Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: carbónaigh · carbónáit

carbónáitigh

VERB

VERBAL NOUN

carbónáitiú

VERBAL ADJECTIVE

carbónáitithe

SINGULAR

1
charbónáitigh mé
ar charbónáitigh mé?
níor charbónáitigh mé
2
charbónáitigh tú
ar charbónáitigh tú?
níor charbónáitigh tú
3
charbónáitigh sé (MASC.)
ar charbónáitigh sé?
níor charbónáitigh sé
charbónáitigh sí (FEM.)
ar charbónáitigh sí?
níor charbónáitigh sí

PLURAL

1
charbónáitíomar
ar charbónáitíomar?
níor charbónáitíomar
charbónáitigh muid
ar charbónáitigh muid?
níor charbónáitigh muid
2
charbónáitigh sibh
ar charbónáitigh sibh?
níor charbónáitigh sibh
3
charbónáitigh siad
ar charbónáitigh siad?
níor charbónáitigh siad
charbónáitíodar
ar charbónáitíodar?
níor charbónáitíodar

PASSIVE

carbónáitíodh
ar carbónáitíodh?
níor carbónáitíodh

SINGULAR

1
carbónáitím
an gcarbónáitím?
ní charbónáitím
2
carbónáitíonn tú
an gcarbónáitíonn tú?
ní charbónáitíonn tú
3
carbónáitíonn sé (MASC.)
an gcarbónáitíonn sé?
ní charbónáitíonn sé
carbónáitíonn sí (FEM.)
an gcarbónáitíonn sí?
ní charbónáitíonn sí

PLURAL

1
carbónáitímid
an gcarbónáitímid?
ní charbónáitímid
carbónáitíonn muid
an gcarbónáitíonn muid?
ní charbónáitíonn muid
2
carbónáitíonn sibh
an gcarbónáitíonn sibh?
ní charbónáitíonn sibh
3
carbónáitíonn siad
an gcarbónáitíonn siad?
ní charbónáitíonn siad

PASSIVE

carbónáitítear
an gcarbónáitítear?
ní charbónáitítear

SINGULAR

1
carbónáiteoidh mé
an gcarbónáiteoidh mé?
ní charbónáiteoidh mé
2
carbónáiteoidh tú
an gcarbónáiteoidh tú?
ní charbónáiteoidh tú
3
carbónáiteoidh sé (MASC.)
an gcarbónáiteoidh sé?
ní charbónáiteoidh sé
carbónáiteoidh sí (FEM.)
an gcarbónáiteoidh sí?
ní charbónáiteoidh sí

PLURAL

1
carbónáiteoimid
an gcarbónáiteoimid?
ní charbónáiteoimid
carbónáiteoidh muid
an gcarbónáiteoidh muid?
ní charbónáiteoidh muid
2
carbónáiteoidh sibh
an gcarbónáiteoidh sibh?
ní charbónáiteoidh sibh
3
carbónáiteoidh siad
an gcarbónáiteoidh siad?
ní charbónáiteoidh siad

PASSIVE

carbónáiteofar
an gcarbónáiteofar?
ní charbónáiteofar

SINGULAR

1
charbónáiteoinn
an gcarbónáiteoinn?
ní charbónáiteoinn
2
charbónáiteofá
an gcarbónáiteofá?
ní charbónáiteofá
3
charbónáiteodh sé (MASC.)
an gcarbónáiteodh sé?
ní charbónáiteodh sé
charbónáiteodh sí (FEM.)
an gcarbónáiteodh sí?
ní charbónáiteodh sí

PLURAL

1
charbónáiteoimis
an gcarbónáiteoimis?
ní charbónáiteoimis
charbónáiteodh muid
an gcarbónáiteodh muid?
ní charbónáiteodh muid
2
charbónáiteodh sibh
an gcarbónáiteodh sibh?
ní charbónáiteodh sibh
3
charbónáiteoidís
an gcarbónáiteoidís?
ní charbónáiteoidís
charbónáiteodh siad
an gcarbónáiteodh siad?
ní charbónáiteodh siad

PASSIVE

charbónáiteofaí
an gcarbónáiteofaí?
ní charbónáiteofaí

SINGULAR

1
charbónáitínn
an gcarbónáitínn?
ní charbónáitínn
2
charbónáitíteá
an gcarbónáitíteá?
ní charbónáitíteá
3
charbónáitíodh sé (MASC.)
an gcarbónáitíodh sé?
ní charbónáitíodh sé
charbónáitíodh sí (FEM.)
an gcarbónáitíodh sí?
ní charbónáitíodh sí

PLURAL

1
charbónáitímis
an gcarbónáitímis?
ní charbónáitímis
charbónáitíodh muid
an gcarbónáitíodh muid?
ní charbónáitíodh muid
2
charbónáitíodh sibh
an gcarbónáitíodh sibh?
ní charbónáitíodh sibh
3
charbónáitídís
an gcarbónáitídís?
ní charbónáitídís
charbónáitíodh siad
an gcarbónáitíodh siad?
ní charbónáitíodh siad

PASSIVE

charbónáitítí
an gcarbónáitítí?
ní charbónáitítí

SINGULAR

1
carbónáitím!
ná carbónáitím!
2
carbónáitigh!
ná carbónáitigh!
3
carbónáitíodh sé! (MASC.)
ná carbónáitíodh sé!
carbónáitíodh sí! (FEM.)
ná carbónáitíodh sí!

PLURAL

1
carbónáitímis!
ná carbónáitímis!
carbónáitíodh muid!
ná carbónáitíodh muid!
2
carbónáitígí!
ná carbónáitígí!
3
carbónáitídís!
ná carbónáitídís!
carbónáitíodh siad!
ná carbónáitíodh siad!

PASSIVE

carbónáitítear!
ná carbónáitítear!

SINGULAR

1
go gcarbónáití mé
nár charbónáití mé
2
go gcarbónáití tú
nár charbónáití tú
3
go gcarbónáití sé (MASC.)
nár charbónáití sé
go gcarbónáití sí (FEM.)
nár charbónáití sí

PLURAL

1
go gcarbónáitímid
nár charbónáitímid
go gcarbónáití muid
nár charbónáití muid
2
go gcarbónáití sibh
nár charbónáití sibh
3
go gcarbónáití siad
nár charbónáití siad

PASSIVE

go gcarbónáitítear
nár charbónáitítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News