíseodh sí (FEM.)
an anailíseodh sí?
ní anailíseodh sí

PLURAL

1
d'anailíseoimis
an anailíseoimis?
ní anailíseoimis
d'anailíseodh muid
an anailíseodh muid?
ní anailíseodh muid
2
d'anailíseodh sibh
an anailíseodh sibh?
ní anailíseodh sibh
3
d'anailíseoidís
an anailíseoidís?
ní anailíseoidís
d'anailíseodh siad
an anailíseodh siad?
ní anailíseodh siad

PASSIVE

d'anailíseofaí
an anailíseofaí?
ní anailíseofaí

SINGULAR

1
d'anailísínn
an anailísínn?
ní anailísínn
2
d'anailísíteá
an anailísíteá?
ní anailísíteá
3
d'anailísíodh sé (MASC.)
an anailísíodh sé?
ní anailísíodh sé
d'anailísíodh sí (FEM.)
an anailísíodh sí?
ní anailísíodh sí

PLURAL

1
d'anailísímis
an anailísímis?
ní anailísímis
d'anailísíodh muid
an anailísíodh muid?
ní anailísíodh muid
2
d'anailísíodh sibh
an anailísíodh sibh?
ní anailísíodh sibh
3
d'anailísídís
an anailísídís?
ní anailísídís
d'anailísíodh siad
an anailísíodh siad?
ní anailísíodh siad

PASSIVE

d'anailísítí
an anailísítí?
ní anailísítí

SINGULAR

1
anailísím!
ná hanailísím!
2
anailísigh!
ná hanailísigh!
3
anailísíodh sé! (MASC.)
ná hanailísíodh sé!
anailísíodh sí! (FEM.)
ná hanailísíodh sí!

PLURAL

1
anailísímis!
ná hanailísímis!
anailísíodh muid!
ná hanailísíodh muid!
2
anailísígí!
ná hanailísígí!
3
anailísídís!
ná hanailísídís!
anailísíodh siad!
ná hanailísíodh siad!

PASSIVE

anailísítear!
ná hanailísítear!

SINGULAR

1
go n-anailísí mé
nár anailísí mé
2
go n-anailísí tú
nár anailísí tú
3
go n-anailísí sé (MASC.)
nár anailísí sé
go n-anailísí sí (FEM.)
nár anailísí sí

PLURAL

1
go n-anailísímid
nár anailísímid
go n-anailísí muid
nár anailísí muid
2
go n-anailísí sibh
nár anailísí sibh
3
go n-anailísí siad
nár anailísí siad

PASSIVE

go n-anailísítear
nár anailísítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News