Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: piarmheasúnú

piarmheasúnaigh

VERB

VERBAL NOUN

piarmheasúnú

VERBAL ADJECTIVE

piarmheasúnaithe

SINGULAR

1
phiarmheasúnaigh mé
ar phiarmheasúnaigh mé?
níor phiarmheasúnaigh mé
2
phiarmheasúnaigh tú
ar phiarmheasúnaigh tú?
níor phiarmheasúnaigh tú
3
phiarmheasúnaigh sé (MASC.)
ar phiarmheasúnaigh sé?
níor phiarmheasúnaigh sé
phiarmheasúnaigh sí (FEM.)
ar phiarmheasúnaigh sí?
níor phiarmheasúnaigh sí

PLURAL

1
phiarmheasúnaíomar
ar phiarmheasúnaíomar?
níor phiarmheasúnaíomar
phiarmheasúnaigh muid
ar phiarmheasúnaigh muid?
níor phiarmheasúnaigh muid
2
phiarmheasúnaigh sibh
ar phiarmheasúnaigh sibh?
níor phiarmheasúnaigh sibh
3
phiarmheasúnaigh siad
ar phiarmheasúnaigh siad?
níor phiarmheasúnaigh siad
phiarmheasúnaíodar
ar phiarmheasúnaíodar?
níor phiarmheasúnaíodar

PASSIVE

piarmheasúnaíodh
ar piarmheasúnaíodh?
níor piarmheasúnaíodh

SINGULAR

1
piarmheasúnaím
an bpiarmheasúnaím?
ní phiarmheasúnaím
2
piarmheasúnaíonn tú
an bpiarmheasúnaíonn tú?
ní phiarmheasúnaíonn tú
3
piarmheasúnaíonn sé (MASC.)
an bpiarmheasúnaíonn sé?
ní phiarmheasúnaíonn sé
piarmheasúnaíonn sí (FEM.)
an bpiarmheasúnaíonn sí?
ní phiarmheasúnaíonn sí

PLURAL

1
piarmheasúnaímid
an bpiarmheasúnaímid?
ní phiarmheasúnaímid
piarmheasúnaíonn muid
an bpiarmheasúnaíonn muid?
ní phiarmheasúnaíonn muid
2
piarmheasúnaíonn sibh
an bpiarmheasúnaíonn sibh?
ní phiarmheasúnaíonn sibh
3
piarmheasúnaíonn siad
an bpiarmheasúnaíonn siad?
ní phiarmheasúnaíonn siad

PASSIVE

piarmheasúnaítear
an bpiarmheasúnaítear?
ní phiarmheasúnaítear

SINGULAR

1
piarmheasúnóidh mé
an bpiarmheasúnóidh mé?
ní phiarmheasúnóidh mé
2
piarmheasúnóidh tú
an bpiarmheasúnóidh tú?
ní phiarmheasúnóidh tú
3
piarmheasúnóidh sé (MASC.)
an bpiarmheasúnóidh sé?
ní phiarmheasúnóidh sé
piarmheasúnóidh sí (FEM.)
an bpiarmheasúnóidh sí?
ní phiarmheasúnóidh sí

PLURAL

1
piarmheasúnóimid
an bpiarmheasúnóimid?
ní phiarmheasúnóimid
piarmheasúnóidh muid
an bpiarmheasúnóidh muid?
ní phiarmheasúnóidh muid
2
piarmheasúnóidh sibh
an bpiarmheasúnóidh sibh?
ní phiarmheasúnóidh sibh
3
piarmheasúnóidh siad
an bpiarmheasúnóidh siad?
ní phiarmheasúnóidh siad

PASSIVE

piarmheasúnófar
an bpiarmheasúnófar?
ní phiarmheasúnófar

SINGULAR

1
phiarmheasúnóinn
an bpiarmheasúnóinn?
ní phiarmheasúnóinn
2
phiarmheasúnófá
an bpiarmheasúnófá?
ní phiarmheasúnófá
3
phiarmheasúnódh sé (MASC.)
an bpiarmheasúnódh sé?
ní phiarmheasúnódh sé
phiarmheasúnódh sí (FEM.)
an bpiarmheasúnódh sí?
ní phiarmheasúnódh sí

PLURAL

1
phiarmheasúnóimis
an bpiarmheasúnóimis?
ní phiarmheasúnóimis
phiarmheasúnódh muid
an bpiarmheasúnódh muid?
ní phiarmheasúnódh muid
2
phiarmheasúnódh sibh
an bpiarmheasúnódh sibh?
ní phiarmheasúnódh sibh
3
phiarmheasúnóidís
an bpiarmheasúnóidís?
ní phiarmheasúnóidís
phiarmheasúnódh siad
an bpiarmheasúnódh siad?
ní phiarmheasúnódh siad

PASSIVE

phiarmheasúnófaí
an bpiarmheasúnófaí?
ní phiarmheasúnófaí

SINGULAR

1
phiarmheasúnaínn
an bpiarmheasúnaínn?
ní phiarmheasúnaínn
2
phiarmheasúnaíteá
an bpiarmheasúnaíteá?
ní phiarmheasúnaíteá
3
phiarmheasúnaíodh sé (MASC.)
an bpiarmheasúnaíodh sé?
ní phiarmheasúnaíodh sé
phiarmheasúnaíodh sí (FEM.)
an bpiarmheasúnaíodh sí?
ní phiarmheasúnaíodh sí

PLURAL

1
phiarmheasúnaímis
an bpiarmheasúnaímis?
ní phiarmheasúnaímis
phiarmheasúnaíodh muid
an bpiarmheasúnaíodh muid?
ní phiarmheasúnaíodh muid
2
phiarmheasúnaíodh sibh
an bpiarmheasúnaíodh sibh?
ní phiarmheasúnaíodh sibh
3
phiarmheasúnaídís
an bpiarmheasúnaídís?
ní phiarmheasúnaídís
phiarmheasúnaíodh siad
an bpiarmheasúnaíodh siad?
ní phiarmheasúnaíodh siad

PASSIVE

phiarmheasúnaítí
an bpiarmheasúnaítí?
ní phiarmheasúnaítí

SINGULAR

1
piarmheasúnaím!
ná piarmheasúnaím!
2
piarmheasúnaigh!
ná piarmheasúnaigh!
3
piarmheasúnaíodh sé! (MASC.)
ná piarmheasúnaíodh sé!
piarmheasúnaíodh sí! (FEM.)
ná piarmheasúnaíodh sí!

PLURAL

1
piarmheasúnaímis!
ná piarmheasúnaímis!
piarmheasúnaíodh muid!
ná piarmheasúnaíodh muid!
2
piarmheasúnaígí!
ná piarmheasúnaígí!
3
piarmheasúnaídís!
ná piarmheasúnaídís!
piarmheasúnaíodh siad!
ná piarmheasúnaíodh siad!

PASSIVE

piarmheasúnaítear!
ná piarmheasúnaítear!

SINGULAR

1
go bpiarmheasúnaí mé
nár phiarmheasúnaí mé
2
go bpiarmheasúnaí tú
nár phiarmheasúnaí tú
3
go bpiarmheasúnaí sé (MASC.)
nár phiarmheasúnaí sé
go bpiarmheasúnaí sí (FEM.)
nár phiarmheasúnaí sí

PLURAL

1
go bpiarmheasúnaímid
nár phiarmheasúnaímid
go bpiarmheasúnaí muid
nár phiarmheasúnaí muid
2
go bpiarmheasúnaí sibh
nár phiarmheasúnaí sibh
3
go bpiarmheasúnaí siad
nár phiarmheasúnaí siad

PASSIVE

go bpiarmheasúnaítear
nár phiarmheasúnaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News