Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

athghríosaigh

VERB

VERBAL NOUN

athghríosú

VERBAL ADJECTIVE

athghríosaithe

SINGULAR

1
d'athghríosaigh mé
ar athghríosaigh mé?
níor athghríosaigh mé
2
d'athghríosaigh tú
ar athghríosaigh tú?
níor athghríosaigh tú
3
d'athghríosaigh sé (MASC.)
ar athghríosaigh sé?
níor athghríosaigh sé
d'athghríosaigh sí (FEM.)
ar athghríosaigh sí?
níor athghríosaigh sí

PLURAL

1
d'athghríosaíomar
ar athghríosaíomar?
níor athghríosaíomar
d'athghríosaigh muid
ar athghríosaigh muid?
níor athghríosaigh muid
2
d'athghríosaigh sibh
ar athghríosaigh sibh?
níor athghríosaigh sibh
3
d'athghríosaigh siad
ar athghríosaigh siad?
níor athghríosaigh siad
d'athghríosaíodar
ar athghríosaíodar?
níor athghríosaíodar

PASSIVE

athghríosaíodh
ar athghríosaíodh?
níor athghríosaíodh

SINGULAR

1
athghríosaím
an athghríosaím?
ní athghríosaím
2
athghríosaíonn tú
an athghríosaíonn tú?
ní athghríosaíonn tú
3
athghríosaíonn sé (MASC.)
an athghríosaíonn sé?
ní athghríosaíonn sé
athghríosaíonn sí (FEM.)
an athghríosaíonn sí?
ní athghríosaíonn sí

PLURAL

1
athghríosaímid
an athghríosaímid?
ní athghríosaímid
athghríosaíonn muid
an athghríosaíonn muid?
ní athghríosaíonn muid
2
athghríosaíonn sibh
an athghríosaíonn sibh?
ní athghríosaíonn sibh
3
athghríosaíonn siad
an athghríosaíonn siad?
ní athghríosaíonn siad

PASSIVE

athghríosaítear
an athghríosaítear?
ní athghríosaítear

SINGULAR

1
athghríosóidh mé
an athghríosóidh mé?
ní athghríosóidh mé
2
athghríosóidh tú
an athghríosóidh tú?
ní athghríosóidh tú
3
athghríosóidh sé (MASC.)
an athghríosóidh sé?
ní athghríosóidh sé
athghríosóidh sí (FEM.)
an athghríosóidh sí?
ní athghríosóidh sí

PLURAL

1
athghríosóimid
an athghríosóimid?
ní athghríosóimid
athghríosóidh muid
an athghríosóidh muid?
ní athghríosóidh muid
2
athghríosóidh sibh
an athghríosóidh sibh?
ní athghríosóidh sibh
3
athghríosóidh siad
an athghríosóidh siad?
ní athghríosóidh siad

PASSIVE

athghríosófar
an athghríosófar?
ní athghríosófar

SINGULAR

1
d'athghríosóinn
an athghríosóinn?
ní athghríosóinn
2
d'athghríosófá
an athghríosófá?
ní athghríosófá
3
d'athghríosódh sé (MASC.)
an athghríosódh sé?
ní athghríosódh sé
d'athghríosódh sí (FEM.)
an athghríosódh sí?
ní athghríosódh sí

PLURAL

1
d'athghríosóimis
an athghríosóimis?
ní athghríosóimis
d'athghríosódh muid
an athghríosódh muid?
ní athghríosódh muid
2
d'athghríosódh sibh
an athghríosódh sibh?
ní athghríosódh sibh
3
d'athghríosóidís
an athghríosóidís?
ní athghríosóidís
d'athghríosódh siad
an athghríosódh siad?
ní athghríosódh siad

PASSIVE

d'athghríosófaí
an athghríosófaí?
ní athghríosófaí

SINGULAR

1
d'athghríosaínn
an athghríosaínn?
ní athghríosaínn
2
d'athghríosaíteá
an athghríosaíteá?
ní athghríosaíteá
3
d'athghríosaíodh sé (MASC.)
an athghríosaíodh sé?
ní athghríosaíodh sé
d'athghríosaíodh sí (FEM.)
an athghríosaíodh sí?
ní athghríosaíodh sí

PLURAL

1
d'athghríosaímis
an athghríosaímis?
ní athghríosaímis
d'athghríosaíodh muid
an athghríosaíodh muid?
ní athghríosaíodh muid
2
d'athghríosaíodh sibh
an athghríosaíodh sibh?
ní athghríosaíodh sibh
3
d'athghríosaídís
an athghríosaídís?
ní athghríosaídís
d'athghríosaíodh siad
an athghríosaíodh siad?
ní athghríosaíodh siad

PASSIVE

d'athghríosaítí
an athghríosaítí?
ní athghríosaítí

SINGULAR

1
athghríosaím!
ná hathghríosaím!
2
athghríosaigh!
ná hathghríosaigh!
3
athghríosaíodh sé! (MASC.)
ná hathghríosaíodh sé!
athghríosaíodh sí! (FEM.)
ná hathghríosaíodh sí!

PLURAL

1
athghríosaímis!
ná hathghríosaímis!
athghríosaíodh muid!
ná hathghríosaíodh muid!
2
athghríosaígí!
ná hathghríosaígí!
3
athghríosaídís!
ná hathghríosaídís!
athghríosaíodh siad!
ná hathghríosaíodh siad!

PASSIVE

athghríosaítear!
ná hathghríosaítear!

SINGULAR

1
go n-athghríosaí mé
nár athghríosaí mé
2
go n-athghríosaí tú
nár athghríosaí tú
3
go n-athghríosaí sé (MASC.)
nár athghríosaí sé
go n-athghríosaí sí (FEM.)
nár athghríosaí sí

PLURAL

1
go n-athghríosaímid
nár athghríosaímid
go n-athghríosaí muid
nár athghríosaí muid
2
go n-athghríosaí sibh
nár athghríosaí sibh
3
go n-athghríosaí siad
nár athghríosaí siad

PASSIVE

go n-athghríosaítear
nár athghríosaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News