Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: meánchoimriú · achoimrigh

meánchoimrigh

VERB

VERBAL NOUN

meánchoimriú

VERBAL ADJECTIVE

meánchoimrithe

SINGULAR

1
mheánchoimrigh mé
ar mheánchoimrigh mé?
níor mheánchoimrigh mé
2
mheánchoimrigh tú
ar mheánchoimrigh tú?
níor mheánchoimrigh tú
3
mheánchoimrigh sé (MASC.)
ar mheánchoimrigh sé?
níor mheánchoimrigh sé
mheánchoimrigh sí (FEM.)
ar mheánchoimrigh sí?
níor mheánchoimrigh sí

PLURAL

1
mheánchoimríomar
ar mheánchoimríomar?
níor mheánchoimríomar
mheánchoimrigh muid
ar mheánchoimrigh muid?
níor mheánchoimrigh muid
2
mheánchoimrigh sibh
ar mheánchoimrigh sibh?
níor mheánchoimrigh sibh
3
mheánchoimrigh siad
ar mheánchoimrigh siad?
níor mheánchoimrigh siad
mheánchoimríodar
ar mheánchoimríodar?
níor mheánchoimríodar

PASSIVE

meánchoimríodh
ar meánchoimríodh?
níor meánchoimríodh

SINGULAR

1
meánchoimrím
an meánchoimrím?
ní mheánchoimrím
2
meánchoimríonn tú
an meánchoimríonn tú?
ní mheánchoimríonn tú
3
meánchoimríonn sé (MASC.)
an meánchoimríonn sé?
ní mheánchoimríonn sé
meánchoimríonn sí (FEM.)
an meánchoimríonn sí?
ní mheánchoimríonn sí

PLURAL

1
meánchoimrímid
an meánchoimrímid?
ní mheánchoimrímid
meánchoimríonn muid
an meánchoimríonn muid?
ní mheánchoimríonn muid
2
meánchoimríonn sibh
an meánchoimríonn sibh?
ní mheánchoimríonn sibh
3
meánchoimríonn siad
an meánchoimríonn siad?
ní mheánchoimríonn siad

PASSIVE

meánchoimrítear
an meánchoimrítear?
ní mheánchoimrítear

SINGULAR

1
meánchoimreoidh mé
an meánchoimreoidh mé?
ní mheánchoimreoidh mé
2
meánchoimreoidh tú
an meánchoimreoidh tú?
ní mheánchoimreoidh tú
3
meánchoimreoidh sé (MASC.)
an meánchoimreoidh sé?
ní mheánchoimreoidh sé
meánchoimreoidh sí (FEM.)
an meánchoimreoidh sí?
ní mheánchoimreoidh sí

PLURAL

1
meánchoimreoimid
an meánchoimreoimid?
ní mheánchoimreoimid
meánchoimreoidh muid
an meánchoimreoidh muid?
ní mheánchoimreoidh muid
2
meánchoimreoidh sibh
an meánchoimreoidh sibh?
ní mheánchoimreoidh sibh
3
meánchoimreoidh siad
an meánchoimreoidh siad?
ní mheánchoimreoidh siad

PASSIVE

meánchoimreofar
an meánchoimreofar?
ní mheánchoimreofar

SINGULAR

1
mheánchoimreoinn
an meánchoimreoinn?
ní mheánchoimreoinn
2
mheánchoimreofá
an meánchoimreofá?
ní mheánchoimreofá
3
mheánchoimreodh sé (MASC.)
an meánchoimreodh sé?
ní mheánchoimreodh sé
mheánchoimreodh sí (FEM.)
an meánchoimreodh sí?
ní mheánchoimreodh sí

PLURAL

1
mheánchoimreoimis
an meánchoimreoimis?
ní mheánchoimreoimis
mheánchoimreodh muid
an meánchoimreodh muid?
ní mheánchoimreodh muid
2
mheánchoimreodh sibh
an meánchoimreodh sibh?
ní mheánchoimreodh sibh
3
mheánchoimreoidís
an meánchoimreoidís?
ní mheánchoimreoidís
mheánchoimreodh siad
an meánchoimreodh siad?
ní mheánchoimreodh siad

PASSIVE

mheánchoimreofaí
an meánchoimreofaí?
ní mheánchoimreofaí

SINGULAR

1
mheánchoimrínn
an meánchoimrínn?
ní mheánchoimrínn
2
mheánchoimríteá
an meánchoimríteá?
ní mheánchoimríteá
3
mheánchoimríodh sé (MASC.)
an meánchoimríodh sé?
ní mheánchoimríodh sé
mheánchoimríodh sí (FEM.)
an meánchoimríodh sí?
ní mheánchoimríodh sí

PLURAL

1
mheánchoimrímis
an meánchoimrímis?
ní mheánchoimrímis
mheánchoimríodh muid
an meánchoimríodh muid?
ní mheánchoimríodh muid
2
mheánchoimríodh sibh
an meánchoimríodh sibh?
ní mheánchoimríodh sibh
3
mheánchoimrídís
an meánchoimrídís?
ní mheánchoimrídís
mheánchoimríodh siad
an meánchoimríodh siad?
ní mheánchoimríodh siad

PASSIVE

mheánchoimrítí
an meánchoimrítí?
ní mheánchoimrítí

SINGULAR

1
meánchoimrím!
ná meánchoimrím!
2
meánchoimrigh!
ná meánchoimrigh!
3
meánchoimríodh sé! (MASC.)
ná meánchoimríodh sé!
meánchoimríodh sí! (FEM.)
ná meánchoimríodh sí!

PLURAL

1
meánchoimrímis!
ná meánchoimrímis!
meánchoimríodh muid!
ná meánchoimríodh muid!
2
meánchoimrígí!
ná meánchoimrígí!
3
meánchoimrídís!
ná meánchoimrídís!
meánchoimríodh siad!
ná meánchoimríodh siad!

PASSIVE

meánchoimrítear!
ná meánchoimrítear!

SINGULAR

1
go meánchoimrí mé
nár mheánchoimrí mé
2
go meánchoimrí tú
nár mheánchoimrí tú
3
go meánchoimrí sé (MASC.)
nár mheánchoimrí sé
go meánchoimrí sí (FEM.)
nár mheánchoimrí sí

PLURAL

1
go meánchoimrímid
nár mheánchoimrímid
go meánchoimrí muid
nár mheánchoimrí muid
2
go meánchoimrí sibh
nár mheánchoimrí sibh
3
go meánchoimrí siad
nár mheánchoimrí siad

PASSIVE

go meánchoimrítear
nár mheánchoimrítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News