Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
forghníomhaigh could be a grammatical form of: forghníomhach »

forghníomhaigh

VERB

VERBAL NOUN

forghníomhú

VERBAL ADJECTIVE

forghníomhaithe

SINGULAR

1
d'fhorghníomhaigh mé
ar fhorghníomhaigh mé?
níor fhorghníomhaigh mé
2
d'fhorghníomhaigh tú
ar fhorghníomhaigh tú?
níor fhorghníomhaigh tú
3
d'fhorghníomhaigh sé (MASC.)
ar fhorghníomhaigh sé?
níor fhorghníomhaigh sé
d'fhorghníomhaigh sí (FEM.)
ar fhorghníomhaigh sí?
níor fhorghníomhaigh sí

PLURAL

1
d'fhorghníomhaíomar
ar fhorghníomhaíomar?
níor fhorghníomhaíomar
d'fhorghníomhaigh muid
ar fhorghníomhaigh muid?
níor fhorghníomhaigh muid
2
d'fhorghníomhaigh sibh
ar fhorghníomhaigh sibh?
níor fhorghníomhaigh sibh
3
d'fhorghníomhaigh siad
ar fhorghníomhaigh siad?
níor fhorghníomhaigh siad
d'fhorghníomhaíodar
ar fhorghníomhaíodar?
níor fhorghníomhaíodar

PASSIVE

forghníomhaíodh
ar forghníomhaíodh?
níor forghníomhaíodh

SINGULAR

1
forghníomhaím
an bhforghníomhaím?
ní fhorghníomhaím
2
forghníomhaíonn tú
an bhforghníomhaíonn tú?
ní fhorghníomhaíonn tú
3
forghníomhaíonn sé (MASC.)
an bhforghníomhaíonn sé?
ní fhorghníomhaíonn sé
forghníomhaíonn sí (FEM.)
an bhforghníomhaíonn sí?
ní fhorghníomhaíonn sí

PLURAL

1
forghníomhaímid
an bhforghníomhaímid?
ní fhorghníomhaímid
forghníomhaíonn muid
an bhforghníomhaíonn muid?
ní fhorghníomhaíonn muid
2
forghníomhaíonn sibh
an bhforghníomhaíonn sibh?
ní fhorghníomhaíonn sibh
3
forghníomhaíonn siad
an bhforghníomhaíonn siad?
ní fhorghníomhaíonn siad

PASSIVE

forghníomhaítear
an bhforghníomhaítear?
ní fhorghníomhaítear

SINGULAR

1
forghníomhóidh mé
an bhforghníomhóidh mé?
ní fhorghníomhóidh mé
2
forghníomhóidh tú
an bhforghníomhóidh tú?
ní fhorghníomhóidh tú
3
forghníomhóidh sé (MASC.)
an bhforghníomhóidh sé?
ní fhorghníomhóidh sé
forghníomhóidh sí (FEM.)
an bhforghníomhóidh sí?
ní fhorghníomhóidh sí

PLURAL

1
forghníomhóimid
an bhforghníomhóimid?
ní fhorghníomhóimid
forghníomhóidh muid
an bhforghníomhóidh muid?
ní fhorghníomhóidh muid
2
forghníomhóidh sibh
an bhforghníomhóidh sibh?
ní fhorghníomhóidh sibh
3
forghníomhóidh siad
an bhforghníomhóidh siad?
ní fhorghníomhóidh siad

PASSIVE

forghníomhófar
an bhforghníomhófar?
ní fhorghníomhófar

SINGULAR

1
d'fhorghníomhóinn
an bhforghníomhóinn?
ní fhorghníomhóinn
2
d'fhorghníomhófá
an bhforghníomhófá?
ní fhorghníomhófá
3
d'fhorghníomhódh sé (MASC.)
an bhforghníomhódh sé?
ní fhorghníomhódh sé
d'fhorghníomhódh sí (FEM.)
an bhforghníomhódh sí?
ní fhorghníomhódh sí

PLURAL

1
d'fhorghníomhóimis
an bhforghníomhóimis?
ní fhorghníomhóimis
d'fhorghníomhódh muid
an bhforghníomhódh muid?
ní fhorghníomhódh muid
2
d'fhorghníomhódh sibh
an bhforghníomhódh sibh?
ní fhorghníomhódh sibh
3
d'fhorghníomhóidís
an bhforghníomhóidís?
ní fhorghníomhóidís
d'fhorghníomhódh siad
an bhforghníomhódh siad?
ní fhorghníomhódh siad

PASSIVE

d'fhorghníomhófaí
an bhforghníomhófaí?
ní fhorghníomhófaí

SINGULAR

1
d'fhorghníomhaínn
an bhforghníomhaínn?
ní fhorghníomhaínn
2
d'fhorghníomhaíteá
an bhforghníomhaíteá?
ní fhorghníomhaíteá
3
d'fhorghníomhaíodh sé (MASC.)
an bhforghníomhaíodh sé?
ní fhorghníomhaíodh sé
d'fhorghníomhaíodh sí (FEM.)
an bhforghníomhaíodh sí?
ní fhorghníomhaíodh sí

PLURAL

1
d'fhorghníomhaímis
an bhforghníomhaímis?
ní fhorghníomhaímis
d'fhorghníomhaíodh muid
an bhforghníomhaíodh muid?
ní fhorghníomhaíodh muid
2
d'fhorghníomhaíodh sibh
an bhforghníomhaíodh sibh?
ní fhorghníomhaíodh sibh
3
d'fhorghníomhaídís
an bhforghníomhaídís?
ní fhorghníomhaídís
d'fhorghníomhaíodh siad
an bhforghníomhaíodh siad?
ní fhorghníomhaíodh siad

PASSIVE

d'fhorghníomhaítí
an bhforghníomhaítí?
ní fhorghníomhaítí

SINGULAR

1
forghníomhaím!
ná forghníomhaím!
2
forghníomhaigh!
ná forghníomhaigh!
3
forghníomhaíodh sé! (MASC.)
ná forghníomhaíodh sé!
forghníomhaíodh sí! (FEM.)
ná forghníomhaíodh sí!

PLURAL

1
forghníomhaímis!
ná forghníomhaímis!
forghníomhaíodh muid!
ná forghníomhaíodh muid!
2
forghníomhaígí!
ná forghníomhaígí!
3
forghníomhaídís!
ná forghníomhaídís!
forghníomhaíodh siad!
ná forghníomhaíodh siad!

PASSIVE

forghníomhaítear!
ná forghníomhaítear!

SINGULAR

1
go bhforghníomhaí mé
nár fhorghníomhaí mé
2
go bhforghníomhaí tú
nár fhorghníomhaí tú
3
go bhforghníomhaí sé (MASC.)
nár fhorghníomhaí sé
go bhforghníomhaí sí (FEM.)
nár fhorghníomhaí sí

PLURAL

1
go bhforghníomhaímid
nár fhorghníomhaímid
go bhforghníomhaí muid
nár fhorghníomhaí muid
2
go bhforghníomhaí sibh
nár fhorghníomhaí sibh
3
go bhforghníomhaí siad
nár fhorghníomhaí siad

PASSIVE

go bhforghníomhaítear
nár fhorghníomhaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News