Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: caochfháithim

caochfháithimigh

VERB

VERBAL NOUN

caochfháithimiú

VERBAL ADJECTIVE

caochfháithimithe

SINGULAR

1
chaochfháithimigh mé
ar chaochfháithimigh mé?
níor chaochfháithimigh mé
2
chaochfháithimigh tú
ar chaochfháithimigh tú?
níor chaochfháithimigh tú
3
chaochfháithimigh sé (MASC.)
ar chaochfháithimigh sé?
níor chaochfháithimigh sé
chaochfháithimigh sí (FEM.)
ar chaochfháithimigh sí?
níor chaochfháithimigh sí

PLURAL

1
chaochfháithimíomar
ar chaochfháithimíomar?
níor chaochfháithimíomar
chaochfháithimigh muid
ar chaochfháithimigh muid?
níor chaochfháithimigh muid
2
chaochfháithimigh sibh
ar chaochfháithimigh sibh?
níor chaochfháithimigh sibh
3
chaochfháithimigh siad
ar chaochfháithimigh siad?
níor chaochfháithimigh siad
chaochfháithimíodar
ar chaochfháithimíodar?
níor chaochfháithimíodar

PASSIVE

caochfháithimíodh
ar caochfháithimíodh?
níor caochfháithimíodh

SINGULAR

1
caochfháithimím
an gcaochfháithimím?
ní chaochfháithimím
2
caochfháithimíonn tú
an gcaochfháithimíonn tú?
ní chaochfháithimíonn tú
3
caochfháithimíonn sé (MASC.)
an gcaochfháithimíonn sé?
ní chaochfháithimíonn sé
caochfháithimíonn sí (FEM.)
an gcaochfháithimíonn sí?
ní chaochfháithimíonn sí

PLURAL

1
caochfháithimímid
an gcaochfháithimímid?
ní chaochfháithimímid
caochfháithimíonn muid
an gcaochfháithimíonn muid?
ní chaochfháithimíonn muid
2
caochfháithimíonn sibh
an gcaochfháithimíonn sibh?
ní chaochfháithimíonn sibh
3
caochfháithimíonn siad
an gcaochfháithimíonn siad?
ní chaochfháithimíonn siad

PASSIVE

caochfháithimítear
an gcaochfháithimítear?
ní chaochfháithimítear

SINGULAR

1
caochfháithimeoidh mé
an gcaochfháithimeoidh mé?
ní chaochfháithimeoidh mé
2
caochfháithimeoidh tú
an gcaochfháithimeoidh tú?
ní chaochfháithimeoidh tú
3
caochfháithimeoidh sé (MASC.)
an gcaochfháithimeoidh sé?
ní chaochfháithimeoidh sé
caochfháithimeoidh sí (FEM.)
an gcaochfháithimeoidh sí?
ní chaochfháithimeoidh sí

PLURAL

1
caochfháithimeoimid
an gcaochfháithimeoimid?
ní chaochfháithimeoimid
caochfháithimeoidh muid
an gcaochfháithimeoidh muid?
ní chaochfháithimeoidh muid
2
caochfháithimeoidh sibh
an gcaochfháithimeoidh sibh?
ní chaochfháithimeoidh sibh
3
caochfháithimeoidh siad
an gcaochfháithimeoidh siad?
ní chaochfháithimeoidh siad

PASSIVE

caochfháithimeofar
an gcaochfháithimeofar?
ní chaochfháithimeofar

SINGULAR

1
chaochfháithimeoinn
an gcaochfháithimeoinn?
ní chaochfháithimeoinn
2
chaochfháithimeofá
an gcaochfháithimeofá?
ní chaochfháithimeofá
3
chaochfháithimeodh sé (MASC.)
an gcaochfháithimeodh sé?
ní chaochfháithimeodh sé
chaochfháithimeodh sí (FEM.)
an gcaochfháithimeodh sí?
ní chaochfháithimeodh sí

PLURAL

1
chaochfháithimeoimis
an gcaochfháithimeoimis?
ní chaochfháithimeoimis
chaochfháithimeodh muid
an gcaochfháithimeodh muid?
ní chaochfháithimeodh muid
2
chaochfháithimeodh sibh
an gcaochfháithimeodh sibh?
ní chaochfháithimeodh sibh
3
chaochfháithimeoidís
an gcaochfháithimeoidís?
ní chaochfháithimeoidís
chaochfháithimeodh siad
an gcaochfháithimeodh siad?
ní chaochfháithimeodh siad

PASSIVE

chaochfháithimeofaí
an gcaochfháithimeofaí?
ní chaochfháithimeofaí

SINGULAR

1
chaochfháithimínn
an gcaochfháithimínn?
ní chaochfháithimínn
2
chaochfháithimíteá
an gcaochfháithimíteá?
ní chaochfháithimíteá
3
chaochfháithimíodh sé (MASC.)
an gcaochfháithimíodh sé?
ní chaochfháithimíodh sé
chaochfháithimíodh sí (FEM.)
an gcaochfháithimíodh sí?
ní chaochfháithimíodh sí

PLURAL

1
chaochfháithimímis
an gcaochfháithimímis?
ní chaochfháithimímis
chaochfháithimíodh muid
an gcaochfháithimíodh muid?
ní chaochfháithimíodh muid
2
chaochfháithimíodh sibh
an gcaochfháithimíodh sibh?
ní chaochfháithimíodh sibh
3
chaochfháithimídís
an gcaochfháithimídís?
ní chaochfháithimídís
chaochfháithimíodh siad
an gcaochfháithimíodh siad?
ní chaochfháithimíodh siad

PASSIVE

chaochfháithimítí
an gcaochfháithimítí?
ní chaochfháithimítí

SINGULAR

1
caochfháithimím!
ná caochfháithimím!
2
caochfháithimigh!
ná caochfháithimigh!
3
caochfháithimíodh sé! (MASC.)
ná caochfháithimíodh sé!
caochfháithimíodh sí! (FEM.)
ná caochfháithimíodh sí!

PLURAL

1
caochfháithimímis!
ná caochfháithimímis!
caochfháithimíodh muid!
ná caochfháithimíodh muid!
2
caochfháithimígí!
ná caochfháithimígí!
3
caochfháithimídís!
ná caochfháithimídís!
caochfháithimíodh siad!
ná caochfháithimíodh siad!

PASSIVE

caochfháithimítear!
ná caochfháithimítear!

SINGULAR

1
go gcaochfháithimí mé
nár chaochfháithimí mé
2
go gcaochfháithimí tú
nár chaochfháithimí tú
3
go gcaochfháithimí sé (MASC.)
nár chaochfháithimí sé
go gcaochfháithimí sí (FEM.)
nár chaochfháithimí sí

PLURAL

1
go gcaochfháithimímid
nár chaochfháithimímid
go gcaochfháithimí muid
nár chaochfháithimí muid
2
go gcaochfháithimí sibh
nár chaochfháithimí sibh
3
go gcaochfháithimí siad
nár chaochfháithimí siad

PASSIVE

go gcaochfháithimítear
nár chaochfháithimítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News