Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
cómhalartaigh could be a grammatical form of: cómhalartach »

cómhalartaigh

VERB

VERBAL NOUN

cómhalartú

VERBAL ADJECTIVE

cómhalartaithe

SINGULAR

1
chómhalartaigh mé
ar chómhalartaigh mé?
níor chómhalartaigh mé
2
chómhalartaigh tú
ar chómhalartaigh tú?
níor chómhalartaigh tú
3
chómhalartaigh sé (MASC.)
ar chómhalartaigh sé?
níor chómhalartaigh sé
chómhalartaigh sí (FEM.)
ar chómhalartaigh sí?
níor chómhalartaigh sí

PLURAL

1
chómhalartaíomar
ar chómhalartaíomar?
níor chómhalartaíomar
chómhalartaigh muid
ar chómhalartaigh muid?
níor chómhalartaigh muid
2
chómhalartaigh sibh
ar chómhalartaigh sibh?
níor chómhalartaigh sibh
3
chómhalartaigh siad
ar chómhalartaigh siad?
níor chómhalartaigh siad
chómhalartaíodar
ar chómhalartaíodar?
níor chómhalartaíodar

PASSIVE

cómhalartaíodh
ar cómhalartaíodh?
níor cómhalartaíodh

SINGULAR

1
cómhalartaím
an gcómhalartaím?
ní chómhalartaím
2
cómhalartaíonn tú
an gcómhalartaíonn tú?
ní chómhalartaíonn tú
3
cómhalartaíonn sé (MASC.)
an gcómhalartaíonn sé?
ní chómhalartaíonn sé
cómhalartaíonn sí (FEM.)
an gcómhalartaíonn sí?
ní chómhalartaíonn sí

PLURAL

1
cómhalartaímid
an gcómhalartaímid?
ní chómhalartaímid
cómhalartaíonn muid
an gcómhalartaíonn muid?
ní chómhalartaíonn muid
2
cómhalartaíonn sibh
an gcómhalartaíonn sibh?
ní chómhalartaíonn sibh
3
cómhalartaíonn siad
an gcómhalartaíonn siad?
ní chómhalartaíonn siad

PASSIVE

cómhalartaítear
an gcómhalartaítear?
ní chómhalartaítear

SINGULAR

1
cómhalartóidh mé
an gcómhalartóidh mé?
ní chómhalartóidh mé
2
cómhalartóidh tú
an gcómhalartóidh tú?
ní chómhalartóidh tú
3
cómhalartóidh sé (MASC.)
an gcómhalartóidh sé?
ní chómhalartóidh sé
cómhalartóidh sí (FEM.)
an gcómhalartóidh sí?
ní chómhalartóidh sí

PLURAL

1
cómhalartóimid
an gcómhalartóimid?
ní chómhalartóimid
cómhalartóidh muid
an gcómhalartóidh muid?
ní chómhalartóidh muid
2
cómhalartóidh sibh
an gcómhalartóidh sibh?
ní chómhalartóidh sibh
3
cómhalartóidh siad
an gcómhalartóidh siad?
ní chómhalartóidh siad

PASSIVE

cómhalartófar
an gcómhalartófar?
ní chómhalartófar

SINGULAR

1
chómhalartóinn
an gcómhalartóinn?
ní chómhalartóinn
2
chómhalartófá
an gcómhalartófá?
ní chómhalartófá
3
chómhalartódh sé (MASC.)
an gcómhalartódh sé?
ní chómhalartódh sé
chómhalartódh sí (FEM.)
an gcómhalartódh sí?
ní chómhalartódh sí

PLURAL

1
chómhalartóimis
an gcómhalartóimis?
ní chómhalartóimis
chómhalartódh muid
an gcómhalartódh muid?
ní chómhalartódh muid
2
chómhalartódh sibh
an gcómhalartódh sibh?
ní chómhalartódh sibh
3
chómhalartóidís
an gcómhalartóidís?
ní chómhalartóidís
chómhalartódh siad
an gcómhalartódh siad?
ní chómhalartódh siad

PASSIVE

chómhalartófaí
an gcómhalartófaí?
ní chómhalartófaí

SINGULAR

1
chómhalartaínn
an gcómhalartaínn?
ní chómhalartaínn
2
chómhalartaíteá
an gcómhalartaíteá?
ní chómhalartaíteá
3
chómhalartaíodh sé (MASC.)
an gcómhalartaíodh sé?
ní chómhalartaíodh sé
chómhalartaíodh sí (FEM.)
an gcómhalartaíodh sí?
ní chómhalartaíodh sí

PLURAL

1
chómhalartaímis
an gcómhalartaímis?
ní chómhalartaímis
chómhalartaíodh muid
an gcómhalartaíodh muid?
ní chómhalartaíodh muid
2
chómhalartaíodh sibh
an gcómhalartaíodh sibh?
ní chómhalartaíodh sibh
3
chómhalartaídís
an gcómhalartaídís?
ní chómhalartaídís
chómhalartaíodh siad
an gcómhalartaíodh siad?
ní chómhalartaíodh siad

PASSIVE

chómhalartaítí
an gcómhalartaítí?
ní chómhalartaítí

SINGULAR

1
cómhalartaím!
ná cómhalartaím!
2
cómhalartaigh!
ná cómhalartaigh!
3
cómhalartaíodh sé! (MASC.)
ná cómhalartaíodh sé!
cómhalartaíodh sí! (FEM.)
ná cómhalartaíodh sí!

PLURAL

1
cómhalartaímis!
ná cómhalartaímis!
cómhalartaíodh muid!
ná cómhalartaíodh muid!
2
cómhalartaígí!
ná cómhalartaígí!
3
cómhalartaídís!
ná cómhalartaídís!
cómhalartaíodh siad!
ná cómhalartaíodh siad!

PASSIVE

cómhalartaítear!
ná cómhalartaítear!

SINGULAR

1
go gcómhalartaí mé
nár chómhalartaí mé
2
go gcómhalartaí tú
nár chómhalartaí tú
3
go gcómhalartaí sé (MASC.)
nár chómhalartaí sé
go gcómhalartaí sí (FEM.)
nár chómhalartaí sí

PLURAL

1
go gcómhalartaímid
nár chómhalartaímid
go gcómhalartaí muid
nár chómhalartaí muid
2
go gcómhalartaí sibh
nár chómhalartaí sibh
3
go gcómhalartaí siad
nár chómhalartaí siad

PASSIVE

go gcómhalartaítear
nár chómhalartaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News