Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: anóidigh · diagnosis
diagnóisigh could be a grammatical form of: diagnóiseach »

diagnóisigh

VERB

VERBAL NOUN

diagnóisiú

VERBAL ADJECTIVE

diagnóisithe

SINGULAR

1
dhiagnóisigh mé
ar dhiagnóisigh mé?
níor dhiagnóisigh mé
2
dhiagnóisigh tú
ar dhiagnóisigh tú?
níor dhiagnóisigh tú
3
dhiagnóisigh sé (MASC.)
ar dhiagnóisigh sé?
níor dhiagnóisigh sé
dhiagnóisigh sí (FEM.)
ar dhiagnóisigh sí?
níor dhiagnóisigh sí

PLURAL

1
dhiagnóisíomar
ar dhiagnóisíomar?
níor dhiagnóisíomar
dhiagnóisigh muid
ar dhiagnóisigh muid?
níor dhiagnóisigh muid
2
dhiagnóisigh sibh
ar dhiagnóisigh sibh?
níor dhiagnóisigh sibh
3
dhiagnóisigh siad
ar dhiagnóisigh siad?
níor dhiagnóisigh siad
dhiagnóisíodar
ar dhiagnóisíodar?
níor dhiagnóisíodar

PASSIVE

diagnóisíodh
ar diagnóisíodh?
níor diagnóisíodh

SINGULAR

1
diagnóisím
an ndiagnóisím?
ní dhiagnóisím
2
diagnóisíonn tú
an ndiagnóisíonn tú?
ní dhiagnóisíonn tú
3
diagnóisíonn sé (MASC.)
an ndiagnóisíonn sé?
ní dhiagnóisíonn sé
diagnóisíonn sí (FEM.)
an ndiagnóisíonn sí?
ní dhiagnóisíonn sí

PLURAL

1
diagnóisímid
an ndiagnóisímid?
ní dhiagnóisímid
diagnóisíonn muid
an ndiagnóisíonn muid?
ní dhiagnóisíonn muid
2
diagnóisíonn sibh
an ndiagnóisíonn sibh?
ní dhiagnóisíonn sibh
3
diagnóisíonn siad
an ndiagnóisíonn siad?
ní dhiagnóisíonn siad

PASSIVE

diagnóisítear
an ndiagnóisítear?
ní dhiagnóisítear

SINGULAR

1
diagnóiseoidh mé
an ndiagnóiseoidh mé?
ní dhiagnóiseoidh mé
2
diagnóiseoidh tú
an ndiagnóiseoidh tú?
ní dhiagnóiseoidh tú
3
diagnóiseoidh sé (MASC.)
an ndiagnóiseoidh sé?
ní dhiagnóiseoidh sé
diagnóiseoidh sí (FEM.)
an ndiagnóiseoidh sí?
ní dhiagnóiseoidh sí

PLURAL

1
diagnóiseoimid
an ndiagnóiseoimid?
ní dhiagnóiseoimid
diagnóiseoidh muid
an ndiagnóiseoidh muid?
ní dhiagnóiseoidh muid
2
diagnóiseoidh sibh
an ndiagnóiseoidh sibh?
ní dhiagnóiseoidh sibh
3
diagnóiseoidh siad
an ndiagnóiseoidh siad?
ní dhiagnóiseoidh siad

PASSIVE

diagnóiseofar
an ndiagnóiseofar?
ní dhiagnóiseofar

SINGULAR

1
dhiagnóiseoinn
an ndiagnóiseoinn?
ní dhiagnóiseoinn
2
dhiagnóiseofá
an ndiagnóiseofá?
ní dhiagnóiseofá
3
dhiagnóiseodh sé (MASC.)
an ndiagnóiseodh sé?
ní dhiagnóiseodh sé
dhiagnóiseodh sí (FEM.)
an ndiagnóiseodh sí?
ní dhiagnóiseodh sí

PLURAL

1
dhiagnóiseoimis
an ndiagnóiseoimis?
ní dhiagnóiseoimis
dhiagnóiseodh muid
an ndiagnóiseodh muid?
ní dhiagnóiseodh muid
2
dhiagnóiseodh sibh
an ndiagnóiseodh sibh?
ní dhiagnóiseodh sibh
3
dhiagnóiseoidís
an ndiagnóiseoidís?
ní dhiagnóiseoidís
dhiagnóiseodh siad
an ndiagnóiseodh siad?
ní dhiagnóiseodh siad

PASSIVE

dhiagnóiseofaí
an ndiagnóiseofaí?
ní dhiagnóiseofaí

SINGULAR

1
dhiagnóisínn
an ndiagnóisínn?
ní dhiagnóisínn
2
dhiagnóisíteá
an ndiagnóisíteá?
ní dhiagnóisíteá
3
dhiagnóisíodh sé (MASC.)
an ndiagnóisíodh sé?
ní dhiagnóisíodh sé
dhiagnóisíodh sí (FEM.)
an ndiagnóisíodh sí?
ní dhiagnóisíodh sí

PLURAL

1
dhiagnóisímis
an ndiagnóisímis?
ní dhiagnóisímis
dhiagnóisíodh muid
an ndiagnóisíodh muid?
ní dhiagnóisíodh muid
2
dhiagnóisíodh sibh
an ndiagnóisíodh sibh?
ní dhiagnóisíodh sibh
3
dhiagnóisídís
an ndiagnóisídís?
ní dhiagnóisídís
dhiagnóisíodh siad
an ndiagnóisíodh siad?
ní dhiagnóisíodh siad

PASSIVE

dhiagnóisítí
an ndiagnóisítí?
ní dhiagnóisítí

SINGULAR

1
diagnóisím!
ná diagnóisím!
2
diagnóisigh!
ná diagnóisigh!
3
diagnóisíodh sé! (MASC.)
ná diagnóisíodh sé!
diagnóisíodh sí! (FEM.)
ná diagnóisíodh sí!

PLURAL

1
diagnóisímis!
ná diagnóisímis!
diagnóisíodh muid!
ná diagnóisíodh muid!
2
diagnóisígí!
ná diagnóisígí!
3
diagnóisídís!
ná diagnóisídís!
diagnóisíodh siad!
ná diagnóisíodh siad!

PASSIVE

diagnóisítear!
ná diagnóisítear!

SINGULAR

1
go ndiagnóisí mé
nár dhiagnóisí mé
2
go ndiagnóisí tú
nár dhiagnóisí tú
3
go ndiagnóisí sé (MASC.)
nár dhiagnóisí sé
go ndiagnóisí sí (FEM.)
nár dhiagnóisí sí

PLURAL

1
go ndiagnóisímid
nár dhiagnóisímid
go ndiagnóisí muid
nár dhiagnóisí muid
2
go ndiagnóisí sibh
nár dhiagnóisí sibh
3
go ndiagnóisí siad
nár dhiagnóisí siad

PASSIVE

go ndiagnóisítear
nár dhiagnóisítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News