Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fead · éad · fad · féan · féar
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

féad

VERB

VERBAL NOUN

féadachtáil

SINGULAR

1
d'fhéad mé
ar fhéad mé?
níor fhéad mé
2
d'fhéad tú
ar fhéad tú?
níor fhéad tú
3
d'fhéad sé (MASC.)
ar fhéad sé?
níor fhéad sé
d'fhéad sí (FEM.)
ar fhéad sí?
níor fhéad sí

PLURAL

1
d'fhéadamar
ar fhéadamar?
níor fhéadamar
d'fhéad muid
ar fhéad muid?
níor fhéad muid
2
d'fhéad sibh
ar fhéad sibh?
níor fhéad sibh
3
d'fhéad siad
ar fhéad siad?
níor fhéad siad
d'fhéadadar
ar fhéadadar?
níor fhéadadar

PASSIVE

féadadh
ar féadadh?
níor féadadh

SINGULAR

1
féadaim
an bhféadaim?
ní fhéadaim
2
féadann tú
an bhféadann tú?
ní fhéadann tú
3
féadann sé (MASC.)
an bhféadann sé?
ní fhéadann sé
féadann sí (FEM.)
an bhféadann sí?
ní fhéadann sí

PLURAL

1
féadaimid
an bhféadaimid?
ní fhéadaimid
féadann muid
an bhféadann muid?
ní fhéadann muid
2
féadann sibh
an bhféadann sibh?
ní fhéadann sibh
3
féadann siad
an bhféadann siad?
ní fhéadann siad

PASSIVE

féadtar
an bhféadtar?
ní fhéadtar

SINGULAR

1
féadfaidh mé
an bhféadfaidh mé?
ní fhéadfaidh mé
2
féadfaidh tú
an bhféadfaidh tú?
ní fhéadfaidh tú
3
féadfaidh sé (MASC.)
an bhféadfaidh sé?
ní fhéadfaidh sé
féadfaidh sí (FEM.)
an bhféadfaidh sí?
ní fhéadfaidh sí

PLURAL

1
féadfaimid
an bhféadfaimid?
ní fhéadfaimid
féadfaidh muid
an bhféadfaidh muid?
ní fhéadfaidh muid
2
féadfaidh sibh
an bhféadfaidh sibh?
ní fhéadfaidh sibh
3
féadfaidh siad
an bhféadfaidh siad?
ní fhéadfaidh siad

PASSIVE

féadfar
an bhféadfar?
ní fhéadfar

SINGULAR

1
d'fhéadfainn
an bhféadfainn?
ní fhéadfainn
2
d'fhéadfá
an bhféadfá?
ní fhéadfá
3
d'fhéadfadh sé (MASC.)
an bhféadfadh sé?
ní fhéadfadh sé
d'fhéadfadh sí (FEM.)
an bhféadfadh sí?
ní fhéadfadh sí

PLURAL

1
d'fhéadfaimis
an bhféadfaimis?
ní fhéadfaimis
d'fhéadfadh muid
an bhféadfadh muid?
ní fhéadfadh muid
2
d'fhéadfadh sibh
an bhféadfadh sibh?
ní fhéadfadh sibh
3
d'fhéadfaidís
an bhféadfaidís?
ní fhéadfaidís
d'fhéadfadh siad
an bhféadfadh siad?
ní fhéadfadh siad

PASSIVE

d'fhéadfaí
an bhféadfaí?
ní fhéadfaí

SINGULAR

1
d'fhéadainn
an bhféadainn?
ní fhéadainn
2
d'fhéadtá
an bhféadtá?
ní fhéadtá
3
d'fhéadadh sé (MASC.)
an bhféadadh sé?
ní fhéadadh sé
d'fhéadadh sí (FEM.)
an bhféadadh sí?
ní fhéadadh sí

PLURAL

1
d'fhéadaimis
an bhféadaimis?
ní fhéadaimis
d'fhéadadh muid
an bhféadadh muid?
ní fhéadadh muid
2
d'fhéadadh sibh
an bhféadadh sibh?
ní fhéadadh sibh
3
d'fhéadaidís
an bhféadaidís?
ní fhéadaidís
d'fhéadadh siad
an bhféadadh siad?
ní fhéadadh siad

PASSIVE

d'fhéadtaí
an bhféadtaí?
ní fhéadtaí

SINGULAR

PLURAL

PASSIVE

SINGULAR

1
go bhféada mé
nár fhéada mé
2
go bhféada tú
nár fhéada tú
3
go bhféada sé (MASC.)
nár fhéada sé
go bhféada sí (FEM.)
nár fhéada sí

PLURAL

1
go bhféadaimid
nár fhéadaimid
go bhféada muid
nár fhéada muid
2
go bhféada sibh
nár fhéada sibh
3
go bhféada siad
nár fhéada siad

PASSIVE

go bhféadtar
nár fhéadtar
Creidim ionat
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News