Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: bailchríochnú · bailíochtaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

bailchríochnaigh

VERB

VERBAL NOUN

bailchríochnú

VERBAL ADJECTIVE

bailchríochnaithe

SINGULAR

1
bhailchríochnaigh mé
ar bhailchríochnaigh mé?
níor bhailchríochnaigh mé
2
bhailchríochnaigh tú
ar bhailchríochnaigh tú?
níor bhailchríochnaigh tú
3
bhailchríochnaigh sé (MASC.)
ar bhailchríochnaigh sé?
níor bhailchríochnaigh sé
bhailchríochnaigh sí (FEM.)
ar bhailchríochnaigh sí?
níor bhailchríochnaigh sí

PLURAL

1
bhailchríochnaíomar
ar bhailchríochnaíomar?
níor bhailchríochnaíomar
bhailchríochnaigh muid
ar bhailchríochnaigh muid?
níor bhailchríochnaigh muid
2
bhailchríochnaigh sibh
ar bhailchríochnaigh sibh?
níor bhailchríochnaigh sibh
3
bhailchríochnaigh siad
ar bhailchríochnaigh siad?
níor bhailchríochnaigh siad
bhailchríochnaíodar
ar bhailchríochnaíodar?
níor bhailchríochnaíodar

PASSIVE

bailchríochnaíodh
ar bailchríochnaíodh?
níor bailchríochnaíodh

SINGULAR

1
bailchríochnaím
an mbailchríochnaím?
ní bhailchríochnaím
2
bailchríochnaíonn tú
an mbailchríochnaíonn tú?
ní bhailchríochnaíonn tú
3
bailchríochnaíonn sé (MASC.)
an mbailchríochnaíonn sé?
ní bhailchríochnaíonn sé
bailchríochnaíonn sí (FEM.)
an mbailchríochnaíonn sí?
ní bhailchríochnaíonn sí

PLURAL

1
bailchríochnaímid
an mbailchríochnaímid?
ní bhailchríochnaímid
bailchríochnaíonn muid
an mbailchríochnaíonn muid?
ní bhailchríochnaíonn muid
2
bailchríochnaíonn sibh
an mbailchríochnaíonn sibh?
ní bhailchríochnaíonn sibh
3
bailchríochnaíonn siad
an mbailchríochnaíonn siad?
ní bhailchríochnaíonn siad

PASSIVE

bailchríochnaítear
an mbailchríochnaítear?
ní bhailchríochnaítear

SINGULAR

1
bailchríochnóidh mé
an mbailchríochnóidh mé?
ní bhailchríochnóidh mé
2
bailchríochnóidh tú
an mbailchríochnóidh tú?
ní bhailchríochnóidh tú
3
bailchríochnóidh sé (MASC.)
an mbailchríochnóidh sé?
ní bhailchríochnóidh sé
bailchríochnóidh sí (FEM.)
an mbailchríochnóidh sí?
ní bhailchríochnóidh sí

PLURAL

1
bailchríochnóimid
an mbailchríochnóimid?
ní bhailchríochnóimid
bailchríochnóidh muid
an mbailchríochnóidh muid?
ní bhailchríochnóidh muid
2
bailchríochnóidh sibh
an mbailchríochnóidh sibh?
ní bhailchríochnóidh sibh
3
bailchríochnóidh siad
an mbailchríochnóidh siad?
ní bhailchríochnóidh siad

PASSIVE

bailchríochnófar
an mbailchríochnófar?
ní bhailchríochnófar

SINGULAR

1
bhailchríochnóinn
an mbailchríochnóinn?
ní bhailchríochnóinn
2
bhailchríochnófá
an mbailchríochnófá?
ní bhailchríochnófá
3
bhailchríochnódh sé (MASC.)
an mbailchríochnódh sé?
ní bhailchríochnódh sé
bhailchríochnódh sí (FEM.)
an mbailchríochnódh sí?
ní bhailchríochnódh sí

PLURAL

1
bhailchríochnóimis
an mbailchríochnóimis?
ní bhailchríochnóimis
bhailchríochnódh muid
an mbailchríochnódh muid?
ní bhailchríochnódh muid
2
bhailchríochnódh sibh
an mbailchríochnódh sibh?
ní bhailchríochnódh sibh
3
bhailchríochnóidís
an mbailchríochnóidís?
ní bhailchríochnóidís
bhailchríochnódh siad
an mbailchríochnódh siad?
ní bhailchríochnódh siad

PASSIVE

bhailchríochnófaí
an mbailchríochnófaí?
ní bhailchríochnófaí

SINGULAR

1
bhailchríochnaínn
an mbailchríochnaínn?
ní bhailchríochnaínn
2
bhailchríochnaíteá
an mbailchríochnaíteá?
ní bhailchríochnaíteá
3
bhailchríochnaíodh sé (MASC.)
an mbailchríochnaíodh sé?
ní bhailchríochnaíodh sé
bhailchríochnaíodh sí (FEM.)
an mbailchríochnaíodh sí?
ní bhailchríochnaíodh sí

PLURAL

1
bhailchríochnaímis
an mbailchríochnaímis?
ní bhailchríochnaímis
bhailchríochnaíodh muid
an mbailchríochnaíodh muid?
ní bhailchríochnaíodh muid
2
bhailchríochnaíodh sibh
an mbailchríochnaíodh sibh?
ní bhailchríochnaíodh sibh
3
bhailchríochnaídís
an mbailchríochnaídís?
ní bhailchríochnaídís
bhailchríochnaíodh siad
an mbailchríochnaíodh siad?
ní bhailchríochnaíodh siad

PASSIVE

bhailchríochnaítí
an mbailchríochnaítí?
ní bhailchríochnaítí

SINGULAR

1
bailchríochnaím!
ná bailchríochnaím!
2
bailchríochnaigh!
ná bailchríochnaigh!
3
bailchríochnaíodh sé! (MASC.)
ná bailchríochnaíodh sé!
bailchríochnaíodh sí! (FEM.)
ná bailchríochnaíodh sí!

PLURAL

1
bailchríochnaímis!
ná bailchríochnaímis!
bailchríochnaíodh muid!
ná bailchríochnaíodh muid!
2
bailchríochnaígí!
ná bailchríochnaígí!
3
bailchríochnaídís!
ná bailchríochnaídís!
bailchríochnaíodh siad!
ná bailchríochnaíodh siad!

PASSIVE

bailchríochnaítear!
ná bailchríochnaítear!

SINGULAR

1
go mbailchríochnaí mé
nár bhailchríochnaí mé
2
go mbailchríochnaí tú
nár bhailchríochnaí tú
3
go mbailchríochnaí sé (MASC.)
nár bhailchríochnaí sé
go mbailchríochnaí sí (FEM.)
nár bhailchríochnaí sí

PLURAL

1
go mbailchríochnaímid
nár bhailchríochnaímid
go mbailchríochnaí muid
nár bhailchríochnaí muid
2
go mbailchríochnaí sibh
nár bhailchríochnaí sibh
3
go mbailchríochnaí siad
nár bhailchríochnaí siad

PASSIVE

go mbailchríochnaítear
nár bhailchríochnaítear
RELATED MATCHES
Creidim ionat
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News