Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
doiciméadaigh could be a grammatical form of: doiciméadach »

doiciméadaigh

VERB

VERBAL NOUN

doiciméadú

VERBAL ADJECTIVE

doiciméadaithe

SINGULAR

1
dhoiciméadaigh mé
ar dhoiciméadaigh mé?
níor dhoiciméadaigh mé
2
dhoiciméadaigh tú
ar dhoiciméadaigh tú?
níor dhoiciméadaigh tú
3
dhoiciméadaigh sé (MASC.)
ar dhoiciméadaigh sé?
níor dhoiciméadaigh sé
dhoiciméadaigh sí (FEM.)
ar dhoiciméadaigh sí?
níor dhoiciméadaigh sí

PLURAL

1
dhoiciméadaíomar
ar dhoiciméadaíomar?
níor dhoiciméadaíomar
dhoiciméadaigh muid
ar dhoiciméadaigh muid?
níor dhoiciméadaigh muid
2
dhoiciméadaigh sibh
ar dhoiciméadaigh sibh?
níor dhoiciméadaigh sibh
3
dhoiciméadaigh siad
ar dhoiciméadaigh siad?
níor dhoiciméadaigh siad
dhoiciméadaíodar
ar dhoiciméadaíodar?
níor dhoiciméadaíodar

PASSIVE

doiciméadaíodh
ar doiciméadaíodh?
níor doiciméadaíodh

SINGULAR

1
doiciméadaím
an ndoiciméadaím?
ní dhoiciméadaím
2
doiciméadaíonn tú
an ndoiciméadaíonn tú?
ní dhoiciméadaíonn tú
3
doiciméadaíonn sé (MASC.)
an ndoiciméadaíonn sé?
ní dhoiciméadaíonn sé
doiciméadaíonn sí (FEM.)
an ndoiciméadaíonn sí?
ní dhoiciméadaíonn sí

PLURAL

1
doiciméadaímid
an ndoiciméadaímid?
ní dhoiciméadaímid
doiciméadaíonn muid
an ndoiciméadaíonn muid?
ní dhoiciméadaíonn muid
2
doiciméadaíonn sibh
an ndoiciméadaíonn sibh?
ní dhoiciméadaíonn sibh
3
doiciméadaíonn siad
an ndoiciméadaíonn siad?
ní dhoiciméadaíonn siad

PASSIVE

doiciméadaítear
an ndoiciméadaítear?
ní dhoiciméadaítear

SINGULAR

1
doiciméadóidh mé
an ndoiciméadóidh mé?
ní dhoiciméadóidh mé
2
doiciméadóidh tú
an ndoiciméadóidh tú?
ní dhoiciméadóidh tú
3
doiciméadóidh sé (MASC.)
an ndoiciméadóidh sé?
ní dhoiciméadóidh sé
doiciméadóidh sí (FEM.)
an ndoiciméadóidh sí?
ní dhoiciméadóidh sí

PLURAL

1
doiciméadóimid
an ndoiciméadóimid?
ní dhoiciméadóimid
doiciméadóidh muid
an ndoiciméadóidh muid?
ní dhoiciméadóidh muid
2
doiciméadóidh sibh
an ndoiciméadóidh sibh?
ní dhoiciméadóidh sibh
3
doiciméadóidh siad
an ndoiciméadóidh siad?
ní dhoiciméadóidh siad

PASSIVE

doiciméadófar
an ndoiciméadófar?
ní dhoiciméadófar

SINGULAR

1
dhoiciméadóinn
an ndoiciméadóinn?
ní dhoiciméadóinn
2
dhoiciméadófá
an ndoiciméadófá?
ní dhoiciméadófá
3
dhoiciméadódh sé (MASC.)
an ndoiciméadódh sé?
ní dhoiciméadódh sé
dhoiciméadódh sí (FEM.)
an ndoiciméadódh sí?
ní dhoiciméadódh sí

PLURAL

1
dhoiciméadóimis
an ndoiciméadóimis?
ní dhoiciméadóimis
dhoiciméadódh muid
an ndoiciméadódh muid?
ní dhoiciméadódh muid
2
dhoiciméadódh sibh
an ndoiciméadódh sibh?
ní dhoiciméadódh sibh
3
dhoiciméadóidís
an ndoiciméadóidís?
ní dhoiciméadóidís
dhoiciméadódh siad
an ndoiciméadódh siad?
ní dhoiciméadódh siad

PASSIVE

dhoiciméadófaí
an ndoiciméadófaí?
ní dhoiciméadófaí

SINGULAR

1
dhoiciméadaínn
an ndoiciméadaínn?
ní dhoiciméadaínn
2
dhoiciméadaíteá
an ndoiciméadaíteá?
ní dhoiciméadaíteá
3
dhoiciméadaíodh sé (MASC.)
an ndoiciméadaíodh sé?
ní dhoiciméadaíodh sé
dhoiciméadaíodh sí (FEM.)
an ndoiciméadaíodh sí?
ní dhoiciméadaíodh sí

PLURAL

1
dhoiciméadaímis
an ndoiciméadaímis?
ní dhoiciméadaímis
dhoiciméadaíodh muid
an ndoiciméadaíodh muid?
ní dhoiciméadaíodh muid
2
dhoiciméadaíodh sibh
an ndoiciméadaíodh sibh?
ní dhoiciméadaíodh sibh
3
dhoiciméadaídís
an ndoiciméadaídís?
ní dhoiciméadaídís
dhoiciméadaíodh siad
an ndoiciméadaíodh siad?
ní dhoiciméadaíodh siad

PASSIVE

dhoiciméadaítí
an ndoiciméadaítí?
ní dhoiciméadaítí

SINGULAR

1
doiciméadaím!
ná doiciméadaím!
2
doiciméadaigh!
ná doiciméadaigh!
3
doiciméadaíodh sé! (MASC.)
ná doiciméadaíodh sé!
doiciméadaíodh sí! (FEM.)
ná doiciméadaíodh sí!

PLURAL

1
doiciméadaímis!
ná doiciméadaímis!
doiciméadaíodh muid!
ná doiciméadaíodh muid!
2
doiciméadaígí!
ná doiciméadaígí!
3
doiciméadaídís!
ná doiciméadaídís!
doiciméadaíodh siad!
ná doiciméadaíodh siad!

PASSIVE

doiciméadaítear!
ná doiciméadaítear!

SINGULAR

1
go ndoiciméadaí mé
nár dhoiciméadaí mé
2
go ndoiciméadaí tú
nár dhoiciméadaí tú
3
go ndoiciméadaí sé (MASC.)
nár dhoiciméadaí sé
go ndoiciméadaí sí (FEM.)
nár dhoiciméadaí sí

PLURAL

1
go ndoiciméadaímid
nár dhoiciméadaímid
go ndoiciméadaí muid
nár dhoiciméadaí muid
2
go ndoiciméadaí sibh
nár dhoiciméadaí sibh
3
go ndoiciméadaí siad
nár dhoiciméadaí siad

PASSIVE

go ndoiciméadaítear
nár dhoiciméadaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News