Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
eilléanaigh could be a grammatical form of: eilléanach »

eilléanaigh

VERB

VERBAL NOUN

Heilléanú

VERBAL ADJECTIVE

Heilléanaithe

SINGULAR

1
d'eilléanaigh mé
ar eilléanaigh mé?
níor eilléanaigh mé
2
d'eilléanaigh tú
ar eilléanaigh tú?
níor eilléanaigh tú
3
d'eilléanaigh sé (MASC.)
ar eilléanaigh sé?
níor eilléanaigh sé
d'eilléanaigh sí (FEM.)
ar eilléanaigh sí?
níor eilléanaigh sí

PLURAL

1
d'eilléanaíomar
ar eilléanaíomar?
níor eilléanaíomar
d'eilléanaigh muid
ar eilléanaigh muid?
níor eilléanaigh muid
2
d'eilléanaigh sibh
ar eilléanaigh sibh?
níor eilléanaigh sibh
3
d'eilléanaigh siad
ar eilléanaigh siad?
níor eilléanaigh siad
d'eilléanaíodar
ar eilléanaíodar?
níor eilléanaíodar

PASSIVE

eilléanaíodh
ar eilléanaíodh?
níor eilléanaíodh

SINGULAR

1
eilléanaím
an eilléanaím?
ní eilléanaím
2
eilléanaíonn tú
an eilléanaíonn tú?
ní eilléanaíonn tú
3
eilléanaíonn sé (MASC.)
an eilléanaíonn sé?
ní eilléanaíonn sé
eilléanaíonn sí (FEM.)
an eilléanaíonn sí?
ní eilléanaíonn sí

PLURAL

1
eilléanaímid
an eilléanaímid?
ní eilléanaímid
eilléanaíonn muid
an eilléanaíonn muid?
ní eilléanaíonn muid
2
eilléanaíonn sibh
an eilléanaíonn sibh?
ní eilléanaíonn sibh
3
eilléanaíonn siad
an eilléanaíonn siad?
ní eilléanaíonn siad

PASSIVE

eilléanaítear
an eilléanaítear?
ní eilléanaítear

SINGULAR

1
eilléanóidh mé
an eilléanóidh mé?
ní eilléanóidh mé
2
eilléanóidh tú
an eilléanóidh tú?
ní eilléanóidh tú
3
eilléanóidh sé (MASC.)
an eilléanóidh sé?
ní eilléanóidh sé
eilléanóidh sí (FEM.)
an eilléanóidh sí?
ní eilléanóidh sí

PLURAL

1
eilléanóimid
an eilléanóimid?
ní eilléanóimid
eilléanóidh muid
an eilléanóidh muid?
ní eilléanóidh muid
2
eilléanóidh sibh
an eilléanóidh sibh?
ní eilléanóidh sibh
3
eilléanóidh siad
an eilléanóidh siad?
ní eilléanóidh siad

PASSIVE

eilléanófar
an eilléanófar?
ní eilléanófar

SINGULAR

1
d'eilléanóinn
an eilléanóinn?
ní eilléanóinn
2
d'eilléanófá
an eilléanófá?
ní eilléanófá
3
d'eilléanódh sé (MASC.)
an eilléanódh sé?
ní eilléanódh sé
d'eilléanódh sí (FEM.)
an eilléanódh sí?
ní eilléanódh sí

PLURAL

1
d'eilléanóimis
an eilléanóimis?
ní eilléanóimis
d'eilléanódh muid
an eilléanódh muid?
ní eilléanódh muid
2
d'eilléanódh sibh
an eilléanódh sibh?
ní eilléanódh sibh
3
d'eilléanóidís
an eilléanóidís?
ní eilléanóidís
d'eilléanódh siad
an eilléanódh siad?
ní eilléanódh siad

PASSIVE

d'eilléanófaí
an eilléanófaí?
ní eilléanófaí

SINGULAR

1
d'eilléanaínn
an eilléanaínn?
ní eilléanaínn
2
d'eilléanaíteá
an eilléanaíteá?
ní eilléanaíteá
3
d'eilléanaíodh sé (MASC.)
an eilléanaíodh sé?
ní eilléanaíodh sé
d'eilléanaíodh sí (FEM.)
an eilléanaíodh sí?
ní eilléanaíodh sí

PLURAL

1
d'eilléanaímis
an eilléanaímis?
ní eilléanaímis
d'eilléanaíodh muid
an eilléanaíodh muid?
ní eilléanaíodh muid
2
d'eilléanaíodh sibh
an eilléanaíodh sibh?
ní eilléanaíodh sibh
3
d'eilléanaídís
an eilléanaídís?
ní eilléanaídís
d'eilléanaíodh siad
an eilléanaíodh siad?
ní eilléanaíodh siad

PASSIVE

d'eilléanaítí
an eilléanaítí?
ní eilléanaítí

SINGULAR

1
eilléanaím!
ná heilléanaím!
2
eilléanaigh!
ná heilléanaigh!
3
eilléanaíodh sé! (MASC.)
ná heilléanaíodh sé!
eilléanaíodh sí! (FEM.)
ná heilléanaíodh sí!

PLURAL

1
eilléanaímis!
ná heilléanaímis!
eilléanaíodh muid!
ná heilléanaíodh muid!
2
eilléanaígí!
ná heilléanaígí!
3
eilléanaídís!
ná heilléanaídís!
eilléanaíodh siad!
ná heilléanaíodh siad!

PASSIVE

eilléanaítear!
ná heilléanaítear!

SINGULAR

1
go n-eilléanaí mé
nár eilléanaí mé
2
go n-eilléanaí tú
nár eilléanaí tú
3
go n-eilléanaí sé (MASC.)
nár eilléanaí sé
go n-eilléanaí sí (FEM.)
nár eilléanaí sí

PLURAL

1
go n-eilléanaímid
nár eilléanaímid
go n-eilléanaí muid
nár eilléanaí muid
2
go n-eilléanaí sibh
nár eilléanaí sibh
3
go n-eilléanaí siad
nár eilléanaí siad

PASSIVE

go n-eilléanaítear
nár eilléanaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News