Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: daoirsigh · saoirsigh · aoirigh · maircigh · maisigh

maoirsigh

VERB

VERBAL NOUN

maoirsiú

VERBAL ADJECTIVE

maoirsithe

SINGULAR

1
mhaoirsigh mé
ar mhaoirsigh mé?
níor mhaoirsigh mé
2
mhaoirsigh tú
ar mhaoirsigh tú?
níor mhaoirsigh tú
3
mhaoirsigh sé (MASC.)
ar mhaoirsigh sé?
níor mhaoirsigh sé
mhaoirsigh sí (FEM.)
ar mhaoirsigh sí?
níor mhaoirsigh sí

PLURAL

1
mhaoirsíomar
ar mhaoirsíomar?
níor mhaoirsíomar
mhaoirsigh muid
ar mhaoirsigh muid?
níor mhaoirsigh muid
2
mhaoirsigh sibh
ar mhaoirsigh sibh?
níor mhaoirsigh sibh
3
mhaoirsigh siad
ar mhaoirsigh siad?
níor mhaoirsigh siad
mhaoirsíodar
ar mhaoirsíodar?
níor mhaoirsíodar

PASSIVE

maoirsíodh
ar maoirsíodh?
níor maoirsíodh

SINGULAR

1
maoirsím
an maoirsím?
ní mhaoirsím
2
maoirsíonn tú
an maoirsíonn tú?
ní mhaoirsíonn tú
3
maoirsíonn sé (MASC.)
an maoirsíonn sé?
ní mhaoirsíonn sé
maoirsíonn sí (FEM.)
an maoirsíonn sí?
ní mhaoirsíonn sí

PLURAL

1
maoirsímid
an maoirsímid?
ní mhaoirsímid
maoirsíonn muid
an maoirsíonn muid?
ní mhaoirsíonn muid
2
maoirsíonn sibh
an maoirsíonn sibh?
ní mhaoirsíonn sibh
3
maoirsíonn siad
an maoirsíonn siad?
ní mhaoirsíonn siad

PASSIVE

maoirsítear
an maoirsítear?
ní mhaoirsítear

SINGULAR

1
maoirseoidh mé
an maoirseoidh mé?
ní mhaoirseoidh mé
2
maoirseoidh tú
an maoirseoidh tú?
ní mhaoirseoidh tú
3
maoirseoidh sé (MASC.)
an maoirseoidh sé?
ní mhaoirseoidh sé
maoirseoidh sí (FEM.)
an maoirseoidh sí?
ní mhaoirseoidh sí

PLURAL

1
maoirseoimid
an maoirseoimid?
ní mhaoirseoimid
maoirseoidh muid
an maoirseoidh muid?
ní mhaoirseoidh muid
2
maoirseoidh sibh
an maoirseoidh sibh?
ní mhaoirseoidh sibh
3
maoirseoidh siad
an maoirseoidh siad?
ní mhaoirseoidh siad

PASSIVE

maoirseofar
an maoirseofar?
ní mhaoirseofar

SINGULAR

1
mhaoirseoinn
an maoirseoinn?
ní mhaoirseoinn
2
mhaoirseofá
an maoirseofá?
ní mhaoirseofá
3
mhaoirseodh sé (MASC.)
an maoirseodh sé?
ní mhaoirseodh sé
mhaoirseodh sí (FEM.)
an maoirseodh sí?
ní mhaoirseodh sí

PLURAL

1
mhaoirseoimis
an maoirseoimis?
ní mhaoirseoimis
mhaoirseodh muid
an maoirseodh muid?
ní mhaoirseodh muid
2
mhaoirseodh sibh
an maoirseodh sibh?
ní mhaoirseodh sibh
3
mhaoirseoidís
an maoirseoidís?
ní mhaoirseoidís
mhaoirseodh siad
an maoirseodh siad?
ní mhaoirseodh siad

PASSIVE

mhaoirseofaí
an maoirseofaí?
ní mhaoirseofaí

SINGULAR

1
mhaoirsínn
an maoirsínn?
ní mhaoirsínn
2
mhaoirsíteá
an maoirsíteá?
ní mhaoirsíteá
3
mhaoirsíodh sé (MASC.)
an maoirsíodh sé?
ní mhaoirsíodh sé
mhaoirsíodh sí (FEM.)
an maoirsíodh sí?
ní mhaoirsíodh sí

PLURAL

1
mhaoirsímis
an maoirsímis?
ní mhaoirsímis
mhaoirsíodh muid
an maoirsíodh muid?
ní mhaoirsíodh muid
2
mhaoirsíodh sibh
an maoirsíodh sibh?
ní mhaoirsíodh sibh
3
mhaoirsídís
an maoirsídís?
ní mhaoirsídís
mhaoirsíodh siad
an maoirsíodh siad?
ní mhaoirsíodh siad

PASSIVE

mhaoirsítí
an maoirsítí?
ní mhaoirsítí

SINGULAR

1
maoirsím!
ná maoirsím!
2
maoirsigh!
ná maoirsigh!
3
maoirsíodh sé! (MASC.)
ná maoirsíodh sé!
maoirsíodh sí! (FEM.)
ná maoirsíodh sí!

PLURAL

1
maoirsímis!
ná maoirsímis!
maoirsíodh muid!
ná maoirsíodh muid!
2
maoirsígí!
ná maoirsígí!
3
maoirsídís!
ná maoirsídís!
maoirsíodh siad!
ná maoirsíodh siad!

PASSIVE

maoirsítear!
ná maoirsítear!

SINGULAR

1
go maoirsí mé
nár mhaoirsí mé
2
go maoirsí tú
nár mhaoirsí tú
3
go maoirsí sé (MASC.)
nár mhaoirsí sé
go maoirsí sí (FEM.)
nár mhaoirsí sí

PLURAL

1
go maoirsímid
nár mhaoirsímid
go maoirsí muid
nár mhaoirsí muid
2
go maoirsí sibh
nár mhaoirsí sibh
3
go maoirsí siad
nár mhaoirsí siad

PASSIVE

go maoirsítear
nár mhaoirsítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News