Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: maraigh · matraigh · monaraigh · móraigh · martraigh
mótaraigh could be a grammatical form of: mótarach »

mótaraigh

VERB

VERBAL NOUN

mótarú

VERBAL ADJECTIVE

mótaraithe

SINGULAR

1
mhótaraigh mé
ar mhótaraigh mé?
níor mhótaraigh mé
2
mhótaraigh tú
ar mhótaraigh tú?
níor mhótaraigh tú
3
mhótaraigh sé (MASC.)
ar mhótaraigh sé?
níor mhótaraigh sé
mhótaraigh sí (FEM.)
ar mhótaraigh sí?
níor mhótaraigh sí

PLURAL

1
mhótaraíomar
ar mhótaraíomar?
níor mhótaraíomar
mhótaraigh muid
ar mhótaraigh muid?
níor mhótaraigh muid
2
mhótaraigh sibh
ar mhótaraigh sibh?
níor mhótaraigh sibh
3
mhótaraigh siad
ar mhótaraigh siad?
níor mhótaraigh siad
mhótaraíodar
ar mhótaraíodar?
níor mhótaraíodar

PASSIVE

mótaraíodh
ar mótaraíodh?
níor mótaraíodh

SINGULAR

1
mótaraím
an mótaraím?
ní mhótaraím
2
mótaraíonn tú
an mótaraíonn tú?
ní mhótaraíonn tú
3
mótaraíonn sé (MASC.)
an mótaraíonn sé?
ní mhótaraíonn sé
mótaraíonn sí (FEM.)
an mótaraíonn sí?
ní mhótaraíonn sí

PLURAL

1
mótaraímid
an mótaraímid?
ní mhótaraímid
mótaraíonn muid
an mótaraíonn muid?
ní mhótaraíonn muid
2
mótaraíonn sibh
an mótaraíonn sibh?
ní mhótaraíonn sibh
3
mótaraíonn siad
an mótaraíonn siad?
ní mhótaraíonn siad

PASSIVE

mótaraítear
an mótaraítear?
ní mhótaraítear

SINGULAR

1
mótaróidh mé
an mótaróidh mé?
ní mhótaróidh mé
2
mótaróidh tú
an mótaróidh tú?
ní mhótaróidh tú
3
mótaróidh sé (MASC.)
an mótaróidh sé?
ní mhótaróidh sé
mótaróidh sí (FEM.)
an mótaróidh sí?
ní mhótaróidh sí

PLURAL

1
mótaróimid
an mótaróimid?
ní mhótaróimid
mótaróidh muid
an mótaróidh muid?
ní mhótaróidh muid
2
mótaróidh sibh
an mótaróidh sibh?
ní mhótaróidh sibh
3
mótaróidh siad
an mótaróidh siad?
ní mhótaróidh siad

PASSIVE

mótarófar
an mótarófar?
ní mhótarófar

SINGULAR

1
mhótaróinn
an mótaróinn?
ní mhótaróinn
2
mhótarófá
an mótarófá?
ní mhótarófá
3
mhótaródh sé (MASC.)
an mótaródh sé?
ní mhótaródh sé
mhótaródh sí (FEM.)
an mótaródh sí?
ní mhótaródh sí

PLURAL

1
mhótaróimis
an mótaróimis?
ní mhótaróimis
mhótaródh muid
an mótaródh muid?
ní mhótaródh muid
2
mhótaródh sibh
an mótaródh sibh?
ní mhótaródh sibh
3
mhótaróidís
an mótaróidís?
ní mhótaróidís
mhótaródh siad
an mótaródh siad?
ní mhótaródh siad

PASSIVE

mhótarófaí
an mótarófaí?
ní mhótarófaí

SINGULAR

1
mhótaraínn
an mótaraínn?
ní mhótaraínn
2
mhótaraíteá
an mótaraíteá?
ní mhótaraíteá
3
mhótaraíodh sé (MASC.)
an mótaraíodh sé?
ní mhótaraíodh sé
mhótaraíodh sí (FEM.)
an mótaraíodh sí?
ní mhótaraíodh sí

PLURAL

1
mhótaraímis
an mótaraímis?
ní mhótaraímis
mhótaraíodh muid
an mótaraíodh muid?
ní mhótaraíodh muid
2
mhótaraíodh sibh
an mótaraíodh sibh?
ní mhótaraíodh sibh
3
mhótaraídís
an mótaraídís?
ní mhótaraídís
mhótaraíodh siad
an mótaraíodh siad?
ní mhótaraíodh siad

PASSIVE

mhótaraítí
an mótaraítí?
ní mhótaraítí

SINGULAR

1
mótaraím!
ná mótaraím!
2
mótaraigh!
ná mótaraigh!
3
mótaraíodh sé! (MASC.)
ná mótaraíodh sé!
mótaraíodh sí! (FEM.)
ná mótaraíodh sí!

PLURAL

1
mótaraímis!
ná mótaraímis!
mótaraíodh muid!
ná mótaraíodh muid!
2
mótaraígí!
ná mótaraígí!
3
mótaraídís!
ná mótaraídís!
mótaraíodh siad!
ná mótaraíodh siad!

PASSIVE

mótaraítear!
ná mótaraítear!

SINGULAR

1
go mótaraí mé
nár mhótaraí mé
2
go mótaraí tú
nár mhótaraí tú
3
go mótaraí sé (MASC.)
nár mhótaraí sé
go mótaraí sí (FEM.)
nár mhótaraí sí

PLURAL

1
go mótaraímid
nár mhótaraímid
go mótaraí muid
nár mhótaraí muid
2
go mótaraí sibh
nár mhótaraí sibh
3
go mótaraí siad
nár mhótaraí siad

PASSIVE

go mótaraítear
nár mhótaraítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News