Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: mídhílsiú · dílsigh · mídhílis · díligh · dísigh

mídhílsigh

VERB

VERBAL NOUN

mídhílsiú

VERBAL ADJECTIVE

mídhílsithe

SINGULAR

1
mhídhílsigh mé
ar mhídhílsigh mé?
níor mhídhílsigh mé
2
mhídhílsigh tú
ar mhídhílsigh tú?
níor mhídhílsigh tú
3
mhídhílsigh sé (MASC.)
ar mhídhílsigh sé?
níor mhídhílsigh sé
mhídhílsigh sí (FEM.)
ar mhídhílsigh sí?
níor mhídhílsigh sí

PLURAL

1
mhídhílsíomar
ar mhídhílsíomar?
níor mhídhílsíomar
mhídhílsigh muid
ar mhídhílsigh muid?
níor mhídhílsigh muid
2
mhídhílsigh sibh
ar mhídhílsigh sibh?
níor mhídhílsigh sibh
3
mhídhílsigh siad
ar mhídhílsigh siad?
níor mhídhílsigh siad
mhídhílsíodar
ar mhídhílsíodar?
níor mhídhílsíodar

PASSIVE

mídhílsíodh
ar mídhílsíodh?
níor mídhílsíodh

SINGULAR

1
mídhílsím
an mídhílsím?
ní mhídhílsím
2
mídhílsíonn tú
an mídhílsíonn tú?
ní mhídhílsíonn tú
3
mídhílsíonn sé (MASC.)
an mídhílsíonn sé?
ní mhídhílsíonn sé
mídhílsíonn sí (FEM.)
an mídhílsíonn sí?
ní mhídhílsíonn sí

PLURAL

1
mídhílsímid
an mídhílsímid?
ní mhídhílsímid
mídhílsíonn muid
an mídhílsíonn muid?
ní mhídhílsíonn muid
2
mídhílsíonn sibh
an mídhílsíonn sibh?
ní mhídhílsíonn sibh
3
mídhílsíonn siad
an mídhílsíonn siad?
ní mhídhílsíonn siad

PASSIVE

mídhílsítear
an mídhílsítear?
ní mhídhílsítear

SINGULAR

1
mídhílseoidh mé
an mídhílseoidh mé?
ní mhídhílseoidh mé
2
mídhílseoidh tú
an mídhílseoidh tú?
ní mhídhílseoidh tú
3
mídhílseoidh sé (MASC.)
an mídhílseoidh sé?
ní mhídhílseoidh sé
mídhílseoidh sí (FEM.)
an mídhílseoidh sí?
ní mhídhílseoidh sí

PLURAL

1
mídhílseoimid
an mídhílseoimid?
ní mhídhílseoimid
mídhílseoidh muid
an mídhílseoidh muid?
ní mhídhílseoidh muid
2
mídhílseoidh sibh
an mídhílseoidh sibh?
ní mhídhílseoidh sibh
3
mídhílseoidh siad
an mídhílseoidh siad?
ní mhídhílseoidh siad

PASSIVE

mídhílseofar
an mídhílseofar?
ní mhídhílseofar

SINGULAR

1
mhídhílseoinn
an mídhílseoinn?
ní mhídhílseoinn
2
mhídhílseofá
an mídhílseofá?
ní mhídhílseofá
3
mhídhílseodh sé (MASC.)
an mídhílseodh sé?
ní mhídhílseodh sé
mhídhílseodh sí (FEM.)
an mídhílseodh sí?
ní mhídhílseodh sí

PLURAL

1
mhídhílseoimis
an mídhílseoimis?
ní mhídhílseoimis
mhídhílseodh muid
an mídhílseodh muid?
ní mhídhílseodh muid
2
mhídhílseodh sibh
an mídhílseodh sibh?
ní mhídhílseodh sibh
3
mhídhílseoidís
an mídhílseoidís?
ní mhídhílseoidís
mhídhílseodh siad
an mídhílseodh siad?
ní mhídhílseodh siad

PASSIVE

mhídhílseofaí
an mídhílseofaí?
ní mhídhílseofaí

SINGULAR

1
mhídhílsínn
an mídhílsínn?
ní mhídhílsínn
2
mhídhílsíteá
an mídhílsíteá?
ní mhídhílsíteá
3
mhídhílsíodh sé (MASC.)
an mídhílsíodh sé?
ní mhídhílsíodh sé
mhídhílsíodh sí (FEM.)
an mídhílsíodh sí?
ní mhídhílsíodh sí

PLURAL

1
mhídhílsímis
an mídhílsímis?
ní mhídhílsímis
mhídhílsíodh muid
an mídhílsíodh muid?
ní mhídhílsíodh muid
2
mhídhílsíodh sibh
an mídhílsíodh sibh?
ní mhídhílsíodh sibh
3
mhídhílsídís
an mídhílsídís?
ní mhídhílsídís
mhídhílsíodh siad
an mídhílsíodh siad?
ní mhídhílsíodh siad

PASSIVE

mhídhílsítí
an mídhílsítí?
ní mhídhílsítí

SINGULAR

1
mídhílsím!
ná mídhílsím!
2
mídhílsigh!
ná mídhílsigh!
3
mídhílsíodh sé! (MASC.)
ná mídhílsíodh sé!
mídhílsíodh sí! (FEM.)
ná mídhílsíodh sí!

PLURAL

1
mídhílsímis!
ná mídhílsímis!
mídhílsíodh muid!
ná mídhílsíodh muid!
2
mídhílsígí!
ná mídhílsígí!
3
mídhílsídís!
ná mídhílsídís!
mídhílsíodh siad!
ná mídhílsíodh siad!

PASSIVE

mídhílsítear!
ná mídhílsítear!

SINGULAR

1
go mídhílsí mé
nár mhídhílsí mé
2
go mídhílsí tú
nár mhídhílsí tú
3
go mídhílsí sé (MASC.)
nár mhídhílsí sé
go mídhílsí sí (FEM.)
nár mhídhílsí sí

PLURAL

1
go mídhílsímid
nár mhídhílsímid
go mídhílsí muid
nár mhídhílsí muid
2
go mídhílsí sibh
nár mhídhílsí sibh
3
go mídhílsí siad
nár mhídhílsí siad

PASSIVE

go mídhílsítear
nár mhídhílsítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News