Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: paistil · paisteálaí · peistil · piastáil · pitseáil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

paisteáil

VERB

VERBAL NOUN

paisteáil

VERBAL ADJECTIVE

paisteáilte

SINGULAR

1
phaisteáil mé
ar phaisteáil mé?
níor phaisteáil mé
2
phaisteáil tú
ar phaisteáil tú?
níor phaisteáil tú
3
phaisteáil sé (MASC.)
ar phaisteáil sé?
níor phaisteáil sé
phaisteáil sí (FEM.)
ar phaisteáil sí?
níor phaisteáil sí

PLURAL

1
phaisteálamar
ar phaisteálamar?
níor phaisteálamar
phaisteáil muid
ar phaisteáil muid?
níor phaisteáil muid
2
phaisteáil sibh
ar phaisteáil sibh?
níor phaisteáil sibh
3
phaisteáil siad
ar phaisteáil siad?
níor phaisteáil siad
phaisteáladar
ar phaisteáladar?
níor phaisteáladar

PASSIVE

paisteáladh
ar paisteáladh?
níor paisteáladh

SINGULAR

1
paisteálaim
an bpaisteálaim?
ní phaisteálaim
2
paisteálann tú
an bpaisteálann tú?
ní phaisteálann tú
3
paisteálann sé (MASC.)
an bpaisteálann sé?
ní phaisteálann sé
paisteálann sí (FEM.)
an bpaisteálann sí?
ní phaisteálann sí

PLURAL

1
paisteálaimid
an bpaisteálaimid?
ní phaisteálaimid
paisteálann muid
an bpaisteálann muid?
ní phaisteálann muid
2
paisteálann sibh
an bpaisteálann sibh?
ní phaisteálann sibh
3
paisteálann siad
an bpaisteálann siad?
ní phaisteálann siad

PASSIVE

paisteáiltear
an bpaisteáiltear?
ní phaisteáiltear

SINGULAR

1
paisteálfaidh mé
an bpaisteálfaidh mé?
ní phaisteálfaidh mé
2
paisteálfaidh tú
an bpaisteálfaidh tú?
ní phaisteálfaidh tú
3
paisteálfaidh sé (MASC.)
an bpaisteálfaidh sé?
ní phaisteálfaidh sé
paisteálfaidh sí (FEM.)
an bpaisteálfaidh sí?
ní phaisteálfaidh sí

PLURAL

1
paisteálfaimid
an bpaisteálfaimid?
ní phaisteálfaimid
paisteálfaidh muid
an bpaisteálfaidh muid?
ní phaisteálfaidh muid
2
paisteálfaidh sibh
an bpaisteálfaidh sibh?
ní phaisteálfaidh sibh
3
paisteálfaidh siad
an bpaisteálfaidh siad?
ní phaisteálfaidh siad

PASSIVE

paisteálfar
an bpaisteálfar?
ní phaisteálfar

SINGULAR

1
phaisteálfainn
an bpaisteálfainn?
ní phaisteálfainn
2
phaisteálfá
an bpaisteálfá?
ní phaisteálfá
3
phaisteálfadh sé (MASC.)
an bpaisteálfadh sé?
ní phaisteálfadh sé
phaisteálfadh sí (FEM.)
an bpaisteálfadh sí?
ní phaisteálfadh sí

PLURAL

1
phaisteálfaimis
an bpaisteálfaimis?
ní phaisteálfaimis
phaisteálfadh muid
an bpaisteálfadh muid?
ní phaisteálfadh muid
2
phaisteálfadh sibh
an bpaisteálfadh sibh?
ní phaisteálfadh sibh
3
phaisteálfaidís
an bpaisteálfaidís?
ní phaisteálfaidís
phaisteálfadh siad
an bpaisteálfadh siad?
ní phaisteálfadh siad

PASSIVE

phaisteálfaí
an bpaisteálfaí?
ní phaisteálfaí

SINGULAR

1
phaisteálainn
an bpaisteálainn?
ní phaisteálainn
2
phaisteáilteá
an bpaisteáilteá?
ní phaisteáilteá
3
phaisteáladh sé (MASC.)
an bpaisteáladh sé?
ní phaisteáladh sé
phaisteáladh sí (FEM.)
an bpaisteáladh sí?
ní phaisteáladh sí

PLURAL

1
phaisteálaimis
an bpaisteálaimis?
ní phaisteálaimis
phaisteáladh muid
an bpaisteáladh muid?
ní phaisteáladh muid
2
phaisteáladh sibh
an bpaisteáladh sibh?
ní phaisteáladh sibh
3
phaisteálaidís
an bpaisteálaidís?
ní phaisteálaidís
phaisteáladh siad
an bpaisteáladh siad?
ní phaisteáladh siad

PASSIVE

phaisteáiltí
an bpaisteáiltí?
ní phaisteáiltí

SINGULAR

1
paisteálaim!
ná paisteálaim!
2
paisteáil!
ná paisteáil!
3
paisteáladh sé! (MASC.)
ná paisteáladh sé!
paisteáladh sí! (FEM.)
ná paisteáladh sí!

PLURAL

1
paisteálaimis!
ná paisteálaimis!
paisteáladh muid!
ná paisteáladh muid!
2
paisteálaigí!
ná paisteálaigí!
3
paisteálaidís!
ná paisteálaidís!
paisteáladh siad!
ná paisteáladh siad!

PASSIVE

paisteáiltear!
ná paisteáiltear!

SINGULAR

1
go bpaisteála mé
nár phaisteála mé
2
go bpaisteála tú
nár phaisteála tú
3
go bpaisteála sé (MASC.)
nár phaisteála sé
go bpaisteála sí (FEM.)
nár phaisteála sí

PLURAL

1
go bpaisteálaimid
nár phaisteálaimid
go bpaisteála muid
nár phaisteála muid
2
go bpaisteála sibh
nár phaisteála sibh
3
go bpaisteála siad
nár phaisteála siad

PASSIVE

go bpaisteáiltear
nár phaisteáiltear

paisteáil

NOUN
FEMININE

Singular

NOMINATIVE

paisteáil
an phaisteáil

GENITIVE

paisteála
na paisteála
Creidim ionat
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News