Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
forlámhaigh could be a grammatical form of: forlámhach »

forlámhaigh

VERB

VERBAL NOUN

forlámhú

VERBAL ADJECTIVE

forlámhaithe

SINGULAR

1
d'fhorlámhaigh mé
ar fhorlámhaigh mé?
níor fhorlámhaigh mé
2
d'fhorlámhaigh tú
ar fhorlámhaigh tú?
níor fhorlámhaigh tú
3
d'fhorlámhaigh sé (MASC.)
ar fhorlámhaigh sé?
níor fhorlámhaigh sé
d'fhorlámhaigh sí (FEM.)
ar fhorlámhaigh sí?
níor fhorlámhaigh sí

PLURAL

1
d'fhorlámhaíomar
ar fhorlámhaíomar?
níor fhorlámhaíomar
d'fhorlámhaigh muid
ar fhorlámhaigh muid?
níor fhorlámhaigh muid
2
d'fhorlámhaigh sibh
ar fhorlámhaigh sibh?
níor fhorlámhaigh sibh
3
d'fhorlámhaigh siad
ar fhorlámhaigh siad?
níor fhorlámhaigh siad
d'fhorlámhaíodar
ar fhorlámhaíodar?
níor fhorlámhaíodar

PASSIVE

forlámhaíodh
ar forlámhaíodh?
níor forlámhaíodh

SINGULAR

1
forlámhaím
an bhforlámhaím?
ní fhorlámhaím
2
forlámhaíonn tú
an bhforlámhaíonn tú?
ní fhorlámhaíonn tú
3
forlámhaíonn sé (MASC.)
an bhforlámhaíonn sé?
ní fhorlámhaíonn sé
forlámhaíonn sí (FEM.)
an bhforlámhaíonn sí?
ní fhorlámhaíonn sí

PLURAL

1
forlámhaímid
an bhforlámhaímid?
ní fhorlámhaímid
forlámhaíonn muid
an bhforlámhaíonn muid?
ní fhorlámhaíonn muid
2
forlámhaíonn sibh
an bhforlámhaíonn sibh?
ní fhorlámhaíonn sibh
3
forlámhaíonn siad
an bhforlámhaíonn siad?
ní fhorlámhaíonn siad

PASSIVE

forlámhaítear
an bhforlámhaítear?
ní fhorlámhaítear

SINGULAR

1
forlámhóidh mé
an bhforlámhóidh mé?
ní fhorlámhóidh mé
2
forlámhóidh tú
an bhforlámhóidh tú?
ní fhorlámhóidh tú
3
forlámhóidh sé (MASC.)
an bhforlámhóidh sé?
ní fhorlámhóidh sé
forlámhóidh sí (FEM.)
an bhforlámhóidh sí?
ní fhorlámhóidh sí

PLURAL

1
forlámhóimid
an bhforlámhóimid?
ní fhorlámhóimid
forlámhóidh muid
an bhforlámhóidh muid?
ní fhorlámhóidh muid
2
forlámhóidh sibh
an bhforlámhóidh sibh?
ní fhorlámhóidh sibh
3
forlámhóidh siad
an bhforlámhóidh siad?
ní fhorlámhóidh siad

PASSIVE

forlámhófar
an bhforlámhófar?
ní fhorlámhófar

SINGULAR

1
d'fhorlámhóinn
an bhforlámhóinn?
ní fhorlámhóinn
2
d'fhorlámhófá
an bhforlámhófá?
ní fhorlámhófá
3
d'fhorlámhódh sé (MASC.)
an bhforlámhódh sé?
ní fhorlámhódh sé
d'fhorlámhódh sí (FEM.)
an bhforlámhódh sí?
ní fhorlámhódh sí

PLURAL

1
d'fhorlámhóimis
an bhforlámhóimis?
ní fhorlámhóimis
d'fhorlámhódh muid
an bhforlámhódh muid?
ní fhorlámhódh muid
2
d'fhorlámhódh sibh
an bhforlámhódh sibh?
ní fhorlámhódh sibh
3
d'fhorlámhóidís
an bhforlámhóidís?
ní fhorlámhóidís
d'fhorlámhódh siad
an bhforlámhódh siad?
ní fhorlámhódh siad

PASSIVE

d'fhorlámhófaí
an bhforlámhófaí?
ní fhorlámhófaí

SINGULAR

1
d'fhorlámhaínn
an bhforlámhaínn?
ní fhorlámhaínn
2
d'fhorlámhaíteá
an bhforlámhaíteá?
ní fhorlámhaíteá
3
d'fhorlámhaíodh sé (MASC.)
an bhforlámhaíodh sé?
ní fhorlámhaíodh sé
d'fhorlámhaíodh sí (FEM.)
an bhforlámhaíodh sí?
ní fhorlámhaíodh sí

PLURAL

1
d'fhorlámhaímis
an bhforlámhaímis?
ní fhorlámhaímis
d'fhorlámhaíodh muid
an bhforlámhaíodh muid?
ní fhorlámhaíodh muid
2
d'fhorlámhaíodh sibh
an bhforlámhaíodh sibh?
ní fhorlámhaíodh sibh
3
d'fhorlámhaídís
an bhforlámhaídís?
ní fhorlámhaídís
d'fhorlámhaíodh siad
an bhforlámhaíodh siad?
ní fhorlámhaíodh siad

PASSIVE

d'fhorlámhaítí
an bhforlámhaítí?
ní fhorlámhaítí

SINGULAR

1
forlámhaím!
ná forlámhaím!
2
forlámhaigh!
ná forlámhaigh!
3
forlámhaíodh sé! (MASC.)
ná forlámhaíodh sé!
forlámhaíodh sí! (FEM.)
ná forlámhaíodh sí!

PLURAL

1
forlámhaímis!
ná forlámhaímis!
forlámhaíodh muid!
ná forlámhaíodh muid!
2
forlámhaígí!
ná forlámhaígí!
3
forlámhaídís!
ná forlámhaídís!
forlámhaíodh siad!
ná forlámhaíodh siad!

PASSIVE

forlámhaítear!
ná forlámhaítear!

SINGULAR

1
go bhforlámhaí mé
nár fhorlámhaí mé
2
go bhforlámhaí tú
nár fhorlámhaí tú
3
go bhforlámhaí sé (MASC.)
nár fhorlámhaí sé
go bhforlámhaí sí (FEM.)
nár fhorlámhaí sí

PLURAL

1
go bhforlámhaímid
nár fhorlámhaímid
go bhforlámhaí muid
nár fhorlámhaí muid
2
go bhforlámhaí sibh
nár fhorlámhaí sibh
3
go bhforlámhaí siad
nár fhorlámhaí siad

PASSIVE

go bhforlámhaítear
nár fhorlámhaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News