Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
athghlaoigh could be a grammatical form of: athghlaoch »

athghlaoigh

VERB

VERBAL NOUN

athghlaoch

VERBAL ADJECTIVE

athghlaoite

SINGULAR

1
d'athghlaoigh mé
ar athghlaoigh mé?
níor athghlaoigh mé
2
d'athghlaoigh tú
ar athghlaoigh tú?
níor athghlaoigh tú
3
d'athghlaoigh sé (MASC.)
ar athghlaoigh sé?
níor athghlaoigh sé
d'athghlaoigh sí (FEM.)
ar athghlaoigh sí?
níor athghlaoigh sí

PLURAL

1
d'athghlaomar
ar athghlaomar?
níor athghlaomar
d'athghlaoigh muid
ar athghlaoigh muid?
níor athghlaoigh muid
2
d'athghlaoigh sibh
ar athghlaoigh sibh?
níor athghlaoigh sibh
3
d'athghlaoigh siad
ar athghlaoigh siad?
níor athghlaoigh siad
d'athghlaodar
ar athghlaodar?
níor athghlaodar

PASSIVE

athghlaodh
ar athghlaodh?
níor athghlaodh

SINGULAR

1
athghlaoim
an athghlaoim?
ní athghlaoim
2
athghlaonn tú
an athghlaonn tú?
ní athghlaonn tú
3
athghlaonn sé (MASC.)
an athghlaonn sé?
ní athghlaonn sé
athghlaonn sí (FEM.)
an athghlaonn sí?
ní athghlaonn sí

PLURAL

1
athghlaoimid
an athghlaoimid?
ní athghlaoimid
athghlaonn muid
an athghlaonn muid?
ní athghlaonn muid
2
athghlaonn sibh
an athghlaonn sibh?
ní athghlaonn sibh
3
athghlaonn siad
an athghlaonn siad?
ní athghlaonn siad

PASSIVE

athghlaoitear
an athghlaoitear?
ní athghlaoitear

SINGULAR

1
athghlaofaidh mé
an athghlaofaidh mé?
ní athghlaofaidh mé
2
athghlaofaidh tú
an athghlaofaidh tú?
ní athghlaofaidh tú
3
athghlaofaidh sé (MASC.)
an athghlaofaidh sé?
ní athghlaofaidh sé
athghlaofaidh sí (FEM.)
an athghlaofaidh sí?
ní athghlaofaidh sí

PLURAL

1
athghlaofaimid
an athghlaofaimid?
ní athghlaofaimid
athghlaofaidh muid
an athghlaofaidh muid?
ní athghlaofaidh muid
2
athghlaofaidh sibh
an athghlaofaidh sibh?
ní athghlaofaidh sibh
3
athghlaofaidh siad
an athghlaofaidh siad?
ní athghlaofaidh siad

PASSIVE

athghlaofar
an athghlaofar?
ní athghlaofar

SINGULAR

1
d'athghlaofainn
an athghlaofainn?
ní athghlaofainn
2
d'athghlaofá
an athghlaofá?
ní athghlaofá
3
d'athghlaofadh sé (MASC.)
an athghlaofadh sé?
ní athghlaofadh sé
d'athghlaofadh sí (FEM.)
an athghlaofadh sí?
ní athghlaofadh sí

PLURAL

1
d'athghlaofaimis
an athghlaofaimis?
ní athghlaofaimis
d'athghlaofadh muid
an athghlaofadh muid?
ní athghlaofadh muid
2
d'athghlaofadh sibh
an athghlaofadh sibh?
ní athghlaofadh sibh
3
d'athghlaofaidís
an athghlaofaidís?
ní athghlaofaidís
d'athghlaofadh siad
an athghlaofadh siad?
ní athghlaofadh siad

PASSIVE

d'athghlaofaí
an athghlaofaí?
ní athghlaofaí

SINGULAR

1
d'athghlaoinn
an athghlaoinn?
ní athghlaoinn
2
d'athghlaoiteá
an athghlaoiteá?
ní athghlaoiteá
3
d'athghlaodh sé (MASC.)
an athghlaodh sé?
ní athghlaodh sé
d'athghlaodh sí (FEM.)
an athghlaodh sí?
ní athghlaodh sí

PLURAL

1
d'athghlaoimis
an athghlaoimis?
ní athghlaoimis
d'athghlaodh muid
an athghlaodh muid?
ní athghlaodh muid
2
d'athghlaodh sibh
an athghlaodh sibh?
ní athghlaodh sibh
3
d'athghlaoidís
an athghlaoidís?
ní athghlaoidís
d'athghlaodh siad
an athghlaodh siad?
ní athghlaodh siad

PASSIVE

d'athghlaoití
an athghlaoití?
ní athghlaoití

SINGULAR

1
athghlaoim!
ná hathghlaoim!
2
athghlaoigh!
ná hathghlaoigh!
3
athghlaodh sé! (MASC.)
ná hathghlaodh sé!
athghlaodh sí! (FEM.)
ná hathghlaodh sí!

PLURAL

1
athghlaoimis!
ná hathghlaoimis!
athghlaodh muid!
ná hathghlaodh muid!
2
athghlaoigí!
ná hathghlaoigí!
3
athghlaoidís!
ná hathghlaoidís!
athghlaodh siad!
ná hathghlaodh siad!

PASSIVE

athghlaoitear!
ná hathghlaoitear!

SINGULAR

1
go n-athghlao mé
nár athghlao mé
2
go n-athghlao tú
nár athghlao tú
3
go n-athghlao sé (MASC.)
nár athghlao sé
go n-athghlao sí (FEM.)
nár athghlao sí

PLURAL

1
go n-athghlaoimid
nár athghlaoimid
go n-athghlao muid
nár athghlao muid
2
go n-athghlao sibh
nár athghlao sibh
3
go n-athghlao siad
nár athghlao siad

PASSIVE

go n-athghlaoitear
nár athghlaoitear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News