Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: glinnigh · grinnigh · mainnigh · ainligh · ainmnigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
gainnigh could be a grammatical form of: gainneach »

gainnigh

VERB

VERBAL NOUN

gainniú

VERBAL ADJECTIVE

gainnithe

SINGULAR

1
ghainnigh mé
ar ghainnigh mé?
níor ghainnigh mé
2
ghainnigh tú
ar ghainnigh tú?
níor ghainnigh tú
3
ghainnigh sé (MASC.)
ar ghainnigh sé?
níor ghainnigh sé
ghainnigh sí (FEM.)
ar ghainnigh sí?
níor ghainnigh sí

PLURAL

1
ghainníomar
ar ghainníomar?
níor ghainníomar
ghainnigh muid
ar ghainnigh muid?
níor ghainnigh muid
2
ghainnigh sibh
ar ghainnigh sibh?
níor ghainnigh sibh
3
ghainnigh siad
ar ghainnigh siad?
níor ghainnigh siad
ghainníodar
ar ghainníodar?
níor ghainníodar

PASSIVE

gainníodh
ar gainníodh?
níor gainníodh

SINGULAR

1
gainním
an ngainním?
ní ghainním
2
gainníonn tú
an ngainníonn tú?
ní ghainníonn tú
3
gainníonn sé (MASC.)
an ngainníonn sé?
ní ghainníonn sé
gainníonn sí (FEM.)
an ngainníonn sí?
ní ghainníonn sí

PLURAL

1
gainnímid
an ngainnímid?
ní ghainnímid
gainníonn muid
an ngainníonn muid?
ní ghainníonn muid
2
gainníonn sibh
an ngainníonn sibh?
ní ghainníonn sibh
3
gainníonn siad
an ngainníonn siad?
ní ghainníonn siad

PASSIVE

gainnítear
an ngainnítear?
ní ghainnítear

SINGULAR

1
gainneoidh mé
an ngainneoidh mé?
ní ghainneoidh mé
2
gainneoidh tú
an ngainneoidh tú?
ní ghainneoidh tú
3
gainneoidh sé (MASC.)
an ngainneoidh sé?
ní ghainneoidh sé
gainneoidh sí (FEM.)
an ngainneoidh sí?
ní ghainneoidh sí

PLURAL

1
gainneoimid
an ngainneoimid?
ní ghainneoimid
gainneoidh muid
an ngainneoidh muid?
ní ghainneoidh muid
2
gainneoidh sibh
an ngainneoidh sibh?
ní ghainneoidh sibh
3
gainneoidh siad
an ngainneoidh siad?
ní ghainneoidh siad

PASSIVE

gainneofar
an ngainneofar?
ní ghainneofar

SINGULAR

1
ghainneoinn
an ngainneoinn?
ní ghainneoinn
2
ghainneofá
an ngainneofá?
ní ghainneofá
3
ghainneodh sé (MASC.)
an ngainneodh sé?
ní ghainneodh sé
ghainneodh sí (FEM.)
an ngainneodh sí?
ní ghainneodh sí

PLURAL

1
ghainneoimis
an ngainneoimis?
ní ghainneoimis
ghainneodh muid
an ngainneodh muid?
ní ghainneodh muid
2
ghainneodh sibh
an ngainneodh sibh?
ní ghainneodh sibh
3
ghainneoidís
an ngainneoidís?
ní ghainneoidís
ghainneodh siad
an ngainneodh siad?
ní ghainneodh siad

PASSIVE

ghainneofaí
an ngainneofaí?
ní ghainneofaí

SINGULAR

1
ghainnínn
an ngainnínn?
ní ghainnínn
2
ghainníteá
an ngainníteá?
ní ghainníteá
3
ghainníodh sé (MASC.)
an ngainníodh sé?
ní ghainníodh sé
ghainníodh sí (FEM.)
an ngainníodh sí?
ní ghainníodh sí

PLURAL

1
ghainnímis
an ngainnímis?
ní ghainnímis
ghainníodh muid
an ngainníodh muid?
ní ghainníodh muid
2
ghainníodh sibh
an ngainníodh sibh?
ní ghainníodh sibh
3
ghainnídís
an ngainnídís?
ní ghainnídís
ghainníodh siad
an ngainníodh siad?
ní ghainníodh siad

PASSIVE

ghainnítí
an ngainnítí?
ní ghainnítí

SINGULAR

1
gainním!
ná gainním!
2
gainnigh!
ná gainnigh!
3
gainníodh sé! (MASC.)
ná gainníodh sé!
gainníodh sí! (FEM.)
ná gainníodh sí!

PLURAL

1
gainnímis!
ná gainnímis!
gainníodh muid!
ná gainníodh muid!
2
gainnígí!
ná gainnígí!
3
gainnídís!
ná gainnídís!
gainníodh siad!
ná gainníodh siad!

PASSIVE

gainnítear!
ná gainnítear!

SINGULAR

1
go ngainní mé
nár ghainní mé
2
go ngainní tú
nár ghainní tú
3
go ngainní sé (MASC.)
nár ghainní sé
go ngainní sí (FEM.)
nár ghainní sí

PLURAL

1
go ngainnímid
nár ghainnímid
go ngainní muid
nár ghainní muid
2
go ngainní sibh
nár ghainní sibh
3
go ngainní siad
nár ghainní siad

PASSIVE

go ngainnítear
nár ghainnítear
Creidim ionat
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News