Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

athfhócasaigh

VERB

VERBAL NOUN

athfhócasú

VERBAL ADJECTIVE

athfhócasaithe

SINGULAR

1
d'athfhócasaigh mé
ar athfhócasaigh mé?
níor athfhócasaigh mé
2
d'athfhócasaigh tú
ar athfhócasaigh tú?
níor athfhócasaigh tú
3
d'athfhócasaigh sé (MASC.)
ar athfhócasaigh sé?
níor athfhócasaigh sé
d'athfhócasaigh sí (FEM.)
ar athfhócasaigh sí?
níor athfhócasaigh sí

PLURAL

1
d'athfhócasaíomar
ar athfhócasaíomar?
níor athfhócasaíomar
d'athfhócasaigh muid
ar athfhócasaigh muid?
níor athfhócasaigh muid
2
d'athfhócasaigh sibh
ar athfhócasaigh sibh?
níor athfhócasaigh sibh
3
d'athfhócasaigh siad
ar athfhócasaigh siad?
níor athfhócasaigh siad
d'athfhócasaíodar
ar athfhócasaíodar?
níor athfhócasaíodar

PASSIVE

athfhócasaíodh
ar athfhócasaíodh?
níor athfhócasaíodh

SINGULAR

1
athfhócasaím
an athfhócasaím?
ní athfhócasaím
2
athfhócasaíonn tú
an athfhócasaíonn tú?
ní athfhócasaíonn tú
3
athfhócasaíonn sé (MASC.)
an athfhócasaíonn sé?
ní athfhócasaíonn sé
athfhócasaíonn sí (FEM.)
an athfhócasaíonn sí?
ní athfhócasaíonn sí

PLURAL

1
athfhócasaímid
an athfhócasaímid?
ní athfhócasaímid
athfhócasaíonn muid
an athfhócasaíonn muid?
ní athfhócasaíonn muid
2
athfhócasaíonn sibh
an athfhócasaíonn sibh?
ní athfhócasaíonn sibh
3
athfhócasaíonn siad
an athfhócasaíonn siad?
ní athfhócasaíonn siad

PASSIVE

athfhócasaítear
an athfhócasaítear?
ní athfhócasaítear

SINGULAR

1
athfhócasóidh mé
an athfhócasóidh mé?
ní athfhócasóidh mé
2
athfhócasóidh tú
an athfhócasóidh tú?
ní athfhócasóidh tú
3
athfhócasóidh sé (MASC.)
an athfhócasóidh sé?
ní athfhócasóidh sé
athfhócasóidh sí (FEM.)
an athfhócasóidh sí?
ní athfhócasóidh sí

PLURAL

1
athfhócasóimid
an athfhócasóimid?
ní athfhócasóimid
athfhócasóidh muid
an athfhócasóidh muid?
ní athfhócasóidh muid
2
athfhócasóidh sibh
an athfhócasóidh sibh?
ní athfhócasóidh sibh
3
athfhócasóidh siad
an athfhócasóidh siad?
ní athfhócasóidh siad

PASSIVE

athfhócasófar
an athfhócasófar?
ní athfhócasófar

SINGULAR

1
d'athfhócasóinn
an athfhócasóinn?
ní athfhócasóinn
2
d'athfhócasófá
an athfhócasófá?
ní athfhócasófá
3
d'athfhócasódh sé (MASC.)
an athfhócasódh sé?
ní athfhócasódh sé
d'athfhócasódh sí (FEM.)
an athfhócasódh sí?
ní athfhócasódh sí

PLURAL

1
d'athfhócasóimis
an athfhócasóimis?
ní athfhócasóimis
d'athfhócasódh muid
an athfhócasódh muid?
ní athfhócasódh muid
2
d'athfhócasódh sibh
an athfhócasódh sibh?
ní athfhócasódh sibh
3
d'athfhócasóidís
an athfhócasóidís?
ní athfhócasóidís
d'athfhócasódh siad
an athfhócasódh siad?
ní athfhócasódh siad

PASSIVE

d'athfhócasófaí
an athfhócasófaí?
ní athfhócasófaí

SINGULAR

1
d'athfhócasaínn
an athfhócasaínn?
ní athfhócasaínn
2
d'athfhócasaíteá
an athfhócasaíteá?
ní athfhócasaíteá
3
d'athfhócasaíodh sé (MASC.)
an athfhócasaíodh sé?
ní athfhócasaíodh sé
d'athfhócasaíodh sí (FEM.)
an athfhócasaíodh sí?
ní athfhócasaíodh sí

PLURAL

1
d'athfhócasaímis
an athfhócasaímis?
ní athfhócasaímis
d'athfhócasaíodh muid
an athfhócasaíodh muid?
ní athfhócasaíodh muid
2
d'athfhócasaíodh sibh
an athfhócasaíodh sibh?
ní athfhócasaíodh sibh
3
d'athfhócasaídís
an athfhócasaídís?
ní athfhócasaídís
d'athfhócasaíodh siad
an athfhócasaíodh siad?
ní athfhócasaíodh siad

PASSIVE

d'athfhócasaítí
an athfhócasaítí?
ní athfhócasaítí

SINGULAR

1
athfhócasaím!
ná hathfhócasaím!
2
athfhócasaigh!
ná hathfhócasaigh!
3
athfhócasaíodh sé! (MASC.)
ná hathfhócasaíodh sé!
athfhócasaíodh sí! (FEM.)
ná hathfhócasaíodh sí!

PLURAL

1
athfhócasaímis!
ná hathfhócasaímis!
athfhócasaíodh muid!
ná hathfhócasaíodh muid!
2
athfhócasaígí!
ná hathfhócasaígí!
3
athfhócasaídís!
ná hathfhócasaídís!
athfhócasaíodh siad!
ná hathfhócasaíodh siad!

PASSIVE

athfhócasaítear!
ná hathfhócasaítear!

SINGULAR

1
go n-athfhócasaí mé
nár athfhócasaí mé
2
go n-athfhócasaí tú
nár athfhócasaí tú
3
go n-athfhócasaí sé (MASC.)
nár athfhócasaí sé
go n-athfhócasaí sí (FEM.)
nár athfhócasaí sí

PLURAL

1
go n-athfhócasaímid
nár athfhócasaímid
go n-athfhócasaí muid
nár athfhócasaí muid
2
go n-athfhócasaí sibh
nár athfhócasaí sibh
3
go n-athfhócasaí siad
nár athfhócasaí siad

PASSIVE

go n-athfhócasaítear
nár athfhócasaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News