Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: allasaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

geal-leasaigh

VERB

VERBAL NOUN

geal-leasú

VERBAL ADJECTIVE

geal-leasaithe

SINGULAR

1
gheal-leasaigh mé
ar gheal-leasaigh mé?
níor gheal-leasaigh mé
2
gheal-leasaigh tú
ar gheal-leasaigh tú?
níor gheal-leasaigh tú
3
gheal-leasaigh sé (MASC.)
ar gheal-leasaigh sé?
níor gheal-leasaigh sé
gheal-leasaigh sí (FEM.)
ar gheal-leasaigh sí?
níor gheal-leasaigh sí

PLURAL

1
gheal-leasaíomar
ar gheal-leasaíomar?
níor gheal-leasaíomar
gheal-leasaigh muid
ar gheal-leasaigh muid?
níor gheal-leasaigh muid
2
gheal-leasaigh sibh
ar gheal-leasaigh sibh?
níor gheal-leasaigh sibh
3
gheal-leasaigh siad
ar gheal-leasaigh siad?
níor gheal-leasaigh siad
gheal-leasaíodar
ar gheal-leasaíodar?
níor gheal-leasaíodar

PASSIVE

geal-leasaíodh
ar geal-leasaíodh?
níor geal-leasaíodh

SINGULAR

1
geal-leasaím
an ngeal-leasaím?
ní gheal-leasaím
2
geal-leasaíonn tú
an ngeal-leasaíonn tú?
ní gheal-leasaíonn tú
3
geal-leasaíonn sé (MASC.)
an ngeal-leasaíonn sé?
ní gheal-leasaíonn sé
geal-leasaíonn sí (FEM.)
an ngeal-leasaíonn sí?
ní gheal-leasaíonn sí

PLURAL

1
geal-leasaímid
an ngeal-leasaímid?
ní gheal-leasaímid
geal-leasaíonn muid
an ngeal-leasaíonn muid?
ní gheal-leasaíonn muid
2
geal-leasaíonn sibh
an ngeal-leasaíonn sibh?
ní gheal-leasaíonn sibh
3
geal-leasaíonn siad
an ngeal-leasaíonn siad?
ní gheal-leasaíonn siad

PASSIVE

geal-leasaítear
an ngeal-leasaítear?
ní gheal-leasaítear

SINGULAR

1
geal-leasóidh mé
an ngeal-leasóidh mé?
ní gheal-leasóidh mé
2
geal-leasóidh tú
an ngeal-leasóidh tú?
ní gheal-leasóidh tú
3
geal-leasóidh sé (MASC.)
an ngeal-leasóidh sé?
ní gheal-leasóidh sé
geal-leasóidh sí (FEM.)
an ngeal-leasóidh sí?
ní gheal-leasóidh sí

PLURAL

1
geal-leasóimid
an ngeal-leasóimid?
ní gheal-leasóimid
geal-leasóidh muid
an ngeal-leasóidh muid?
ní gheal-leasóidh muid
2
geal-leasóidh sibh
an ngeal-leasóidh sibh?
ní gheal-leasóidh sibh
3
geal-leasóidh siad
an ngeal-leasóidh siad?
ní gheal-leasóidh siad

PASSIVE

geal-leasófar
an ngeal-leasófar?
ní gheal-leasófar

SINGULAR

1
gheal-leasóinn
an ngeal-leasóinn?
ní gheal-leasóinn
2
gheal-leasófá
an ngeal-leasófá?
ní gheal-leasófá
3
gheal-leasódh sé (MASC.)
an ngeal-leasódh sé?
ní gheal-leasódh sé
gheal-leasódh sí (FEM.)
an ngeal-leasódh sí?
ní gheal-leasódh sí

PLURAL

1
gheal-leasóimis
an ngeal-leasóimis?
ní gheal-leasóimis
gheal-leasódh muid
an ngeal-leasódh muid?
ní gheal-leasódh muid
2
gheal-leasódh sibh
an ngeal-leasódh sibh?
ní gheal-leasódh sibh
3
gheal-leasóidís
an ngeal-leasóidís?
ní gheal-leasóidís
gheal-leasódh siad
an ngeal-leasódh siad?
ní gheal-leasódh siad

PASSIVE

gheal-leasófaí
an ngeal-leasófaí?
ní gheal-leasófaí

SINGULAR

1
gheal-leasaínn
an ngeal-leasaínn?
ní gheal-leasaínn
2
gheal-leasaíteá
an ngeal-leasaíteá?
ní gheal-leasaíteá
3
gheal-leasaíodh sé (MASC.)
an ngeal-leasaíodh sé?
ní gheal-leasaíodh sé
gheal-leasaíodh sí (FEM.)
an ngeal-leasaíodh sí?
ní gheal-leasaíodh sí

PLURAL

1
gheal-leasaímis
an ngeal-leasaímis?
ní gheal-leasaímis
gheal-leasaíodh muid
an ngeal-leasaíodh muid?
ní gheal-leasaíodh muid
2
gheal-leasaíodh sibh
an ngeal-leasaíodh sibh?
ní gheal-leasaíodh sibh
3
gheal-leasaídís
an ngeal-leasaídís?
ní gheal-leasaídís
gheal-leasaíodh siad
an ngeal-leasaíodh siad?
ní gheal-leasaíodh siad

PASSIVE

gheal-leasaítí
an ngeal-leasaítí?
ní gheal-leasaítí

SINGULAR

1
geal-leasaím!
ná geal-leasaím!
2
geal-leasaigh!
ná geal-leasaigh!
3
geal-leasaíodh sé! (MASC.)
ná geal-leasaíodh sé!
geal-leasaíodh sí! (FEM.)
ná geal-leasaíodh sí!

PLURAL

1
geal-leasaímis!
ná geal-leasaímis!
geal-leasaíodh muid!
ná geal-leasaíodh muid!
2
geal-leasaígí!
ná geal-leasaígí!
3
geal-leasaídís!
ná geal-leasaídís!
geal-leasaíodh siad!
ná geal-leasaíodh siad!

PASSIVE

geal-leasaítear!
ná geal-leasaítear!

SINGULAR

1
go ngeal-leasaí mé
nár gheal-leasaí mé
2
go ngeal-leasaí tú
nár gheal-leasaí tú
3
go ngeal-leasaí sé (MASC.)
nár gheal-leasaí sé
go ngeal-leasaí sí (FEM.)
nár gheal-leasaí sí

PLURAL

1
go ngeal-leasaímid
nár gheal-leasaímid
go ngeal-leasaí muid
nár gheal-leasaí muid
2
go ngeal-leasaí sibh
nár gheal-leasaí sibh
3
go ngeal-leasaí siad
nár gheal-leasaí siad

PASSIVE

go ngeal-leasaítear
nár gheal-leasaítear
Creidim ionat
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News