Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: machlaigh · méarchlár

méarchláraigh

VERB

VERBAL NOUN

méarchlárú

VERBAL ADJECTIVE

méarchláraithe

SINGULAR

1
mhéarchláraigh mé
ar mhéarchláraigh mé?
níor mhéarchláraigh mé
2
mhéarchláraigh tú
ar mhéarchláraigh tú?
níor mhéarchláraigh tú
3
mhéarchláraigh sé (MASC.)
ar mhéarchláraigh sé?
níor mhéarchláraigh sé
mhéarchláraigh sí (FEM.)
ar mhéarchláraigh sí?
níor mhéarchláraigh sí

PLURAL

1
mhéarchláraíomar
ar mhéarchláraíomar?
níor mhéarchláraíomar
mhéarchláraigh muid
ar mhéarchláraigh muid?
níor mhéarchláraigh muid
2
mhéarchláraigh sibh
ar mhéarchláraigh sibh?
níor mhéarchláraigh sibh
3
mhéarchláraigh siad
ar mhéarchláraigh siad?
níor mhéarchláraigh siad
mhéarchláraíodar
ar mhéarchláraíodar?
níor mhéarchláraíodar

PASSIVE

méarchláraíodh
ar méarchláraíodh?
níor méarchláraíodh

SINGULAR

1
méarchláraím
an méarchláraím?
ní mhéarchláraím
2
méarchláraíonn tú
an méarchláraíonn tú?
ní mhéarchláraíonn tú
3
méarchláraíonn sé (MASC.)
an méarchláraíonn sé?
ní mhéarchláraíonn sé
méarchláraíonn sí (FEM.)
an méarchláraíonn sí?
ní mhéarchláraíonn sí

PLURAL

1
méarchláraímid
an méarchláraímid?
ní mhéarchláraímid
méarchláraíonn muid
an méarchláraíonn muid?
ní mhéarchláraíonn muid
2
méarchláraíonn sibh
an méarchláraíonn sibh?
ní mhéarchláraíonn sibh
3
méarchláraíonn siad
an méarchláraíonn siad?
ní mhéarchláraíonn siad

PASSIVE

méarchláraítear
an méarchláraítear?
ní mhéarchláraítear

SINGULAR

1
méarchláróidh mé
an méarchláróidh mé?
ní mhéarchláróidh mé
2
méarchláróidh tú
an méarchláróidh tú?
ní mhéarchláróidh tú
3
méarchláróidh sé (MASC.)
an méarchláróidh sé?
ní mhéarchláróidh sé
méarchláróidh sí (FEM.)
an méarchláróidh sí?
ní mhéarchláróidh sí

PLURAL

1
méarchláróimid
an méarchláróimid?
ní mhéarchláróimid
méarchláróidh muid
an méarchláróidh muid?
ní mhéarchláróidh muid
2
méarchláróidh sibh
an méarchláróidh sibh?
ní mhéarchláróidh sibh
3
méarchláróidh siad
an méarchláróidh siad?
ní mhéarchláróidh siad

PASSIVE

méarchlárófar
an méarchlárófar?
ní mhéarchlárófar

SINGULAR

1
mhéarchláróinn
an méarchláróinn?
ní mhéarchláróinn
2
mhéarchlárófá
an méarchlárófá?
ní mhéarchlárófá
3
mhéarchláródh sé (MASC.)
an méarchláródh sé?
ní mhéarchláródh sé
mhéarchláródh sí (FEM.)
an méarchláródh sí?
ní mhéarchláródh sí

PLURAL

1
mhéarchláróimis
an méarchláróimis?
ní mhéarchláróimis
mhéarchláródh muid
an méarchláródh muid?
ní mhéarchláródh muid
2
mhéarchláródh sibh
an méarchláródh sibh?
ní mhéarchláródh sibh
3
mhéarchláróidís
an méarchláróidís?
ní mhéarchláróidís
mhéarchláródh siad
an méarchláródh siad?
ní mhéarchláródh siad

PASSIVE

mhéarchlárófaí
an méarchlárófaí?
ní mhéarchlárófaí

SINGULAR

1
mhéarchláraínn
an méarchláraínn?
ní mhéarchláraínn
2
mhéarchláraíteá
an méarchláraíteá?
ní mhéarchláraíteá
3
mhéarchláraíodh sé (MASC.)
an méarchláraíodh sé?
ní mhéarchláraíodh sé
mhéarchláraíodh sí (FEM.)
an méarchláraíodh sí?
ní mhéarchláraíodh sí

PLURAL

1
mhéarchláraímis
an méarchláraímis?
ní mhéarchláraímis
mhéarchláraíodh muid
an méarchláraíodh muid?
ní mhéarchláraíodh muid
2
mhéarchláraíodh sibh
an méarchláraíodh sibh?
ní mhéarchláraíodh sibh
3
mhéarchláraídís
an méarchláraídís?
ní mhéarchláraídís
mhéarchláraíodh siad
an méarchláraíodh siad?
ní mhéarchláraíodh siad

PASSIVE

mhéarchláraítí
an méarchláraítí?
ní mhéarchláraítí

SINGULAR

1
méarchláraím!
ná méarchláraím!
2
méarchláraigh!
ná méarchláraigh!
3
méarchláraíodh sé! (MASC.)
ná méarchláraíodh sé!
méarchláraíodh sí! (FEM.)
ná méarchláraíodh sí!

PLURAL

1
méarchláraímis!
ná méarchláraímis!
méarchláraíodh muid!
ná méarchláraíodh muid!
2
méarchláraígí!
ná méarchláraígí!
3
méarchláraídís!
ná méarchláraídís!
méarchláraíodh siad!
ná méarchláraíodh siad!

PASSIVE

méarchláraítear!
ná méarchláraítear!

SINGULAR

1
go méarchláraí mé
nár mhéarchláraí mé
2
go méarchláraí tú
nár mhéarchláraí tú
3
go méarchláraí sé (MASC.)
nár mhéarchláraí sé
go méarchláraí sí (FEM.)
nár mhéarchláraí sí

PLURAL

1
go méarchláraímid
nár mhéarchláraímid
go méarchláraí muid
nár mhéarchláraí muid
2
go méarchláraí sibh
nár mhéarchláraí sibh
3
go méarchláraí siad
nár mhéarchláraí siad

PASSIVE

go méarchláraítear
nár mhéarchláraítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News