Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fachtóiriú · fachtóir · athchóirigh

fachtóirigh

VERB

VERBAL NOUN

fachtóiriú

VERBAL ADJECTIVE

fachtóirithe

SINGULAR

1
d'fhachtóirigh mé
ar fhachtóirigh mé?
níor fhachtóirigh mé
2
d'fhachtóirigh tú
ar fhachtóirigh tú?
níor fhachtóirigh tú
3
d'fhachtóirigh sé (MASC.)
ar fhachtóirigh sé?
níor fhachtóirigh sé
d'fhachtóirigh sí (FEM.)
ar fhachtóirigh sí?
níor fhachtóirigh sí

PLURAL

1
d'fhachtóiríomar
ar fhachtóiríomar?
níor fhachtóiríomar
d'fhachtóirigh muid
ar fhachtóirigh muid?
níor fhachtóirigh muid
2
d'fhachtóirigh sibh
ar fhachtóirigh sibh?
níor fhachtóirigh sibh
3
d'fhachtóirigh siad
ar fhachtóirigh siad?
níor fhachtóirigh siad
d'fhachtóiríodar
ar fhachtóiríodar?
níor fhachtóiríodar

PASSIVE

fachtóiríodh
ar fachtóiríodh?
níor fachtóiríodh

SINGULAR

1
fachtóirím
an bhfachtóirím?
ní fhachtóirím
2
fachtóiríonn tú
an bhfachtóiríonn tú?
ní fhachtóiríonn tú
3
fachtóiríonn sé (MASC.)
an bhfachtóiríonn sé?
ní fhachtóiríonn sé
fachtóiríonn sí (FEM.)
an bhfachtóiríonn sí?
ní fhachtóiríonn sí

PLURAL

1
fachtóirímid
an bhfachtóirímid?
ní fhachtóirímid
fachtóiríonn muid
an bhfachtóiríonn muid?
ní fhachtóiríonn muid
2
fachtóiríonn sibh
an bhfachtóiríonn sibh?
ní fhachtóiríonn sibh
3
fachtóiríonn siad
an bhfachtóiríonn siad?
ní fhachtóiríonn siad

PASSIVE

fachtóirítear
an bhfachtóirítear?
ní fhachtóirítear

SINGULAR

1
fachtóireoidh mé
an bhfachtóireoidh mé?
ní fhachtóireoidh mé
2
fachtóireoidh tú
an bhfachtóireoidh tú?
ní fhachtóireoidh tú
3
fachtóireoidh sé (MASC.)
an bhfachtóireoidh sé?
ní fhachtóireoidh sé
fachtóireoidh sí (FEM.)
an bhfachtóireoidh sí?
ní fhachtóireoidh sí

PLURAL

1
fachtóireoimid
an bhfachtóireoimid?
ní fhachtóireoimid
fachtóireoidh muid
an bhfachtóireoidh muid?
ní fhachtóireoidh muid
2
fachtóireoidh sibh
an bhfachtóireoidh sibh?
ní fhachtóireoidh sibh
3
fachtóireoidh siad
an bhfachtóireoidh siad?
ní fhachtóireoidh siad

PASSIVE

fachtóireofar
an bhfachtóireofar?
ní fhachtóireofar

SINGULAR

1
d'fhachtóireoinn
an bhfachtóireoinn?
ní fhachtóireoinn
2
d'fhachtóireofá
an bhfachtóireofá?
ní fhachtóireofá
3
d'fhachtóireodh sé (MASC.)
an bhfachtóireodh sé?
ní fhachtóireodh sé
d'fhachtóireodh sí (FEM.)
an bhfachtóireodh sí?
ní fhachtóireodh sí

PLURAL

1
d'fhachtóireoimis
an bhfachtóireoimis?
ní fhachtóireoimis
d'fhachtóireodh muid
an bhfachtóireodh muid?
ní fhachtóireodh muid
2
d'fhachtóireodh sibh
an bhfachtóireodh sibh?
ní fhachtóireodh sibh
3
d'fhachtóireoidís
an bhfachtóireoidís?
ní fhachtóireoidís
d'fhachtóireodh siad
an bhfachtóireodh siad?
ní fhachtóireodh siad

PASSIVE

d'fhachtóireofaí
an bhfachtóireofaí?
ní fhachtóireofaí

SINGULAR

1
d'fhachtóirínn
an bhfachtóirínn?
ní fhachtóirínn
2
d'fhachtóiríteá
an bhfachtóiríteá?
ní fhachtóiríteá
3
d'fhachtóiríodh sé (MASC.)
an bhfachtóiríodh sé?
ní fhachtóiríodh sé
d'fhachtóiríodh sí (FEM.)
an bhfachtóiríodh sí?
ní fhachtóiríodh sí

PLURAL

1
d'fhachtóirímis
an bhfachtóirímis?
ní fhachtóirímis
d'fhachtóiríodh muid
an bhfachtóiríodh muid?
ní fhachtóiríodh muid
2
d'fhachtóiríodh sibh
an bhfachtóiríodh sibh?
ní fhachtóiríodh sibh
3
d'fhachtóirídís
an bhfachtóirídís?
ní fhachtóirídís
d'fhachtóiríodh siad
an bhfachtóiríodh siad?
ní fhachtóiríodh siad

PASSIVE

d'fhachtóirítí
an bhfachtóirítí?
ní fhachtóirítí

SINGULAR

1
fachtóirím!
ná fachtóirím!
2
fachtóirigh!
ná fachtóirigh!
3
fachtóiríodh sé! (MASC.)
ná fachtóiríodh sé!
fachtóiríodh sí! (FEM.)
ná fachtóiríodh sí!

PLURAL

1
fachtóirímis!
ná fachtóirímis!
fachtóiríodh muid!
ná fachtóiríodh muid!
2
fachtóirígí!
ná fachtóirígí!
3
fachtóirídís!
ná fachtóirídís!
fachtóiríodh siad!
ná fachtóiríodh siad!

PASSIVE

fachtóirítear!
ná fachtóirítear!

SINGULAR

1
go bhfachtóirí mé
nár fhachtóirí mé
2
go bhfachtóirí tú
nár fhachtóirí tú
3
go bhfachtóirí sé (MASC.)
nár fhachtóirí sé
go bhfachtóirí sí (FEM.)
nár fhachtóirí sí

PLURAL

1
go bhfachtóirímid
nár fhachtóirímid
go bhfachtóirí muid
nár fhachtóirí muid
2
go bhfachtóirí sibh
nár fhachtóirí sibh
3
go bhfachtóirí siad
nár fhachtóirí siad

PASSIVE

go bhfachtóirítear
nár fhachtóirítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News