Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

athfheidhmigh

VERB

VERBAL NOUN

athfheidhmiú

VERBAL ADJECTIVE

athfheidhmithe

SINGULAR

1
d'athfheidhmigh mé
ar athfheidhmigh mé?
níor athfheidhmigh mé
2
d'athfheidhmigh tú
ar athfheidhmigh tú?
níor athfheidhmigh tú
3
d'athfheidhmigh sé (MASC.)
ar athfheidhmigh sé?
níor athfheidhmigh sé
d'athfheidhmigh sí (FEM.)
ar athfheidhmigh sí?
níor athfheidhmigh sí

PLURAL

1
d'athfheidhmíomar
ar athfheidhmíomar?
níor athfheidhmíomar
d'athfheidhmigh muid
ar athfheidhmigh muid?
níor athfheidhmigh muid
2
d'athfheidhmigh sibh
ar athfheidhmigh sibh?
níor athfheidhmigh sibh
3
d'athfheidhmigh siad
ar athfheidhmigh siad?
níor athfheidhmigh siad
d'athfheidhmíodar
ar athfheidhmíodar?
níor athfheidhmíodar

PASSIVE

athfheidhmíodh
ar athfheidhmíodh?
níor athfheidhmíodh

SINGULAR

1
athfheidhmím
an athfheidhmím?
ní athfheidhmím
2
athfheidhmíonn tú
an athfheidhmíonn tú?
ní athfheidhmíonn tú
3
athfheidhmíonn sé (MASC.)
an athfheidhmíonn sé?
ní athfheidhmíonn sé
athfheidhmíonn sí (FEM.)
an athfheidhmíonn sí?
ní athfheidhmíonn sí

PLURAL

1
athfheidhmímid
an athfheidhmímid?
ní athfheidhmímid
athfheidhmíonn muid
an athfheidhmíonn muid?
ní athfheidhmíonn muid
2
athfheidhmíonn sibh
an athfheidhmíonn sibh?
ní athfheidhmíonn sibh
3
athfheidhmíonn siad
an athfheidhmíonn siad?
ní athfheidhmíonn siad

PASSIVE

athfheidhmítear
an athfheidhmítear?
ní athfheidhmítear

SINGULAR

1
athfheidhmeoidh mé
an athfheidhmeoidh mé?
ní athfheidhmeoidh mé
2
athfheidhmeoidh tú
an athfheidhmeoidh tú?
ní athfheidhmeoidh tú
3
athfheidhmeoidh sé (MASC.)
an athfheidhmeoidh sé?
ní athfheidhmeoidh sé
athfheidhmeoidh sí (FEM.)
an athfheidhmeoidh sí?
ní athfheidhmeoidh sí

PLURAL

1
athfheidhmeoimid
an athfheidhmeoimid?
ní athfheidhmeoimid
athfheidhmeoidh muid
an athfheidhmeoidh muid?
ní athfheidhmeoidh muid
2
athfheidhmeoidh sibh
an athfheidhmeoidh sibh?
ní athfheidhmeoidh sibh
3
athfheidhmeoidh siad
an athfheidhmeoidh siad?
ní athfheidhmeoidh siad

PASSIVE

athfheidhmeofar
an athfheidhmeofar?
ní athfheidhmeofar

SINGULAR

1
d'athfheidhmeoinn
an athfheidhmeoinn?
ní athfheidhmeoinn
2
d'athfheidhmeofá
an athfheidhmeofá?
ní athfheidhmeofá
3
d'athfheidhmeodh sé (MASC.)
an athfheidhmeodh sé?
ní athfheidhmeodh sé
d'athfheidhmeodh sí (FEM.)
an athfheidhmeodh sí?
ní athfheidhmeodh sí

PLURAL

1
d'athfheidhmeoimis
an athfheidhmeoimis?
ní athfheidhmeoimis
d'athfheidhmeodh muid
an athfheidhmeodh muid?
ní athfheidhmeodh muid
2
d'athfheidhmeodh sibh
an athfheidhmeodh sibh?
ní athfheidhmeodh sibh
3
d'athfheidhmeoidís
an athfheidhmeoidís?
ní athfheidhmeoidís
d'athfheidhmeodh siad
an athfheidhmeodh siad?
ní athfheidhmeodh siad

PASSIVE

d'athfheidhmeofaí
an athfheidhmeofaí?
ní athfheidhmeofaí

SINGULAR

1
d'athfheidhmínn
an athfheidhmínn?
ní athfheidhmínn
2
d'athfheidhmíteá
an athfheidhmíteá?
ní athfheidhmíteá
3
d'athfheidhmíodh sé (MASC.)
an athfheidhmíodh sé?
ní athfheidhmíodh sé
d'athfheidhmíodh sí (FEM.)
an athfheidhmíodh sí?
ní athfheidhmíodh sí

PLURAL

1
d'athfheidhmímis
an athfheidhmímis?
ní athfheidhmímis
d'athfheidhmíodh muid
an athfheidhmíodh muid?
ní athfheidhmíodh muid
2
d'athfheidhmíodh sibh
an athfheidhmíodh sibh?
ní athfheidhmíodh sibh
3
d'athfheidhmídís
an athfheidhmídís?
ní athfheidhmídís
d'athfheidhmíodh siad
an athfheidhmíodh siad?
ní athfheidhmíodh siad

PASSIVE

d'athfheidhmítí
an athfheidhmítí?
ní athfheidhmítí

SINGULAR

1
athfheidhmím!
ná hathfheidhmím!
2
athfheidhmigh!
ná hathfheidhmigh!
3
athfheidhmíodh sé! (MASC.)
ná hathfheidhmíodh sé!
athfheidhmíodh sí! (FEM.)
ná hathfheidhmíodh sí!

PLURAL

1
athfheidhmímis!
ná hathfheidhmímis!
athfheidhmíodh muid!
ná hathfheidhmíodh muid!
2
athfheidhmígí!
ná hathfheidhmígí!
3
athfheidhmídís!
ná hathfheidhmídís!
athfheidhmíodh siad!
ná hathfheidhmíodh siad!

PASSIVE

athfheidhmítear!
ná hathfheidhmítear!

SINGULAR

1
go n-athfheidhmí mé
nár athfheidhmí mé
2
go n-athfheidhmí tú
nár athfheidhmí tú
3
go n-athfheidhmí sé (MASC.)
nár athfheidhmí sé
go n-athfheidhmí sí (FEM.)
nár athfheidhmí sí

PLURAL

1
go n-athfheidhmímid
nár athfheidhmímid
go n-athfheidhmí muid
nár athfheidhmí muid
2
go n-athfheidhmí sibh
nár athfheidhmí sibh
3
go n-athfheidhmí siad
nár athfheidhmí siad

PASSIVE

go n-athfheidhmítear
nár athfheidhmítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News