Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

mífhuaimnigh

VERB

VERBAL NOUN

mífhuaimniú

VERBAL ADJECTIVE

mífhuaimnithe

SINGULAR

1
mhífhuaimnigh mé
ar mhífhuaimnigh mé?
níor mhífhuaimnigh mé
2
mhífhuaimnigh tú
ar mhífhuaimnigh tú?
níor mhífhuaimnigh tú
3
mhífhuaimnigh sé (MASC.)
ar mhífhuaimnigh sé?
níor mhífhuaimnigh sé
mhífhuaimnigh sí (FEM.)
ar mhífhuaimnigh sí?
níor mhífhuaimnigh sí

PLURAL

1
mhífhuaimníomar
ar mhífhuaimníomar?
níor mhífhuaimníomar
mhífhuaimnigh muid
ar mhífhuaimnigh muid?
níor mhífhuaimnigh muid
2
mhífhuaimnigh sibh
ar mhífhuaimnigh sibh?
níor mhífhuaimnigh sibh
3
mhífhuaimnigh siad
ar mhífhuaimnigh siad?
níor mhífhuaimnigh siad
mhífhuaimníodar
ar mhífhuaimníodar?
níor mhífhuaimníodar

PASSIVE

mífhuaimníodh
ar mífhuaimníodh?
níor mífhuaimníodh

SINGULAR

1
mífhuaimním
an mífhuaimním?
ní mhífhuaimním
2
mífhuaimníonn tú
an mífhuaimníonn tú?
ní mhífhuaimníonn tú
3
mífhuaimníonn sé (MASC.)
an mífhuaimníonn sé?
ní mhífhuaimníonn sé
mífhuaimníonn sí (FEM.)
an mífhuaimníonn sí?
ní mhífhuaimníonn sí

PLURAL

1
mífhuaimnímid
an mífhuaimnímid?
ní mhífhuaimnímid
mífhuaimníonn muid
an mífhuaimníonn muid?
ní mhífhuaimníonn muid
2
mífhuaimníonn sibh
an mífhuaimníonn sibh?
ní mhífhuaimníonn sibh
3
mífhuaimníonn siad
an mífhuaimníonn siad?
ní mhífhuaimníonn siad

PASSIVE

mífhuaimnítear
an mífhuaimnítear?
ní mhífhuaimnítear

SINGULAR

1
mífhuaimneoidh mé
an mífhuaimneoidh mé?
ní mhífhuaimneoidh mé
2
mífhuaimneoidh tú
an mífhuaimneoidh tú?
ní mhífhuaimneoidh tú
3
mífhuaimneoidh sé (MASC.)
an mífhuaimneoidh sé?
ní mhífhuaimneoidh sé
mífhuaimneoidh sí (FEM.)
an mífhuaimneoidh sí?
ní mhífhuaimneoidh sí

PLURAL

1
mífhuaimneoimid
an mífhuaimneoimid?
ní mhífhuaimneoimid
mífhuaimneoidh muid
an mífhuaimneoidh muid?
ní mhífhuaimneoidh muid
2
mífhuaimneoidh sibh
an mífhuaimneoidh sibh?
ní mhífhuaimneoidh sibh
3
mífhuaimneoidh siad
an mífhuaimneoidh siad?
ní mhífhuaimneoidh siad

PASSIVE

mífhuaimneofar
an mífhuaimneofar?
ní mhífhuaimneofar

SINGULAR

1
mhífhuaimneoinn
an mífhuaimneoinn?
ní mhífhuaimneoinn
2
mhífhuaimneofá
an mífhuaimneofá?
ní mhífhuaimneofá
3
mhífhuaimneodh sé (MASC.)
an mífhuaimneodh sé?
ní mhífhuaimneodh sé
mhífhuaimneodh sí (FEM.)
an mífhuaimneodh sí?
ní mhífhuaimneodh sí

PLURAL

1
mhífhuaimneoimis
an mífhuaimneoimis?
ní mhífhuaimneoimis
mhífhuaimneodh muid
an mífhuaimneodh muid?
ní mhífhuaimneodh muid
2
mhífhuaimneodh sibh
an mífhuaimneodh sibh?
ní mhífhuaimneodh sibh
3
mhífhuaimneoidís
an mífhuaimneoidís?
ní mhífhuaimneoidís
mhífhuaimneodh siad
an mífhuaimneodh siad?
ní mhífhuaimneodh siad

PASSIVE

mhífhuaimneofaí
an mífhuaimneofaí?
ní mhífhuaimneofaí

SINGULAR

1
mhífhuaimnínn
an mífhuaimnínn?
ní mhífhuaimnínn
2
mhífhuaimníteá
an mífhuaimníteá?
ní mhífhuaimníteá
3
mhífhuaimníodh sé (MASC.)
an mífhuaimníodh sé?
ní mhífhuaimníodh sé
mhífhuaimníodh sí (FEM.)
an mífhuaimníodh sí?
ní mhífhuaimníodh sí

PLURAL

1
mhífhuaimnímis
an mífhuaimnímis?
ní mhífhuaimnímis
mhífhuaimníodh muid
an mífhuaimníodh muid?
ní mhífhuaimníodh muid
2
mhífhuaimníodh sibh
an mífhuaimníodh sibh?
ní mhífhuaimníodh sibh
3
mhífhuaimnídís
an mífhuaimnídís?
ní mhífhuaimnídís
mhífhuaimníodh siad
an mífhuaimníodh siad?
ní mhífhuaimníodh siad

PASSIVE

mhífhuaimnítí
an mífhuaimnítí?
ní mhífhuaimnítí

SINGULAR

1
mífhuaimním!
ná mífhuaimním!
2
mífhuaimnigh!
ná mífhuaimnigh!
3
mífhuaimníodh sé! (MASC.)
ná mífhuaimníodh sé!
mífhuaimníodh sí! (FEM.)
ná mífhuaimníodh sí!

PLURAL

1
mífhuaimnímis!
ná mífhuaimnímis!
mífhuaimníodh muid!
ná mífhuaimníodh muid!
2
mífhuaimnígí!
ná mífhuaimnígí!
3
mífhuaimnídís!
ná mífhuaimnídís!
mífhuaimníodh siad!
ná mífhuaimníodh siad!

PASSIVE

mífhuaimnítear!
ná mífhuaimnítear!

SINGULAR

1
go mífhuaimní mé
nár mhífhuaimní mé
2
go mífhuaimní tú
nár mhífhuaimní tú
3
go mífhuaimní sé (MASC.)
nár mhífhuaimní sé
go mífhuaimní sí (FEM.)
nár mhífhuaimní sí

PLURAL

1
go mífhuaimnímid
nár mhífhuaimnímid
go mífhuaimní muid
nár mhífhuaimní muid
2
go mífhuaimní sibh
nár mhífhuaimní sibh
3
go mífhuaimní siad
nár mhífhuaimní siad

PASSIVE

go mífhuaimnítear
nár mhífhuaimnítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News