Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: infheistigh

diancheistigh

VERB

VERBAL NOUN

diancheistiú

VERBAL ADJECTIVE

diancheistithe

SINGULAR

1
dhiancheistigh mé
ar dhiancheistigh mé?
níor dhiancheistigh mé
2
dhiancheistigh tú
ar dhiancheistigh tú?
níor dhiancheistigh tú
3
dhiancheistigh sé (MASC.)
ar dhiancheistigh sé?
níor dhiancheistigh sé
dhiancheistigh sí (FEM.)
ar dhiancheistigh sí?
níor dhiancheistigh sí

PLURAL

1
dhiancheistíomar
ar dhiancheistíomar?
níor dhiancheistíomar
dhiancheistigh muid
ar dhiancheistigh muid?
níor dhiancheistigh muid
2
dhiancheistigh sibh
ar dhiancheistigh sibh?
níor dhiancheistigh sibh
3
dhiancheistigh siad
ar dhiancheistigh siad?
níor dhiancheistigh siad
dhiancheistíodar
ar dhiancheistíodar?
níor dhiancheistíodar

PASSIVE

diancheistíodh
ar diancheistíodh?
níor diancheistíodh

SINGULAR

1
diancheistím
an ndiancheistím?
ní dhiancheistím
2
diancheistíonn tú
an ndiancheistíonn tú?
ní dhiancheistíonn tú
3
diancheistíonn sé (MASC.)
an ndiancheistíonn sé?
ní dhiancheistíonn sé
diancheistíonn sí (FEM.)
an ndiancheistíonn sí?
ní dhiancheistíonn sí

PLURAL

1
diancheistímid
an ndiancheistímid?
ní dhiancheistímid
diancheistíonn muid
an ndiancheistíonn muid?
ní dhiancheistíonn muid
2
diancheistíonn sibh
an ndiancheistíonn sibh?
ní dhiancheistíonn sibh
3
diancheistíonn siad
an ndiancheistíonn siad?
ní dhiancheistíonn siad

PASSIVE

diancheistítear
an ndiancheistítear?
ní dhiancheistítear

SINGULAR

1
diancheisteoidh mé
an ndiancheisteoidh mé?
ní dhiancheisteoidh mé
2
diancheisteoidh tú
an ndiancheisteoidh tú?
ní dhiancheisteoidh tú
3
diancheisteoidh sé (MASC.)
an ndiancheisteoidh sé?
ní dhiancheisteoidh sé
diancheisteoidh sí (FEM.)
an ndiancheisteoidh sí?
ní dhiancheisteoidh sí

PLURAL

1
diancheisteoimid
an ndiancheisteoimid?
ní dhiancheisteoimid
diancheisteoidh muid
an ndiancheisteoidh muid?
ní dhiancheisteoidh muid
2
diancheisteoidh sibh
an ndiancheisteoidh sibh?
ní dhiancheisteoidh sibh
3
diancheisteoidh siad
an ndiancheisteoidh siad?
ní dhiancheisteoidh siad

PASSIVE

diancheisteofar
an ndiancheisteofar?
ní dhiancheisteofar

SINGULAR

1
dhiancheisteoinn
an ndiancheisteoinn?
ní dhiancheisteoinn
2
dhiancheisteofá
an ndiancheisteofá?
ní dhiancheisteofá
3
dhiancheisteodh sé (MASC.)
an ndiancheisteodh sé?
ní dhiancheisteodh sé
dhiancheisteodh sí (FEM.)
an ndiancheisteodh sí?
ní dhiancheisteodh sí

PLURAL

1
dhiancheisteoimis
an ndiancheisteoimis?
ní dhiancheisteoimis
dhiancheisteodh muid
an ndiancheisteodh muid?
ní dhiancheisteodh muid
2
dhiancheisteodh sibh
an ndiancheisteodh sibh?
ní dhiancheisteodh sibh
3
dhiancheisteoidís
an ndiancheisteoidís?
ní dhiancheisteoidís
dhiancheisteodh siad
an ndiancheisteodh siad?
ní dhiancheisteodh siad

PASSIVE

dhiancheisteofaí
an ndiancheisteofaí?
ní dhiancheisteofaí

SINGULAR

1
dhiancheistínn
an ndiancheistínn?
ní dhiancheistínn
2
dhiancheistíteá
an ndiancheistíteá?
ní dhiancheistíteá
3
dhiancheistíodh sé (MASC.)
an ndiancheistíodh sé?
ní dhiancheistíodh sé
dhiancheistíodh sí (FEM.)
an ndiancheistíodh sí?
ní dhiancheistíodh sí

PLURAL

1
dhiancheistímis
an ndiancheistímis?
ní dhiancheistímis
dhiancheistíodh muid
an ndiancheistíodh muid?
ní dhiancheistíodh muid
2
dhiancheistíodh sibh
an ndiancheistíodh sibh?
ní dhiancheistíodh sibh
3
dhiancheistídís
an ndiancheistídís?
ní dhiancheistídís
dhiancheistíodh siad
an ndiancheistíodh siad?
ní dhiancheistíodh siad

PASSIVE

dhiancheistítí
an ndiancheistítí?
ní dhiancheistítí

SINGULAR

1
diancheistím!
ná diancheistím!
2
diancheistigh!
ná diancheistigh!
3
diancheistíodh sé! (MASC.)
ná diancheistíodh sé!
diancheistíodh sí! (FEM.)
ná diancheistíodh sí!

PLURAL

1
diancheistímis!
ná diancheistímis!
diancheistíodh muid!
ná diancheistíodh muid!
2
diancheistígí!
ná diancheistígí!
3
diancheistídís!
ná diancheistídís!
diancheistíodh siad!
ná diancheistíodh siad!

PASSIVE

diancheistítear!
ná diancheistítear!

SINGULAR

1
go ndiancheistí mé
nár dhiancheistí mé
2
go ndiancheistí tú
nár dhiancheistí tú
3
go ndiancheistí sé (MASC.)
nár dhiancheistí sé
go ndiancheistí sí (FEM.)
nár dhiancheistí sí

PLURAL

1
go ndiancheistímid
nár dhiancheistímid
go ndiancheistí muid
nár dhiancheistí muid
2
go ndiancheistí sibh
nár dhiancheistí sibh
3
go ndiancheistí siad
nár dhiancheistí siad

PASSIVE

go ndiancheistítear
nár dhiancheistítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News