Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: deicrimint

deicrimintigh

VERB

VERBAL NOUN

deicrimintiú

VERBAL ADJECTIVE

deicrimintithe

SINGULAR

1
dheicrimintigh mé
ar dheicrimintigh mé?
níor dheicrimintigh mé
2
dheicrimintigh tú
ar dheicrimintigh tú?
níor dheicrimintigh tú
3
dheicrimintigh sé (MASC.)
ar dheicrimintigh sé?
níor dheicrimintigh sé
dheicrimintigh sí (FEM.)
ar dheicrimintigh sí?
níor dheicrimintigh sí

PLURAL

1
dheicrimintíomar
ar dheicrimintíomar?
níor dheicrimintíomar
dheicrimintigh muid
ar dheicrimintigh muid?
níor dheicrimintigh muid
2
dheicrimintigh sibh
ar dheicrimintigh sibh?
níor dheicrimintigh sibh
3
dheicrimintigh siad
ar dheicrimintigh siad?
níor dheicrimintigh siad
dheicrimintíodar
ar dheicrimintíodar?
níor dheicrimintíodar

PASSIVE

deicrimintíodh
ar deicrimintíodh?
níor deicrimintíodh

SINGULAR

1
deicrimintím
an ndeicrimintím?
ní dheicrimintím
2
deicrimintíonn tú
an ndeicrimintíonn tú?
ní dheicrimintíonn tú
3
deicrimintíonn sé (MASC.)
an ndeicrimintíonn sé?
ní dheicrimintíonn sé
deicrimintíonn sí (FEM.)
an ndeicrimintíonn sí?
ní dheicrimintíonn sí

PLURAL

1
deicrimintímid
an ndeicrimintímid?
ní dheicrimintímid
deicrimintíonn muid
an ndeicrimintíonn muid?
ní dheicrimintíonn muid
2
deicrimintíonn sibh
an ndeicrimintíonn sibh?
ní dheicrimintíonn sibh
3
deicrimintíonn siad
an ndeicrimintíonn siad?
ní dheicrimintíonn siad

PASSIVE

deicrimintítear
an ndeicrimintítear?
ní dheicrimintítear

SINGULAR

1
deicriminteoidh mé
an ndeicriminteoidh mé?
ní dheicriminteoidh mé
2
deicriminteoidh tú
an ndeicriminteoidh tú?
ní dheicriminteoidh tú
3
deicriminteoidh sé (MASC.)
an ndeicriminteoidh sé?
ní dheicriminteoidh sé
deicriminteoidh sí (FEM.)
an ndeicriminteoidh sí?
ní dheicriminteoidh sí

PLURAL

1
deicriminteoimid
an ndeicriminteoimid?
ní dheicriminteoimid
deicriminteoidh muid
an ndeicriminteoidh muid?
ní dheicriminteoidh muid
2
deicriminteoidh sibh
an ndeicriminteoidh sibh?
ní dheicriminteoidh sibh
3
deicriminteoidh siad
an ndeicriminteoidh siad?
ní dheicriminteoidh siad

PASSIVE

deicriminteofar
an ndeicriminteofar?
ní dheicriminteofar

SINGULAR

1
dheicriminteoinn
an ndeicriminteoinn?
ní dheicriminteoinn
2
dheicriminteofá
an ndeicriminteofá?
ní dheicriminteofá
3
dheicriminteodh sé (MASC.)
an ndeicriminteodh sé?
ní dheicriminteodh sé
dheicriminteodh sí (FEM.)
an ndeicriminteodh sí?
ní dheicriminteodh sí

PLURAL

1
dheicriminteoimis
an ndeicriminteoimis?
ní dheicriminteoimis
dheicriminteodh muid
an ndeicriminteodh muid?
ní dheicriminteodh muid
2
dheicriminteodh sibh
an ndeicriminteodh sibh?
ní dheicriminteodh sibh
3
dheicriminteoidís
an ndeicriminteoidís?
ní dheicriminteoidís
dheicriminteodh siad
an ndeicriminteodh siad?
ní dheicriminteodh siad

PASSIVE

dheicriminteofaí
an ndeicriminteofaí?
ní dheicriminteofaí

SINGULAR

1
dheicrimintínn
an ndeicrimintínn?
ní dheicrimintínn
2
dheicrimintíteá
an ndeicrimintíteá?
ní dheicrimintíteá
3
dheicrimintíodh sé (MASC.)
an ndeicrimintíodh sé?
ní dheicrimintíodh sé
dheicrimintíodh sí (FEM.)
an ndeicrimintíodh sí?
ní dheicrimintíodh sí

PLURAL

1
dheicrimintímis
an ndeicrimintímis?
ní dheicrimintímis
dheicrimintíodh muid
an ndeicrimintíodh muid?
ní dheicrimintíodh muid
2
dheicrimintíodh sibh
an ndeicrimintíodh sibh?
ní dheicrimintíodh sibh
3
dheicrimintídís
an ndeicrimintídís?
ní dheicrimintídís
dheicrimintíodh siad
an ndeicrimintíodh siad?
ní dheicrimintíodh siad

PASSIVE

dheicrimintítí
an ndeicrimintítí?
ní dheicrimintítí

SINGULAR

1
deicrimintím!
ná deicrimintím!
2
deicrimintigh!
ná deicrimintigh!
3
deicrimintíodh sé! (MASC.)
ná deicrimintíodh sé!
deicrimintíodh sí! (FEM.)
ná deicrimintíodh sí!

PLURAL

1
deicrimintímis!
ná deicrimintímis!
deicrimintíodh muid!
ná deicrimintíodh muid!
2
deicrimintígí!
ná deicrimintígí!
3
deicrimintídís!
ná deicrimintídís!
deicrimintíodh siad!
ná deicrimintíodh siad!

PASSIVE

deicrimintítear!
ná deicrimintítear!

SINGULAR

1
go ndeicrimintí mé
nár dheicrimintí mé
2
go ndeicrimintí tú
nár dheicrimintí tú
3
go ndeicrimintí sé (MASC.)
nár dheicrimintí sé
go ndeicrimintí sí (FEM.)
nár dheicrimintí sí

PLURAL

1
go ndeicrimintímid
nár dheicrimintímid
go ndeicrimintí muid
nár dheicrimintí muid
2
go ndeicrimintí sibh
nár dheicrimintí sibh
3
go ndeicrimintí siad
nár dheicrimintí siad

PASSIVE

go ndeicrimintítear
nár dheicrimintítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News