Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: amaitéarach · cairéalaigh · cataitéar

cataitéaraigh

VERB

VERBAL NOUN

cataitéarú

VERBAL ADJECTIVE

cataitéaraithe

SINGULAR

1
chataitéaraigh mé
ar chataitéaraigh mé?
níor chataitéaraigh mé
2
chataitéaraigh tú
ar chataitéaraigh tú?
níor chataitéaraigh tú
3
chataitéaraigh sé (MASC.)
ar chataitéaraigh sé?
níor chataitéaraigh sé
chataitéaraigh sí (FEM.)
ar chataitéaraigh sí?
níor chataitéaraigh sí

PLURAL

1
chataitéaraíomar
ar chataitéaraíomar?
níor chataitéaraíomar
chataitéaraigh muid
ar chataitéaraigh muid?
níor chataitéaraigh muid
2
chataitéaraigh sibh
ar chataitéaraigh sibh?
níor chataitéaraigh sibh
3
chataitéaraigh siad
ar chataitéaraigh siad?
níor chataitéaraigh siad
chataitéaraíodar
ar chataitéaraíodar?
níor chataitéaraíodar

PASSIVE

cataitéaraíodh
ar cataitéaraíodh?
níor cataitéaraíodh

SINGULAR

1
cataitéaraím
an gcataitéaraím?
ní chataitéaraím
2
cataitéaraíonn tú
an gcataitéaraíonn tú?
ní chataitéaraíonn tú
3
cataitéaraíonn sé (MASC.)
an gcataitéaraíonn sé?
ní chataitéaraíonn sé
cataitéaraíonn sí (FEM.)
an gcataitéaraíonn sí?
ní chataitéaraíonn sí

PLURAL

1
cataitéaraímid
an gcataitéaraímid?
ní chataitéaraímid
cataitéaraíonn muid
an gcataitéaraíonn muid?
ní chataitéaraíonn muid
2
cataitéaraíonn sibh
an gcataitéaraíonn sibh?
ní chataitéaraíonn sibh
3
cataitéaraíonn siad
an gcataitéaraíonn siad?
ní chataitéaraíonn siad

PASSIVE

cataitéaraítear
an gcataitéaraítear?
ní chataitéaraítear

SINGULAR

1
cataitéaróidh mé
an gcataitéaróidh mé?
ní chataitéaróidh mé
2
cataitéaróidh tú
an gcataitéaróidh tú?
ní chataitéaróidh tú
3
cataitéaróidh sé (MASC.)
an gcataitéaróidh sé?
ní chataitéaróidh sé
cataitéaróidh sí (FEM.)
an gcataitéaróidh sí?
ní chataitéaróidh sí

PLURAL

1
cataitéaróimid
an gcataitéaróimid?
ní chataitéaróimid
cataitéaróidh muid
an gcataitéaróidh muid?
ní chataitéaróidh muid
2
cataitéaróidh sibh
an gcataitéaróidh sibh?
ní chataitéaróidh sibh
3
cataitéaróidh siad
an gcataitéaróidh siad?
ní chataitéaróidh siad

PASSIVE

cataitéarófar
an gcataitéarófar?
ní chataitéarófar

SINGULAR

1
chataitéaróinn
an gcataitéaróinn?
ní chataitéaróinn
2
chataitéarófá
an gcataitéarófá?
ní chataitéarófá
3
chataitéaródh sé (MASC.)
an gcataitéaródh sé?
ní chataitéaródh sé
chataitéaródh sí (FEM.)
an gcataitéaródh sí?
ní chataitéaródh sí

PLURAL

1
chataitéaróimis
an gcataitéaróimis?
ní chataitéaróimis
chataitéaródh muid
an gcataitéaródh muid?
ní chataitéaródh muid
2
chataitéaródh sibh
an gcataitéaródh sibh?
ní chataitéaródh sibh
3
chataitéaróidís
an gcataitéaróidís?
ní chataitéaróidís
chataitéaródh siad
an gcataitéaródh siad?
ní chataitéaródh siad

PASSIVE

chataitéarófaí
an gcataitéarófaí?
ní chataitéarófaí

SINGULAR

1
chataitéaraínn
an gcataitéaraínn?
ní chataitéaraínn
2
chataitéaraíteá
an gcataitéaraíteá?
ní chataitéaraíteá
3
chataitéaraíodh sé (MASC.)
an gcataitéaraíodh sé?
ní chataitéaraíodh sé
chataitéaraíodh sí (FEM.)
an gcataitéaraíodh sí?
ní chataitéaraíodh sí

PLURAL

1
chataitéaraímis
an gcataitéaraímis?
ní chataitéaraímis
chataitéaraíodh muid
an gcataitéaraíodh muid?
ní chataitéaraíodh muid
2
chataitéaraíodh sibh
an gcataitéaraíodh sibh?
ní chataitéaraíodh sibh
3
chataitéaraídís
an gcataitéaraídís?
ní chataitéaraídís
chataitéaraíodh siad
an gcataitéaraíodh siad?
ní chataitéaraíodh siad

PASSIVE

chataitéaraítí
an gcataitéaraítí?
ní chataitéaraítí

SINGULAR

1
cataitéaraím!
ná cataitéaraím!
2
cataitéaraigh!
ná cataitéaraigh!
3
cataitéaraíodh sé! (MASC.)
ná cataitéaraíodh sé!
cataitéaraíodh sí! (FEM.)
ná cataitéaraíodh sí!

PLURAL

1
cataitéaraímis!
ná cataitéaraímis!
cataitéaraíodh muid!
ná cataitéaraíodh muid!
2
cataitéaraígí!
ná cataitéaraígí!
3
cataitéaraídís!
ná cataitéaraídís!
cataitéaraíodh siad!
ná cataitéaraíodh siad!

PASSIVE

cataitéaraítear!
ná cataitéaraítear!

SINGULAR

1
go gcataitéaraí mé
nár chataitéaraí mé
2
go gcataitéaraí tú
nár chataitéaraí tú
3
go gcataitéaraí sé (MASC.)
nár chataitéaraí sé
go gcataitéaraí sí (FEM.)
nár chataitéaraí sí

PLURAL

1
go gcataitéaraímid
nár chataitéaraímid
go gcataitéaraí muid
nár chataitéaraí muid
2
go gcataitéaraí sibh
nár chataitéaraí sibh
3
go gcataitéaraí siad
nár chataitéaraí siad

PASSIVE

go gcataitéaraítear
nár chataitéaraítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News