Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: deifníd · deifnídeach · deifrigh · deiligh · deimhnigh
deifnídigh could be a grammatical form of: deifnídeach »

deifnídigh

VERB

VERBAL NOUN

deifnídiú

VERBAL ADJECTIVE

deifnídithe

SINGULAR

1
dheifnídigh mé
ar dheifnídigh mé?
níor dheifnídigh mé
2
dheifnídigh tú
ar dheifnídigh tú?
níor dheifnídigh tú
3
dheifnídigh sé (MASC.)
ar dheifnídigh sé?
níor dheifnídigh sé
dheifnídigh sí (FEM.)
ar dheifnídigh sí?
níor dheifnídigh sí

PLURAL

1
dheifnídíomar
ar dheifnídíomar?
níor dheifnídíomar
dheifnídigh muid
ar dheifnídigh muid?
níor dheifnídigh muid
2
dheifnídigh sibh
ar dheifnídigh sibh?
níor dheifnídigh sibh
3
dheifnídigh siad
ar dheifnídigh siad?
níor dheifnídigh siad
dheifnídíodar
ar dheifnídíodar?
níor dheifnídíodar

PASSIVE

deifnídíodh
ar deifnídíodh?
níor deifnídíodh

SINGULAR

1
deifnídím
an ndeifnídím?
ní dheifnídím
2
deifnídíonn tú
an ndeifnídíonn tú?
ní dheifnídíonn tú
3
deifnídíonn sé (MASC.)
an ndeifnídíonn sé?
ní dheifnídíonn sé
deifnídíonn sí (FEM.)
an ndeifnídíonn sí?
ní dheifnídíonn sí

PLURAL

1
deifnídímid
an ndeifnídímid?
ní dheifnídímid
deifnídíonn muid
an ndeifnídíonn muid?
ní dheifnídíonn muid
2
deifnídíonn sibh
an ndeifnídíonn sibh?
ní dheifnídíonn sibh
3
deifnídíonn siad
an ndeifnídíonn siad?
ní dheifnídíonn siad

PASSIVE

deifnídítear
an ndeifnídítear?
ní dheifnídítear

SINGULAR

1
deifnídeoidh mé
an ndeifnídeoidh mé?
ní dheifnídeoidh mé
2
deifnídeoidh tú
an ndeifnídeoidh tú?
ní dheifnídeoidh tú
3
deifnídeoidh sé (MASC.)
an ndeifnídeoidh sé?
ní dheifnídeoidh sé
deifnídeoidh sí (FEM.)
an ndeifnídeoidh sí?
ní dheifnídeoidh sí

PLURAL

1
deifnídeoimid
an ndeifnídeoimid?
ní dheifnídeoimid
deifnídeoidh muid
an ndeifnídeoidh muid?
ní dheifnídeoidh muid
2
deifnídeoidh sibh
an ndeifnídeoidh sibh?
ní dheifnídeoidh sibh
3
deifnídeoidh siad
an ndeifnídeoidh siad?
ní dheifnídeoidh siad

PASSIVE

deifnídeofar
an ndeifnídeofar?
ní dheifnídeofar

SINGULAR

1
dheifnídeoinn
an ndeifnídeoinn?
ní dheifnídeoinn
2
dheifnídeofá
an ndeifnídeofá?
ní dheifnídeofá
3
dheifnídeodh sé (MASC.)
an ndeifnídeodh sé?
ní dheifnídeodh sé
dheifnídeodh sí (FEM.)
an ndeifnídeodh sí?
ní dheifnídeodh sí

PLURAL

1
dheifnídeoimis
an ndeifnídeoimis?
ní dheifnídeoimis
dheifnídeodh muid
an ndeifnídeodh muid?
ní dheifnídeodh muid
2
dheifnídeodh sibh
an ndeifnídeodh sibh?
ní dheifnídeodh sibh
3
dheifnídeoidís
an ndeifnídeoidís?
ní dheifnídeoidís
dheifnídeodh siad
an ndeifnídeodh siad?
ní dheifnídeodh siad

PASSIVE

dheifnídeofaí
an ndeifnídeofaí?
ní dheifnídeofaí

SINGULAR

1
dheifnídínn
an ndeifnídínn?
ní dheifnídínn
2
dheifnídíteá
an ndeifnídíteá?
ní dheifnídíteá
3
dheifnídíodh sé (MASC.)
an ndeifnídíodh sé?
ní dheifnídíodh sé
dheifnídíodh sí (FEM.)
an ndeifnídíodh sí?
ní dheifnídíodh sí

PLURAL

1
dheifnídímis
an ndeifnídímis?
ní dheifnídímis
dheifnídíodh muid
an ndeifnídíodh muid?
ní dheifnídíodh muid
2
dheifnídíodh sibh
an ndeifnídíodh sibh?
ní dheifnídíodh sibh
3
dheifnídídís
an ndeifnídídís?
ní dheifnídídís
dheifnídíodh siad
an ndeifnídíodh siad?
ní dheifnídíodh siad

PASSIVE

dheifnídítí
an ndeifnídítí?
ní dheifnídítí

SINGULAR

1
deifnídím!
ná deifnídím!
2
deifnídigh!
ná deifnídigh!
3
deifnídíodh sé! (MASC.)
ná deifnídíodh sé!
deifnídíodh sí! (FEM.)
ná deifnídíodh sí!

PLURAL

1
deifnídímis!
ná deifnídímis!
deifnídíodh muid!
ná deifnídíodh muid!
2
deifnídígí!
ná deifnídígí!
3
deifnídídís!
ná deifnídídís!
deifnídíodh siad!
ná deifnídíodh siad!

PASSIVE

deifnídítear!
ná deifnídítear!

SINGULAR

1
go ndeifnídí mé
nár dheifnídí mé
2
go ndeifnídí tú
nár dheifnídí tú
3
go ndeifnídí sé (MASC.)
nár dheifnídí sé
go ndeifnídí sí (FEM.)
nár dheifnídí sí

PLURAL

1
go ndeifnídímid
nár dheifnídímid
go ndeifnídí muid
nár dheifnídí muid
2
go ndeifnídí sibh
nár dheifnídí sibh
3
go ndeifnídí siad
nár dheifnídí siad

PASSIVE

go ndeifnídítear
nár dheifnídítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News