Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: leictreachló · leictrealaigh

leictreachlóigh

VERB

VERBAL NOUN

leictreachló

VERBAL ADJECTIVE

leictreachlóite

SINGULAR

1
leictreachlóigh mé
ar leictreachlóigh mé?
níor leictreachlóigh mé
2
leictreachlóigh tú
ar leictreachlóigh tú?
níor leictreachlóigh tú
3
leictreachlóigh sé (MASC.)
ar leictreachlóigh sé?
níor leictreachlóigh sé
leictreachlóigh sí (FEM.)
ar leictreachlóigh sí?
níor leictreachlóigh sí

PLURAL

1
leictreachlómar
ar leictreachlómar?
níor leictreachlómar
leictreachlóigh muid
ar leictreachlóigh muid?
níor leictreachlóigh muid
2
leictreachlóigh sibh
ar leictreachlóigh sibh?
níor leictreachlóigh sibh
3
leictreachlóigh siad
ar leictreachlóigh siad?
níor leictreachlóigh siad
leictreachlódar
ar leictreachlódar?
níor leictreachlódar

PASSIVE

leictreachlódh
ar leictreachlódh?
níor leictreachlódh

SINGULAR

1
leictreachlóim
an leictreachlóim?
ní leictreachlóim
2
leictreachlónn tú
an leictreachlónn tú?
ní leictreachlónn tú
3
leictreachlónn sé (MASC.)
an leictreachlónn sé?
ní leictreachlónn sé
leictreachlónn sí (FEM.)
an leictreachlónn sí?
ní leictreachlónn sí

PLURAL

1
leictreachlóimid
an leictreachlóimid?
ní leictreachlóimid
leictreachlónn muid
an leictreachlónn muid?
ní leictreachlónn muid
2
leictreachlónn sibh
an leictreachlónn sibh?
ní leictreachlónn sibh
3
leictreachlónn siad
an leictreachlónn siad?
ní leictreachlónn siad

PASSIVE

leictreachlóitear
an leictreachlóitear?
ní leictreachlóitear

SINGULAR

1
leictreachlófaidh mé
an leictreachlófaidh mé?
ní leictreachlófaidh mé
2
leictreachlófaidh tú
an leictreachlófaidh tú?
ní leictreachlófaidh tú
3
leictreachlófaidh sé (MASC.)
an leictreachlófaidh sé?
ní leictreachlófaidh sé
leictreachlófaidh sí (FEM.)
an leictreachlófaidh sí?
ní leictreachlófaidh sí

PLURAL

1
leictreachlófaimid
an leictreachlófaimid?
ní leictreachlófaimid
leictreachlófaidh muid
an leictreachlófaidh muid?
ní leictreachlófaidh muid
2
leictreachlófaidh sibh
an leictreachlófaidh sibh?
ní leictreachlófaidh sibh
3
leictreachlófaidh siad
an leictreachlófaidh siad?
ní leictreachlófaidh siad

PASSIVE

leictreachlófar
an leictreachlófar?
ní leictreachlófar

SINGULAR

1
leictreachlófainn
an leictreachlófainn?
ní leictreachlófainn
2
leictreachlófá
an leictreachlófá?
ní leictreachlófá
3
leictreachlófadh sé (MASC.)
an leictreachlófadh sé?
ní leictreachlófadh sé
leictreachlófadh sí (FEM.)
an leictreachlófadh sí?
ní leictreachlófadh sí

PLURAL

1
leictreachlófaimis
an leictreachlófaimis?
ní leictreachlófaimis
leictreachlófadh muid
an leictreachlófadh muid?
ní leictreachlófadh muid
2
leictreachlófadh sibh
an leictreachlófadh sibh?
ní leictreachlófadh sibh
3
leictreachlófaidís
an leictreachlófaidís?
ní leictreachlófaidís
leictreachlófadh siad
an leictreachlófadh siad?
ní leictreachlófadh siad

PASSIVE

leictreachlófaí
an leictreachlófaí?
ní leictreachlófaí

SINGULAR

1
leictreachlóinn
an leictreachlóinn?
ní leictreachlóinn
2
leictreachlóiteá
an leictreachlóiteá?
ní leictreachlóiteá
3
leictreachlódh sé (MASC.)
an leictreachlódh sé?
ní leictreachlódh sé
leictreachlódh sí (FEM.)
an leictreachlódh sí?
ní leictreachlódh sí

PLURAL

1
leictreachlóimis
an leictreachlóimis?
ní leictreachlóimis
leictreachlódh muid
an leictreachlódh muid?
ní leictreachlódh muid
2
leictreachlódh sibh
an leictreachlódh sibh?
ní leictreachlódh sibh
3
leictreachlóidís
an leictreachlóidís?
ní leictreachlóidís
leictreachlódh siad
an leictreachlódh siad?
ní leictreachlódh siad

PASSIVE

leictreachlóití
an leictreachlóití?
ní leictreachlóití

SINGULAR

1
leictreachlóim!
ná leictreachlóim!
2
leictreachlóigh!
ná leictreachlóigh!
3
leictreachlódh sé! (MASC.)
ná leictreachlódh sé!
leictreachlódh sí! (FEM.)
ná leictreachlódh sí!

PLURAL

1
leictreachlóimis!
ná leictreachlóimis!
leictreachlódh muid!
ná leictreachlódh muid!
2
leictreachlóigí!
ná leictreachlóigí!
3
leictreachlóidís!
ná leictreachlóidís!
leictreachlódh siad!
ná leictreachlódh siad!

PASSIVE

leictreachlóitear!
ná leictreachlóitear!

SINGULAR

1
go leictreachló mé
nár leictreachló mé
2
go leictreachló tú
nár leictreachló tú
3
go leictreachló sé (MASC.)
nár leictreachló sé
go leictreachló sí (FEM.)
nár leictreachló sí

PLURAL

1
go leictreachlóimid
nár leictreachlóimid
go leictreachló muid
nár leictreachló muid
2
go leictreachló sibh
nár leictreachló sibh
3
go leictreachló siad
nár leictreachló siad

PASSIVE

go leictreachlóitear
nár leictreachlóitear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News