Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

leictreaphlátáil

VERB

VERBAL NOUN

leictreaphlátáil

VERBAL ADJECTIVE

leictreaphlátáilte

SINGULAR

1
leictreaphlátáil mé
ar leictreaphlátáil mé?
níor leictreaphlátáil mé
2
leictreaphlátáil tú
ar leictreaphlátáil tú?
níor leictreaphlátáil tú
3
leictreaphlátáil sé (MASC.)
ar leictreaphlátáil sé?
níor leictreaphlátáil sé
leictreaphlátáil sí (FEM.)
ar leictreaphlátáil sí?
níor leictreaphlátáil sí

PLURAL

1
leictreaphlátálamar
ar leictreaphlátálamar?
níor leictreaphlátálamar
leictreaphlátáil muid
ar leictreaphlátáil muid?
níor leictreaphlátáil muid
2
leictreaphlátáil sibh
ar leictreaphlátáil sibh?
níor leictreaphlátáil sibh
3
leictreaphlátáil siad
ar leictreaphlátáil siad?
níor leictreaphlátáil siad
leictreaphlátáladar
ar leictreaphlátáladar?
níor leictreaphlátáladar

PASSIVE

leictreaphlátáladh
ar leictreaphlátáladh?
níor leictreaphlátáladh

SINGULAR

1
leictreaphlátálaim
an leictreaphlátálaim?
ní leictreaphlátálaim
2
leictreaphlátálann tú
an leictreaphlátálann tú?
ní leictreaphlátálann tú
3
leictreaphlátálann sé (MASC.)
an leictreaphlátálann sé?
ní leictreaphlátálann sé
leictreaphlátálann sí (FEM.)
an leictreaphlátálann sí?
ní leictreaphlátálann sí

PLURAL

1
leictreaphlátálaimid
an leictreaphlátálaimid?
ní leictreaphlátálaimid
leictreaphlátálann muid
an leictreaphlátálann muid?
ní leictreaphlátálann muid
2
leictreaphlátálann sibh
an leictreaphlátálann sibh?
ní leictreaphlátálann sibh
3
leictreaphlátálann siad
an leictreaphlátálann siad?
ní leictreaphlátálann siad

PASSIVE

leictreaphlátáiltear
an leictreaphlátáiltear?
ní leictreaphlátáiltear

SINGULAR

1
leictreaphlátálfaidh mé
an leictreaphlátálfaidh mé?
ní leictreaphlátálfaidh mé
2
leictreaphlátálfaidh tú
an leictreaphlátálfaidh tú?
ní leictreaphlátálfaidh tú
3
leictreaphlátálfaidh sé (MASC.)
an leictreaphlátálfaidh sé?
ní leictreaphlátálfaidh sé
leictreaphlátálfaidh sí (FEM.)
an leictreaphlátálfaidh sí?
ní leictreaphlátálfaidh sí

PLURAL

1
leictreaphlátálfaimid
an leictreaphlátálfaimid?
ní leictreaphlátálfaimid
leictreaphlátálfaidh muid
an leictreaphlátálfaidh muid?
ní leictreaphlátálfaidh muid
2
leictreaphlátálfaidh sibh
an leictreaphlátálfaidh sibh?
ní leictreaphlátálfaidh sibh
3
leictreaphlátálfaidh siad
an leictreaphlátálfaidh siad?
ní leictreaphlátálfaidh siad

PASSIVE

leictreaphlátálfar
an leictreaphlátálfar?
ní leictreaphlátálfar

SINGULAR

1
leictreaphlátálfainn
an leictreaphlátálfainn?
ní leictreaphlátálfainn
2
leictreaphlátálfá
an leictreaphlátálfá?
ní leictreaphlátálfá
3
leictreaphlátálfadh sé (MASC.)
an leictreaphlátálfadh sé?
ní leictreaphlátálfadh sé
leictreaphlátálfadh sí (FEM.)
an leictreaphlátálfadh sí?
ní leictreaphlátálfadh sí

PLURAL

1
leictreaphlátálfaimis
an leictreaphlátálfaimis?
ní leictreaphlátálfaimis
leictreaphlátálfadh muid
an leictreaphlátálfadh muid?
ní leictreaphlátálfadh muid
2
leictreaphlátálfadh sibh
an leictreaphlátálfadh sibh?
ní leictreaphlátálfadh sibh
3
leictreaphlátálfaidís
an leictreaphlátálfaidís?
ní leictreaphlátálfaidís
leictreaphlátálfadh siad
an leictreaphlátálfadh siad?
ní leictreaphlátálfadh siad

PASSIVE

leictreaphlátálfaí
an leictreaphlátálfaí?
ní leictreaphlátálfaí

SINGULAR

1
leictreaphlátálainn
an leictreaphlátálainn?
ní leictreaphlátálainn
2
leictreaphlátáilteá
an leictreaphlátáilteá?
ní leictreaphlátáilteá
3
leictreaphlátáladh sé (MASC.)
an leictreaphlátáladh sé?
ní leictreaphlátáladh sé
leictreaphlátáladh sí (FEM.)
an leictreaphlátáladh sí?
ní leictreaphlátáladh sí

PLURAL

1
leictreaphlátálaimis
an leictreaphlátálaimis?
ní leictreaphlátálaimis
leictreaphlátáladh muid
an leictreaphlátáladh muid?
ní leictreaphlátáladh muid
2
leictreaphlátáladh sibh
an leictreaphlátáladh sibh?
ní leictreaphlátáladh sibh
3
leictreaphlátálaidís
an leictreaphlátálaidís?
ní leictreaphlátálaidís
leictreaphlátáladh siad
an leictreaphlátáladh siad?
ní leictreaphlátáladh siad

PASSIVE

leictreaphlátáiltí
an leictreaphlátáiltí?
ní leictreaphlátáiltí

SINGULAR

1
leictreaphlátálaim!
ná leictreaphlátálaim!
2
leictreaphlátáil!
ná leictreaphlátáil!
3
leictreaphlátáladh sé! (MASC.)
ná leictreaphlátáladh sé!
leictreaphlátáladh sí! (FEM.)
ná leictreaphlátáladh sí!

PLURAL

1
leictreaphlátálaimis!
ná leictreaphlátálaimis!
leictreaphlátáladh muid!
ná leictreaphlátáladh muid!
2
leictreaphlátálaigí!
ná leictreaphlátálaigí!
3
leictreaphlátálaidís!
ná leictreaphlátálaidís!
leictreaphlátáladh siad!
ná leictreaphlátáladh siad!

PASSIVE

leictreaphlátáiltear!
ná leictreaphlátáiltear!

SINGULAR

1
go leictreaphlátála mé
nár leictreaphlátála mé
2
go leictreaphlátála tú
nár leictreaphlátála tú
3
go leictreaphlátála sé (MASC.)
nár leictreaphlátála sé
go leictreaphlátála sí (FEM.)
nár leictreaphlátála sí

PLURAL

1
go leictreaphlátálaimid
nár leictreaphlátálaimid
go leictreaphlátála muid
nár leictreaphlátála muid
2
go leictreaphlátála sibh
nár leictreaphlátála sibh
3
go leictreaphlátála siad
nár leictreaphlátála siad

PASSIVE

go leictreaphlátáiltear
nár leictreaphlátáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News