Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: aiséirigh · eispéiris · eiscrigh · eiséirghe · eisiaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

eispéirigh

VERB

VERBAL NOUN

eispéiriú

VERBAL ADJECTIVE

eispéirithe

SINGULAR

1
d'eispéirigh mé
ar eispéirigh mé?
níor eispéirigh mé
2
d'eispéirigh tú
ar eispéirigh tú?
níor eispéirigh tú
3
d'eispéirigh sé (MASC.)
ar eispéirigh sé?
níor eispéirigh sé
d'eispéirigh sí (FEM.)
ar eispéirigh sí?
níor eispéirigh sí

PLURAL

1
d'eispéiríomar
ar eispéiríomar?
níor eispéiríomar
d'eispéirigh muid
ar eispéirigh muid?
níor eispéirigh muid
2
d'eispéirigh sibh
ar eispéirigh sibh?
níor eispéirigh sibh
3
d'eispéirigh siad
ar eispéirigh siad?
níor eispéirigh siad
d'eispéiríodar
ar eispéiríodar?
níor eispéiríodar

PASSIVE

eispéiríodh
ar eispéiríodh?
níor eispéiríodh

SINGULAR

1
eispéirím
an eispéirím?
ní eispéirím
2
eispéiríonn tú
an eispéiríonn tú?
ní eispéiríonn tú
3
eispéiríonn sé (MASC.)
an eispéiríonn sé?
ní eispéiríonn sé
eispéiríonn sí (FEM.)
an eispéiríonn sí?
ní eispéiríonn sí

PLURAL

1
eispéirímid
an eispéirímid?
ní eispéirímid
eispéiríonn muid
an eispéiríonn muid?
ní eispéiríonn muid
2
eispéiríonn sibh
an eispéiríonn sibh?
ní eispéiríonn sibh
3
eispéiríonn siad
an eispéiríonn siad?
ní eispéiríonn siad

PASSIVE

eispéirítear
an eispéirítear?
ní eispéirítear

SINGULAR

1
eispéireoidh mé
an eispéireoidh mé?
ní eispéireoidh mé
2
eispéireoidh tú
an eispéireoidh tú?
ní eispéireoidh tú
3
eispéireoidh sé (MASC.)
an eispéireoidh sé?
ní eispéireoidh sé
eispéireoidh sí (FEM.)
an eispéireoidh sí?
ní eispéireoidh sí

PLURAL

1
eispéireoimid
an eispéireoimid?
ní eispéireoimid
eispéireoidh muid
an eispéireoidh muid?
ní eispéireoidh muid
2
eispéireoidh sibh
an eispéireoidh sibh?
ní eispéireoidh sibh
3
eispéireoidh siad
an eispéireoidh siad?
ní eispéireoidh siad

PASSIVE

eispéireofar
an eispéireofar?
ní eispéireofar

SINGULAR

1
d'eispéireoinn
an eispéireoinn?
ní eispéireoinn
2
d'eispéireofá
an eispéireofá?
ní eispéireofá
3
d'eispéireodh sé (MASC.)
an eispéireodh sé?
ní eispéireodh sé
d'eispéireodh sí (FEM.)
an eispéireodh sí?
ní eispéireodh sí

PLURAL

1
d'eispéireoimis
an eispéireoimis?
ní eispéireoimis
d'eispéireodh muid
an eispéireodh muid?
ní eispéireodh muid
2
d'eispéireodh sibh
an eispéireodh sibh?
ní eispéireodh sibh
3
d'eispéireoidís
an eispéireoidís?
ní eispéireoidís
d'eispéireodh siad
an eispéireodh siad?
ní eispéireodh siad

PASSIVE

d'eispéireofaí
an eispéireofaí?
ní eispéireofaí

SINGULAR

1
d'eispéirínn
an eispéirínn?
ní eispéirínn
2
d'eispéiríteá
an eispéiríteá?
ní eispéiríteá
3
d'eispéiríodh sé (MASC.)
an eispéiríodh sé?
ní eispéiríodh sé
d'eispéiríodh sí (FEM.)
an eispéiríodh sí?
ní eispéiríodh sí

PLURAL

1
d'eispéirímis
an eispéirímis?
ní eispéirímis
d'eispéiríodh muid
an eispéiríodh muid?
ní eispéiríodh muid
2
d'eispéiríodh sibh
an eispéiríodh sibh?
ní eispéiríodh sibh
3
d'eispéirídís
an eispéirídís?
ní eispéirídís
d'eispéiríodh siad
an eispéiríodh siad?
ní eispéiríodh siad

PASSIVE

d'eispéirítí
an eispéirítí?
ní eispéirítí

SINGULAR

1
eispéirím!
ná heispéirím!
2
eispéirigh!
ná heispéirigh!
3
eispéiríodh sé! (MASC.)
ná heispéiríodh sé!
eispéiríodh sí! (FEM.)
ná heispéiríodh sí!

PLURAL

1
eispéirímis!
ná heispéirímis!
eispéiríodh muid!
ná heispéiríodh muid!
2
eispéirígí!
ná heispéirígí!
3
eispéirídís!
ná heispéirídís!
eispéiríodh siad!
ná heispéiríodh siad!

PASSIVE

eispéirítear!
ná heispéirítear!

SINGULAR

1
go n-eispéirí mé
nár eispéirí mé
2
go n-eispéirí tú
nár eispéirí tú
3
go n-eispéirí sé (MASC.)
nár eispéirí sé
go n-eispéirí sí (FEM.)
nár eispéirí sí

PLURAL

1
go n-eispéirímid
nár eispéirímid
go n-eispéirí muid
nár eispéirí muid
2
go n-eispéirí sibh
nár eispéirí sibh
3
go n-eispéirí siad
nár eispéirí siad

PASSIVE

go n-eispéirítear
nár eispéirítear
Creidim ionat
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News