Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: infeirigh · meirgigh · éinirtigh · ineirge · iniaigh

ineirgigh

VERB

VERBAL NOUN

ineirgiú

VERBAL ADJECTIVE

ineirgithe

SINGULAR

1
d'ineirgigh mé
ar ineirgigh mé?
níor ineirgigh mé
2
d'ineirgigh tú
ar ineirgigh tú?
níor ineirgigh tú
3
d'ineirgigh sé (MASC.)
ar ineirgigh sé?
níor ineirgigh sé
d'ineirgigh sí (FEM.)
ar ineirgigh sí?
níor ineirgigh sí

PLURAL

1
d'ineirgíomar
ar ineirgíomar?
níor ineirgíomar
d'ineirgigh muid
ar ineirgigh muid?
níor ineirgigh muid
2
d'ineirgigh sibh
ar ineirgigh sibh?
níor ineirgigh sibh
3
d'ineirgigh siad
ar ineirgigh siad?
níor ineirgigh siad
d'ineirgíodar
ar ineirgíodar?
níor ineirgíodar

PASSIVE

ineirgíodh
ar ineirgíodh?
níor ineirgíodh

SINGULAR

1
ineirgím
an ineirgím?
ní ineirgím
2
ineirgíonn tú
an ineirgíonn tú?
ní ineirgíonn tú
3
ineirgíonn sé (MASC.)
an ineirgíonn sé?
ní ineirgíonn sé
ineirgíonn sí (FEM.)
an ineirgíonn sí?
ní ineirgíonn sí

PLURAL

1
ineirgímid
an ineirgímid?
ní ineirgímid
ineirgíonn muid
an ineirgíonn muid?
ní ineirgíonn muid
2
ineirgíonn sibh
an ineirgíonn sibh?
ní ineirgíonn sibh
3
ineirgíonn siad
an ineirgíonn siad?
ní ineirgíonn siad

PASSIVE

ineirgítear
an ineirgítear?
ní ineirgítear

SINGULAR

1
ineirgeoidh mé
an ineirgeoidh mé?
ní ineirgeoidh mé
2
ineirgeoidh tú
an ineirgeoidh tú?
ní ineirgeoidh tú
3
ineirgeoidh sé (MASC.)
an ineirgeoidh sé?
ní ineirgeoidh sé
ineirgeoidh sí (FEM.)
an ineirgeoidh sí?
ní ineirgeoidh sí

PLURAL

1
ineirgeoimid
an ineirgeoimid?
ní ineirgeoimid
ineirgeoidh muid
an ineirgeoidh muid?
ní ineirgeoidh muid
2
ineirgeoidh sibh
an ineirgeoidh sibh?
ní ineirgeoidh sibh
3
ineirgeoidh siad
an ineirgeoidh siad?
ní ineirgeoidh siad

PASSIVE

ineirgeofar
an ineirgeofar?
ní ineirgeofar

SINGULAR

1
d'ineirgeoinn
an ineirgeoinn?
ní ineirgeoinn
2
d'ineirgeofá
an ineirgeofá?
ní ineirgeofá
3
d'ineirgeodh sé (MASC.)
an ineirgeodh sé?
ní ineirgeodh sé
d'ineirgeodh sí (FEM.)
an ineirgeodh sí?
ní ineirgeodh sí

PLURAL

1
d'ineirgeoimis
an ineirgeoimis?
ní ineirgeoimis
d'ineirgeodh muid
an ineirgeodh muid?
ní ineirgeodh muid
2
d'ineirgeodh sibh
an ineirgeodh sibh?
ní ineirgeodh sibh
3
d'ineirgeoidís
an ineirgeoidís?
ní ineirgeoidís
d'ineirgeodh siad
an ineirgeodh siad?
ní ineirgeodh siad

PASSIVE

d'ineirgeofaí
an ineirgeofaí?
ní ineirgeofaí

SINGULAR

1
d'ineirgínn
an ineirgínn?
ní ineirgínn
2
d'ineirgíteá
an ineirgíteá?
ní ineirgíteá
3
d'ineirgíodh sé (MASC.)
an ineirgíodh sé?
ní ineirgíodh sé
d'ineirgíodh sí (FEM.)
an ineirgíodh sí?
ní ineirgíodh sí

PLURAL

1
d'ineirgímis
an ineirgímis?
ní ineirgímis
d'ineirgíodh muid
an ineirgíodh muid?
ní ineirgíodh muid
2
d'ineirgíodh sibh
an ineirgíodh sibh?
ní ineirgíodh sibh
3
d'ineirgídís
an ineirgídís?
ní ineirgídís
d'ineirgíodh siad
an ineirgíodh siad?
ní ineirgíodh siad

PASSIVE

d'ineirgítí
an ineirgítí?
ní ineirgítí

SINGULAR

1
ineirgím!
ná hineirgím!
2
ineirgigh!
ná hineirgigh!
3
ineirgíodh sé! (MASC.)
ná hineirgíodh sé!
ineirgíodh sí! (FEM.)
ná hineirgíodh sí!

PLURAL

1
ineirgímis!
ná hineirgímis!
ineirgíodh muid!
ná hineirgíodh muid!
2
ineirgígí!
ná hineirgígí!
3
ineirgídís!
ná hineirgídís!
ineirgíodh siad!
ná hineirgíodh siad!

PASSIVE

ineirgítear!
ná hineirgítear!

SINGULAR

1
go n-ineirgí mé
nár ineirgí mé
2
go n-ineirgí tú
nár ineirgí tú
3
go n-ineirgí sé (MASC.)
nár ineirgí sé
go n-ineirgí sí (FEM.)
nár ineirgí sí

PLURAL

1
go n-ineirgímid
nár ineirgímid
go n-ineirgí muid
nár ineirgí muid
2
go n-ineirgí sibh
nár ineirgí sibh
3
go n-ineirgí siad
nár ineirgí siad

PASSIVE

go n-ineirgítear
nár ineirgítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News