Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cíoraigh · díoraigh · bioraigh · fiaraigh · fionraigh

fíoraigh

VERB

VERBAL NOUN

fíorú

VERBAL ADJECTIVE

fíoraithe

SINGULAR

1
d'fhíoraigh mé
ar fhíoraigh mé?
níor fhíoraigh mé
2
d'fhíoraigh tú
ar fhíoraigh tú?
níor fhíoraigh tú
3
d'fhíoraigh sé (MASC.)
ar fhíoraigh sé?
níor fhíoraigh sé
d'fhíoraigh sí (FEM.)
ar fhíoraigh sí?
níor fhíoraigh sí

PLURAL

1
d'fhíoraíomar
ar fhíoraíomar?
níor fhíoraíomar
d'fhíoraigh muid
ar fhíoraigh muid?
níor fhíoraigh muid
2
d'fhíoraigh sibh
ar fhíoraigh sibh?
níor fhíoraigh sibh
3
d'fhíoraigh siad
ar fhíoraigh siad?
níor fhíoraigh siad
d'fhíoraíodar
ar fhíoraíodar?
níor fhíoraíodar

PASSIVE

fíoraíodh
ar fíoraíodh?
níor fíoraíodh

SINGULAR

1
fíoraím
an bhfíoraím?
ní fhíoraím
2
fíoraíonn tú
an bhfíoraíonn tú?
ní fhíoraíonn tú
3
fíoraíonn sé (MASC.)
an bhfíoraíonn sé?
ní fhíoraíonn sé
fíoraíonn sí (FEM.)
an bhfíoraíonn sí?
ní fhíoraíonn sí

PLURAL

1
fíoraímid
an bhfíoraímid?
ní fhíoraímid
fíoraíonn muid
an bhfíoraíonn muid?
ní fhíoraíonn muid
2
fíoraíonn sibh
an bhfíoraíonn sibh?
ní fhíoraíonn sibh
3
fíoraíonn siad
an bhfíoraíonn siad?
ní fhíoraíonn siad

PASSIVE

fíoraítear
an bhfíoraítear?
ní fhíoraítear

SINGULAR

1
fíoróidh mé
an bhfíoróidh mé?
ní fhíoróidh mé
2
fíoróidh tú
an bhfíoróidh tú?
ní fhíoróidh tú
3
fíoróidh sé (MASC.)
an bhfíoróidh sé?
ní fhíoróidh sé
fíoróidh sí (FEM.)
an bhfíoróidh sí?
ní fhíoróidh sí

PLURAL

1
fíoróimid
an bhfíoróimid?
ní fhíoróimid
fíoróidh muid
an bhfíoróidh muid?
ní fhíoróidh muid
2
fíoróidh sibh
an bhfíoróidh sibh?
ní fhíoróidh sibh
3
fíoróidh siad
an bhfíoróidh siad?
ní fhíoróidh siad

PASSIVE

fíorófar
an bhfíorófar?
ní fhíorófar

SINGULAR

1
d'fhíoróinn
an bhfíoróinn?
ní fhíoróinn
2
d'fhíorófá
an bhfíorófá?
ní fhíorófá
3
d'fhíoródh sé (MASC.)
an bhfíoródh sé?
ní fhíoródh sé
d'fhíoródh sí (FEM.)
an bhfíoródh sí?
ní fhíoródh sí

PLURAL

1
d'fhíoróimis
an bhfíoróimis?
ní fhíoróimis
d'fhíoródh muid
an bhfíoródh muid?
ní fhíoródh muid
2
d'fhíoródh sibh
an bhfíoródh sibh?
ní fhíoródh sibh
3
d'fhíoróidís
an bhfíoróidís?
ní fhíoróidís
d'fhíoródh siad
an bhfíoródh siad?
ní fhíoródh siad

PASSIVE

d'fhíorófaí
an bhfíorófaí?
ní fhíorófaí

SINGULAR

1
d'fhíoraínn
an bhfíoraínn?
ní fhíoraínn
2
d'fhíoraíteá
an bhfíoraíteá?
ní fhíoraíteá
3
d'fhíoraíodh sé (MASC.)
an bhfíoraíodh sé?
ní fhíoraíodh sé
d'fhíoraíodh sí (FEM.)
an bhfíoraíodh sí?
ní fhíoraíodh sí

PLURAL

1
d'fhíoraímis
an bhfíoraímis?
ní fhíoraímis
d'fhíoraíodh muid
an bhfíoraíodh muid?
ní fhíoraíodh muid
2
d'fhíoraíodh sibh
an bhfíoraíodh sibh?
ní fhíoraíodh sibh
3
d'fhíoraídís
an bhfíoraídís?
ní fhíoraídís
d'fhíoraíodh siad
an bhfíoraíodh siad?
ní fhíoraíodh siad

PASSIVE

d'fhíoraítí
an bhfíoraítí?
ní fhíoraítí

SINGULAR

1
fíoraím!
ná fíoraím!
2
fíoraigh!
ná fíoraigh!
3
fíoraíodh sé! (MASC.)
ná fíoraíodh sé!
fíoraíodh sí! (FEM.)
ná fíoraíodh sí!

PLURAL

1
fíoraímis!
ná fíoraímis!
fíoraíodh muid!
ná fíoraíodh muid!
2
fíoraígí!
ná fíoraígí!
3
fíoraídís!
ná fíoraídís!
fíoraíodh siad!
ná fíoraíodh siad!

PASSIVE

fíoraítear!
ná fíoraítear!

SINGULAR

1
go bhfíoraí mé
nár fhíoraí mé
2
go bhfíoraí tú
nár fhíoraí tú
3
go bhfíoraí sé (MASC.)
nár fhíoraí sé
go bhfíoraí sí (FEM.)
nár fhíoraí sí

PLURAL

1
go bhfíoraímid
nár fhíoraímid
go bhfíoraí muid
nár fhíoraí muid
2
go bhfíoraí sibh
nár fhíoraí sibh
3
go bhfíoraí siad
nár fhíoraí siad

PASSIVE

go bhfíoraítear
nár fhíoraítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News