Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: athmhorgáistigh

athfhormáidigh

VERB

VERBAL NOUN

athfhormáidiú

VERBAL ADJECTIVE

athfhormáidithe

SINGULAR

1
d'athfhormáidigh mé
ar athfhormáidigh mé?
níor athfhormáidigh mé
2
d'athfhormáidigh tú
ar athfhormáidigh tú?
níor athfhormáidigh tú
3
d'athfhormáidigh sé (MASC.)
ar athfhormáidigh sé?
níor athfhormáidigh sé
d'athfhormáidigh sí (FEM.)
ar athfhormáidigh sí?
níor athfhormáidigh sí

PLURAL

1
d'athfhormáidíomar
ar athfhormáidíomar?
níor athfhormáidíomar
d'athfhormáidigh muid
ar athfhormáidigh muid?
níor athfhormáidigh muid
2
d'athfhormáidigh sibh
ar athfhormáidigh sibh?
níor athfhormáidigh sibh
3
d'athfhormáidigh siad
ar athfhormáidigh siad?
níor athfhormáidigh siad
d'athfhormáidíodar
ar athfhormáidíodar?
níor athfhormáidíodar

PASSIVE

athfhormáidíodh
ar athfhormáidíodh?
níor athfhormáidíodh

SINGULAR

1
athfhormáidím
an athfhormáidím?
ní athfhormáidím
2
athfhormáidíonn tú
an athfhormáidíonn tú?
ní athfhormáidíonn tú
3
athfhormáidíonn sé (MASC.)
an athfhormáidíonn sé?
ní athfhormáidíonn sé
athfhormáidíonn sí (FEM.)
an athfhormáidíonn sí?
ní athfhormáidíonn sí

PLURAL

1
athfhormáidímid
an athfhormáidímid?
ní athfhormáidímid
athfhormáidíonn muid
an athfhormáidíonn muid?
ní athfhormáidíonn muid
2
athfhormáidíonn sibh
an athfhormáidíonn sibh?
ní athfhormáidíonn sibh
3
athfhormáidíonn siad
an athfhormáidíonn siad?
ní athfhormáidíonn siad

PASSIVE

athfhormáidítear
an athfhormáidítear?
ní athfhormáidítear

SINGULAR

1
athfhormáideoidh mé
an athfhormáideoidh mé?
ní athfhormáideoidh mé
2
athfhormáideoidh tú
an athfhormáideoidh tú?
ní athfhormáideoidh tú
3
athfhormáideoidh sé (MASC.)
an athfhormáideoidh sé?
ní athfhormáideoidh sé
athfhormáideoidh sí (FEM.)
an athfhormáideoidh sí?
ní athfhormáideoidh sí

PLURAL

1
athfhormáideoimid
an athfhormáideoimid?
ní athfhormáideoimid
athfhormáideoidh muid
an athfhormáideoidh muid?
ní athfhormáideoidh muid
2
athfhormáideoidh sibh
an athfhormáideoidh sibh?
ní athfhormáideoidh sibh
3
athfhormáideoidh siad
an athfhormáideoidh siad?
ní athfhormáideoidh siad

PASSIVE

athfhormáideofar
an athfhormáideofar?
ní athfhormáideofar

SINGULAR

1
d'athfhormáideoinn
an athfhormáideoinn?
ní athfhormáideoinn
2
d'athfhormáideofá
an athfhormáideofá?
ní athfhormáideofá
3
d'athfhormáideodh sé (MASC.)
an athfhormáideodh sé?
ní athfhormáideodh sé
d'athfhormáideodh sí (FEM.)
an athfhormáideodh sí?
ní athfhormáideodh sí

PLURAL

1
d'athfhormáideoimis
an athfhormáideoimis?
ní athfhormáideoimis
d'athfhormáideodh muid
an athfhormáideodh muid?
ní athfhormáideodh muid
2
d'athfhormáideodh sibh
an athfhormáideodh sibh?
ní athfhormáideodh sibh
3
d'athfhormáideoidís
an athfhormáideoidís?
ní athfhormáideoidís
d'athfhormáideodh siad
an athfhormáideodh siad?
ní athfhormáideodh siad

PASSIVE

d'athfhormáideofaí
an athfhormáideofaí?
ní athfhormáideofaí

SINGULAR

1
d'athfhormáidínn
an athfhormáidínn?
ní athfhormáidínn
2
d'athfhormáidíteá
an athfhormáidíteá?
ní athfhormáidíteá
3
d'athfhormáidíodh sé (MASC.)
an athfhormáidíodh sé?
ní athfhormáidíodh sé
d'athfhormáidíodh sí (FEM.)
an athfhormáidíodh sí?
ní athfhormáidíodh sí

PLURAL

1
d'athfhormáidímis
an athfhormáidímis?
ní athfhormáidímis
d'athfhormáidíodh muid
an athfhormáidíodh muid?
ní athfhormáidíodh muid
2
d'athfhormáidíodh sibh
an athfhormáidíodh sibh?
ní athfhormáidíodh sibh
3
d'athfhormáidídís
an athfhormáidídís?
ní athfhormáidídís
d'athfhormáidíodh siad
an athfhormáidíodh siad?
ní athfhormáidíodh siad

PASSIVE

d'athfhormáidítí
an athfhormáidítí?
ní athfhormáidítí

SINGULAR

1
athfhormáidím!
ná hathfhormáidím!
2
athfhormáidigh!
ná hathfhormáidigh!
3
athfhormáidíodh sé! (MASC.)
ná hathfhormáidíodh sé!
athfhormáidíodh sí! (FEM.)
ná hathfhormáidíodh sí!

PLURAL

1
athfhormáidímis!
ná hathfhormáidímis!
athfhormáidíodh muid!
ná hathfhormáidíodh muid!
2
athfhormáidígí!
ná hathfhormáidígí!
3
athfhormáidídís!
ná hathfhormáidídís!
athfhormáidíodh siad!
ná hathfhormáidíodh siad!

PASSIVE

athfhormáidítear!
ná hathfhormáidítear!

SINGULAR

1
go n-athfhormáidí mé
nár athfhormáidí mé
2
go n-athfhormáidí tú
nár athfhormáidí tú
3
go n-athfhormáidí sé (MASC.)
nár athfhormáidí sé
go n-athfhormáidí sí (FEM.)
nár athfhormáidí sí

PLURAL

1
go n-athfhormáidímid
nár athfhormáidímid
go n-athfhormáidí muid
nár athfhormáidí muid
2
go n-athfhormáidí sibh
nár athfhormáidí sibh
3
go n-athfhormáidí siad
nár athfhormáidí siad

PASSIVE

go n-athfhormáidítear
nár athfhormáidítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News