Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fioghraigh · foghlaigh · foghnaigh · fothraigh · faobhraigh
foghraigh could be a grammatical form of: foghrach »

foghraigh

VERB

VERBAL NOUN

foghrú

VERBAL ADJECTIVE

foghraithe

SINGULAR

1
d'fhoghraigh mé
ar fhoghraigh mé?
níor fhoghraigh mé
2
d'fhoghraigh tú
ar fhoghraigh tú?
níor fhoghraigh tú
3
d'fhoghraigh sé (MASC.)
ar fhoghraigh sé?
níor fhoghraigh sé
d'fhoghraigh sí (FEM.)
ar fhoghraigh sí?
níor fhoghraigh sí

PLURAL

1
d'fhoghraíomar
ar fhoghraíomar?
níor fhoghraíomar
d'fhoghraigh muid
ar fhoghraigh muid?
níor fhoghraigh muid
2
d'fhoghraigh sibh
ar fhoghraigh sibh?
níor fhoghraigh sibh
3
d'fhoghraigh siad
ar fhoghraigh siad?
níor fhoghraigh siad
d'fhoghraíodar
ar fhoghraíodar?
níor fhoghraíodar

PASSIVE

foghraíodh
ar foghraíodh?
níor foghraíodh

SINGULAR

1
foghraím
an bhfoghraím?
ní fhoghraím
2
foghraíonn tú
an bhfoghraíonn tú?
ní fhoghraíonn tú
3
foghraíonn sé (MASC.)
an bhfoghraíonn sé?
ní fhoghraíonn sé
foghraíonn sí (FEM.)
an bhfoghraíonn sí?
ní fhoghraíonn sí

PLURAL

1
foghraímid
an bhfoghraímid?
ní fhoghraímid
foghraíonn muid
an bhfoghraíonn muid?
ní fhoghraíonn muid
2
foghraíonn sibh
an bhfoghraíonn sibh?
ní fhoghraíonn sibh
3
foghraíonn siad
an bhfoghraíonn siad?
ní fhoghraíonn siad

PASSIVE

foghraítear
an bhfoghraítear?
ní fhoghraítear

SINGULAR

1
foghróidh mé
an bhfoghróidh mé?
ní fhoghróidh mé
2
foghróidh tú
an bhfoghróidh tú?
ní fhoghróidh tú
3
foghróidh sé (MASC.)
an bhfoghróidh sé?
ní fhoghróidh sé
foghróidh sí (FEM.)
an bhfoghróidh sí?
ní fhoghróidh sí

PLURAL

1
foghróimid
an bhfoghróimid?
ní fhoghróimid
foghróidh muid
an bhfoghróidh muid?
ní fhoghróidh muid
2
foghróidh sibh
an bhfoghróidh sibh?
ní fhoghróidh sibh
3
foghróidh siad
an bhfoghróidh siad?
ní fhoghróidh siad

PASSIVE

foghrófar
an bhfoghrófar?
ní fhoghrófar

SINGULAR

1
d'fhoghróinn
an bhfoghróinn?
ní fhoghróinn
2
d'fhoghrófá
an bhfoghrófá?
ní fhoghrófá
3
d'fhoghródh sé (MASC.)
an bhfoghródh sé?
ní fhoghródh sé
d'fhoghródh sí (FEM.)
an bhfoghródh sí?
ní fhoghródh sí

PLURAL

1
d'fhoghróimis
an bhfoghróimis?
ní fhoghróimis
d'fhoghródh muid
an bhfoghródh muid?
ní fhoghródh muid
2
d'fhoghródh sibh
an bhfoghródh sibh?
ní fhoghródh sibh
3
d'fhoghróidís
an bhfoghróidís?
ní fhoghróidís
d'fhoghródh siad
an bhfoghródh siad?
ní fhoghródh siad

PASSIVE

d'fhoghrófaí
an bhfoghrófaí?
ní fhoghrófaí

SINGULAR

1
d'fhoghraínn
an bhfoghraínn?
ní fhoghraínn
2
d'fhoghraíteá
an bhfoghraíteá?
ní fhoghraíteá
3
d'fhoghraíodh sé (MASC.)
an bhfoghraíodh sé?
ní fhoghraíodh sé
d'fhoghraíodh sí (FEM.)
an bhfoghraíodh sí?
ní fhoghraíodh sí

PLURAL

1
d'fhoghraímis
an bhfoghraímis?
ní fhoghraímis
d'fhoghraíodh muid
an bhfoghraíodh muid?
ní fhoghraíodh muid
2
d'fhoghraíodh sibh
an bhfoghraíodh sibh?
ní fhoghraíodh sibh
3
d'fhoghraídís
an bhfoghraídís?
ní fhoghraídís
d'fhoghraíodh siad
an bhfoghraíodh siad?
ní fhoghraíodh siad

PASSIVE

d'fhoghraítí
an bhfoghraítí?
ní fhoghraítí

SINGULAR

1
foghraím!
ná foghraím!
2
foghraigh!
ná foghraigh!
3
foghraíodh sé! (MASC.)
ná foghraíodh sé!
foghraíodh sí! (FEM.)
ná foghraíodh sí!

PLURAL

1
foghraímis!
ná foghraímis!
foghraíodh muid!
ná foghraíodh muid!
2
foghraígí!
ná foghraígí!
3
foghraídís!
ná foghraídís!
foghraíodh siad!
ná foghraíodh siad!

PASSIVE

foghraítear!
ná foghraítear!

SINGULAR

1
go bhfoghraí mé
nár fhoghraí mé
2
go bhfoghraí tú
nár fhoghraí tú
3
go bhfoghraí sé (MASC.)
nár fhoghraí sé
go bhfoghraí sí (FEM.)
nár fhoghraí sí

PLURAL

1
go bhfoghraímid
nár fhoghraímid
go bhfoghraí muid
nár fhoghraí muid
2
go bhfoghraí sibh
nár fhoghraí sibh
3
go bhfoghraí siad
nár fhoghraí siad

PASSIVE

go bhfoghraítear
nár fhoghraítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News