Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: aibhligh · aibhsigh · aighnigh · aithnigh · gaibhinnigh

gaibhnigh

VERB

VERBAL NOUN

gaibhniú

VERBAL ADJECTIVE

gaibhnithe

SINGULAR

1
ghaibhnigh mé
ar ghaibhnigh mé?
níor ghaibhnigh mé
2
ghaibhnigh tú
ar ghaibhnigh tú?
níor ghaibhnigh tú
3
ghaibhnigh sé (MASC.)
ar ghaibhnigh sé?
níor ghaibhnigh sé
ghaibhnigh sí (FEM.)
ar ghaibhnigh sí?
níor ghaibhnigh sí

PLURAL

1
ghaibhníomar
ar ghaibhníomar?
níor ghaibhníomar
ghaibhnigh muid
ar ghaibhnigh muid?
níor ghaibhnigh muid
2
ghaibhnigh sibh
ar ghaibhnigh sibh?
níor ghaibhnigh sibh
3
ghaibhnigh siad
ar ghaibhnigh siad?
níor ghaibhnigh siad
ghaibhníodar
ar ghaibhníodar?
níor ghaibhníodar

PASSIVE

gaibhníodh
ar gaibhníodh?
níor gaibhníodh

SINGULAR

1
gaibhním
an ngaibhním?
ní ghaibhním
2
gaibhníonn tú
an ngaibhníonn tú?
ní ghaibhníonn tú
3
gaibhníonn sé (MASC.)
an ngaibhníonn sé?
ní ghaibhníonn sé
gaibhníonn sí (FEM.)
an ngaibhníonn sí?
ní ghaibhníonn sí

PLURAL

1
gaibhnímid
an ngaibhnímid?
ní ghaibhnímid
gaibhníonn muid
an ngaibhníonn muid?
ní ghaibhníonn muid
2
gaibhníonn sibh
an ngaibhníonn sibh?
ní ghaibhníonn sibh
3
gaibhníonn siad
an ngaibhníonn siad?
ní ghaibhníonn siad

PASSIVE

gaibhnítear
an ngaibhnítear?
ní ghaibhnítear

SINGULAR

1
gaibhneoidh mé
an ngaibhneoidh mé?
ní ghaibhneoidh mé
2
gaibhneoidh tú
an ngaibhneoidh tú?
ní ghaibhneoidh tú
3
gaibhneoidh sé (MASC.)
an ngaibhneoidh sé?
ní ghaibhneoidh sé
gaibhneoidh sí (FEM.)
an ngaibhneoidh sí?
ní ghaibhneoidh sí

PLURAL

1
gaibhneoimid
an ngaibhneoimid?
ní ghaibhneoimid
gaibhneoidh muid
an ngaibhneoidh muid?
ní ghaibhneoidh muid
2
gaibhneoidh sibh
an ngaibhneoidh sibh?
ní ghaibhneoidh sibh
3
gaibhneoidh siad
an ngaibhneoidh siad?
ní ghaibhneoidh siad

PASSIVE

gaibhneofar
an ngaibhneofar?
ní ghaibhneofar

SINGULAR

1
ghaibhneoinn
an ngaibhneoinn?
ní ghaibhneoinn
2
ghaibhneofá
an ngaibhneofá?
ní ghaibhneofá
3
ghaibhneodh sé (MASC.)
an ngaibhneodh sé?
ní ghaibhneodh sé
ghaibhneodh sí (FEM.)
an ngaibhneodh sí?
ní ghaibhneodh sí

PLURAL

1
ghaibhneoimis
an ngaibhneoimis?
ní ghaibhneoimis
ghaibhneodh muid
an ngaibhneodh muid?
ní ghaibhneodh muid
2
ghaibhneodh sibh
an ngaibhneodh sibh?
ní ghaibhneodh sibh
3
ghaibhneoidís
an ngaibhneoidís?
ní ghaibhneoidís
ghaibhneodh siad
an ngaibhneodh siad?
ní ghaibhneodh siad

PASSIVE

ghaibhneofaí
an ngaibhneofaí?
ní ghaibhneofaí

SINGULAR

1
ghaibhnínn
an ngaibhnínn?
ní ghaibhnínn
2
ghaibhníteá
an ngaibhníteá?
ní ghaibhníteá
3
ghaibhníodh sé (MASC.)
an ngaibhníodh sé?
ní ghaibhníodh sé
ghaibhníodh sí (FEM.)
an ngaibhníodh sí?
ní ghaibhníodh sí

PLURAL

1
ghaibhnímis
an ngaibhnímis?
ní ghaibhnímis
ghaibhníodh muid
an ngaibhníodh muid?
ní ghaibhníodh muid
2
ghaibhníodh sibh
an ngaibhníodh sibh?
ní ghaibhníodh sibh
3
ghaibhnídís
an ngaibhnídís?
ní ghaibhnídís
ghaibhníodh siad
an ngaibhníodh siad?
ní ghaibhníodh siad

PASSIVE

ghaibhnítí
an ngaibhnítí?
ní ghaibhnítí

SINGULAR

1
gaibhním!
ná gaibhním!
2
gaibhnigh!
ná gaibhnigh!
3
gaibhníodh sé! (MASC.)
ná gaibhníodh sé!
gaibhníodh sí! (FEM.)
ná gaibhníodh sí!

PLURAL

1
gaibhnímis!
ná gaibhnímis!
gaibhníodh muid!
ná gaibhníodh muid!
2
gaibhnígí!
ná gaibhnígí!
3
gaibhnídís!
ná gaibhnídís!
gaibhníodh siad!
ná gaibhníodh siad!

PASSIVE

gaibhnítear!
ná gaibhnítear!

SINGULAR

1
go ngaibhní mé
nár ghaibhní mé
2
go ngaibhní tú
nár ghaibhní tú
3
go ngaibhní sé (MASC.)
nár ghaibhní sé
go ngaibhní sí (FEM.)
nár ghaibhní sí

PLURAL

1
go ngaibhnímid
nár ghaibhnímid
go ngaibhní muid
nár ghaibhní muid
2
go ngaibhní sibh
nár ghaibhní sibh
3
go ngaibhní siad
nár ghaibhní siad

PASSIVE

go ngaibhnítear
nár ghaibhnítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News