Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

athfhuaimnigh

VERB

VERBAL NOUN

athfhuaimniú

VERBAL ADJECTIVE

athfhuaimnithe

SINGULAR

1
d'athfhuaimnigh mé
ar athfhuaimnigh mé?
níor athfhuaimnigh mé
2
d'athfhuaimnigh tú
ar athfhuaimnigh tú?
níor athfhuaimnigh tú
3
d'athfhuaimnigh sé (MASC.)
ar athfhuaimnigh sé?
níor athfhuaimnigh sé
d'athfhuaimnigh sí (FEM.)
ar athfhuaimnigh sí?
níor athfhuaimnigh sí

PLURAL

1
d'athfhuaimníomar
ar athfhuaimníomar?
níor athfhuaimníomar
d'athfhuaimnigh muid
ar athfhuaimnigh muid?
níor athfhuaimnigh muid
2
d'athfhuaimnigh sibh
ar athfhuaimnigh sibh?
níor athfhuaimnigh sibh
3
d'athfhuaimnigh siad
ar athfhuaimnigh siad?
níor athfhuaimnigh siad
d'athfhuaimníodar
ar athfhuaimníodar?
níor athfhuaimníodar

PASSIVE

athfhuaimníodh
ar athfhuaimníodh?
níor athfhuaimníodh

SINGULAR

1
athfhuaimním
an athfhuaimním?
ní athfhuaimním
2
athfhuaimníonn tú
an athfhuaimníonn tú?
ní athfhuaimníonn tú
3
athfhuaimníonn sé (MASC.)
an athfhuaimníonn sé?
ní athfhuaimníonn sé
athfhuaimníonn sí (FEM.)
an athfhuaimníonn sí?
ní athfhuaimníonn sí

PLURAL

1
athfhuaimnímid
an athfhuaimnímid?
ní athfhuaimnímid
athfhuaimníonn muid
an athfhuaimníonn muid?
ní athfhuaimníonn muid
2
athfhuaimníonn sibh
an athfhuaimníonn sibh?
ní athfhuaimníonn sibh
3
athfhuaimníonn siad
an athfhuaimníonn siad?
ní athfhuaimníonn siad

PASSIVE

athfhuaimnítear
an athfhuaimnítear?
ní athfhuaimnítear

SINGULAR

1
athfhuaimneoidh mé
an athfhuaimneoidh mé?
ní athfhuaimneoidh mé
2
athfhuaimneoidh tú
an athfhuaimneoidh tú?
ní athfhuaimneoidh tú
3
athfhuaimneoidh sé (MASC.)
an athfhuaimneoidh sé?
ní athfhuaimneoidh sé
athfhuaimneoidh sí (FEM.)
an athfhuaimneoidh sí?
ní athfhuaimneoidh sí

PLURAL

1
athfhuaimneoimid
an athfhuaimneoimid?
ní athfhuaimneoimid
athfhuaimneoidh muid
an athfhuaimneoidh muid?
ní athfhuaimneoidh muid
2
athfhuaimneoidh sibh
an athfhuaimneoidh sibh?
ní athfhuaimneoidh sibh
3
athfhuaimneoidh siad
an athfhuaimneoidh siad?
ní athfhuaimneoidh siad

PASSIVE

athfhuaimneofar
an athfhuaimneofar?
ní athfhuaimneofar

SINGULAR

1
d'athfhuaimneoinn
an athfhuaimneoinn?
ní athfhuaimneoinn
2
d'athfhuaimneofá
an athfhuaimneofá?
ní athfhuaimneofá
3
d'athfhuaimneodh sé (MASC.)
an athfhuaimneodh sé?
ní athfhuaimneodh sé
d'athfhuaimneodh sí (FEM.)
an athfhuaimneodh sí?
ní athfhuaimneodh sí

PLURAL

1
d'athfhuaimneoimis
an athfhuaimneoimis?
ní athfhuaimneoimis
d'athfhuaimneodh muid
an athfhuaimneodh muid?
ní athfhuaimneodh muid
2
d'athfhuaimneodh sibh
an athfhuaimneodh sibh?
ní athfhuaimneodh sibh
3
d'athfhuaimneoidís
an athfhuaimneoidís?
ní athfhuaimneoidís
d'athfhuaimneodh siad
an athfhuaimneodh siad?
ní athfhuaimneodh siad

PASSIVE

d'athfhuaimneofaí
an athfhuaimneofaí?
ní athfhuaimneofaí

SINGULAR

1
d'athfhuaimnínn
an athfhuaimnínn?
ní athfhuaimnínn
2
d'athfhuaimníteá
an athfhuaimníteá?
ní athfhuaimníteá
3
d'athfhuaimníodh sé (MASC.)
an athfhuaimníodh sé?
ní athfhuaimníodh sé
d'athfhuaimníodh sí (FEM.)
an athfhuaimníodh sí?
ní athfhuaimníodh sí

PLURAL

1
d'athfhuaimnímis
an athfhuaimnímis?
ní athfhuaimnímis
d'athfhuaimníodh muid
an athfhuaimníodh muid?
ní athfhuaimníodh muid
2
d'athfhuaimníodh sibh
an athfhuaimníodh sibh?
ní athfhuaimníodh sibh
3
d'athfhuaimnídís
an athfhuaimnídís?
ní athfhuaimnídís
d'athfhuaimníodh siad
an athfhuaimníodh siad?
ní athfhuaimníodh siad

PASSIVE

d'athfhuaimnítí
an athfhuaimnítí?
ní athfhuaimnítí

SINGULAR

1
athfhuaimním!
ná hathfhuaimním!
2
athfhuaimnigh!
ná hathfhuaimnigh!
3
athfhuaimníodh sé! (MASC.)
ná hathfhuaimníodh sé!
athfhuaimníodh sí! (FEM.)
ná hathfhuaimníodh sí!

PLURAL

1
athfhuaimnímis!
ná hathfhuaimnímis!
athfhuaimníodh muid!
ná hathfhuaimníodh muid!
2
athfhuaimnígí!
ná hathfhuaimnígí!
3
athfhuaimnídís!
ná hathfhuaimnídís!
athfhuaimníodh siad!
ná hathfhuaimníodh siad!

PASSIVE

athfhuaimnítear!
ná hathfhuaimnítear!

SINGULAR

1
go n-athfhuaimní mé
nár athfhuaimní mé
2
go n-athfhuaimní tú
nár athfhuaimní tú
3
go n-athfhuaimní sé (MASC.)
nár athfhuaimní sé
go n-athfhuaimní sí (FEM.)
nár athfhuaimní sí

PLURAL

1
go n-athfhuaimnímid
nár athfhuaimnímid
go n-athfhuaimní muid
nár athfhuaimní muid
2
go n-athfhuaimní sibh
nár athfhuaimní sibh
3
go n-athfhuaimní siad
nár athfhuaimní siad

PASSIVE

go n-athfhuaimnítear
nár athfhuaimnítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News