Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
síobshiúil could be a grammatical form of: síobshiúl »

síobshiúil

VERB

VERBAL NOUN

síobshiúl

VERBAL ADJECTIVE

síobshiúlta

SINGULAR

1
shíobshiúil mé
ar shíobshiúil mé?
níor shíobshiúil mé
2
shíobshiúil tú
ar shíobshiúil tú?
níor shíobshiúil tú
3
shíobshiúil sé (MASC.)
ar shíobshiúil sé?
níor shíobshiúil sé
shíobshiúil sí (FEM.)
ar shíobshiúil sí?
níor shíobshiúil sí

PLURAL

1
shíobshiúlamar
ar shíobshiúlamar?
níor shíobshiúlamar
shíobshiúil muid
ar shíobshiúil muid?
níor shíobshiúil muid
2
shíobshiúil sibh
ar shíobshiúil sibh?
níor shíobshiúil sibh
3
shíobshiúil siad
ar shíobshiúil siad?
níor shíobshiúil siad
shíobshiúladar
ar shíobshiúladar?
níor shíobshiúladar

PASSIVE

síobshiúladh
ar síobshiúladh?
níor síobshiúladh

SINGULAR

1
síobshiúlaim
an síobshiúlaim?
ní shíobshiúlaim
2
síobshiúlann tú
an síobshiúlann tú?
ní shíobshiúlann tú
3
síobshiúlann sé (MASC.)
an síobshiúlann sé?
ní shíobshiúlann sé
síobshiúlann sí (FEM.)
an síobshiúlann sí?
ní shíobshiúlann sí

PLURAL

1
síobshiúlaimid
an síobshiúlaimid?
ní shíobshiúlaimid
síobshiúlann muid
an síobshiúlann muid?
ní shíobshiúlann muid
2
síobshiúlann sibh
an síobshiúlann sibh?
ní shíobshiúlann sibh
3
síobshiúlann siad
an síobshiúlann siad?
ní shíobshiúlann siad

PASSIVE

síobshiúltar
an síobshiúltar?
ní shíobshiúltar

SINGULAR

1
síobshiúlfaidh mé
an síobshiúlfaidh mé?
ní shíobshiúlfaidh mé
2
síobshiúlfaidh tú
an síobshiúlfaidh tú?
ní shíobshiúlfaidh tú
3
síobshiúlfaidh sé (MASC.)
an síobshiúlfaidh sé?
ní shíobshiúlfaidh sé
síobshiúlfaidh sí (FEM.)
an síobshiúlfaidh sí?
ní shíobshiúlfaidh sí

PLURAL

1
síobshiúlfaimid
an síobshiúlfaimid?
ní shíobshiúlfaimid
síobshiúlfaidh muid
an síobshiúlfaidh muid?
ní shíobshiúlfaidh muid
2
síobshiúlfaidh sibh
an síobshiúlfaidh sibh?
ní shíobshiúlfaidh sibh
3
síobshiúlfaidh siad
an síobshiúlfaidh siad?
ní shíobshiúlfaidh siad

PASSIVE

síobshiúlfar
an síobshiúlfar?
ní shíobshiúlfar

SINGULAR

1
shíobshiúlfainn
an síobshiúlfainn?
ní shíobshiúlfainn
2
shíobshiúlfá
an síobshiúlfá?
ní shíobshiúlfá
3
shíobshiúlfadh sé (MASC.)
an síobshiúlfadh sé?
ní shíobshiúlfadh sé
shíobshiúlfadh sí (FEM.)
an síobshiúlfadh sí?
ní shíobshiúlfadh sí

PLURAL

1
shíobshiúlfaimis
an síobshiúlfaimis?
ní shíobshiúlfaimis
shíobshiúlfadh muid
an síobshiúlfadh muid?
ní shíobshiúlfadh muid
2
shíobshiúlfadh sibh
an síobshiúlfadh sibh?
ní shíobshiúlfadh sibh
3
shíobshiúlfaidís
an síobshiúlfaidís?
ní shíobshiúlfaidís
shíobshiúlfadh siad
an síobshiúlfadh siad?
ní shíobshiúlfadh siad

PASSIVE

shíobshiúlfaí
an síobshiúlfaí?
ní shíobshiúlfaí

SINGULAR

1
shíobshiúlainn
an síobshiúlainn?
ní shíobshiúlainn
2
shíobshiúltá
an síobshiúltá?
ní shíobshiúltá
3
shíobshiúladh sé (MASC.)
an síobshiúladh sé?
ní shíobshiúladh sé
shíobshiúladh sí (FEM.)
an síobshiúladh sí?
ní shíobshiúladh sí

PLURAL

1
shíobshiúlaimis
an síobshiúlaimis?
ní shíobshiúlaimis
shíobshiúladh muid
an síobshiúladh muid?
ní shíobshiúladh muid
2
shíobshiúladh sibh
an síobshiúladh sibh?
ní shíobshiúladh sibh
3
shíobshiúlaidís
an síobshiúlaidís?
ní shíobshiúlaidís
shíobshiúladh siad
an síobshiúladh siad?
ní shíobshiúladh siad

PASSIVE

shíobshiúltaí
an síobshiúltaí?
ní shíobshiúltaí

SINGULAR

1
síobshiúlaim!
ná síobshiúlaim!
2
síobshiúil!
ná síobshiúil!
3
síobshiúladh sé! (MASC.)
ná síobshiúladh sé!
síobshiúladh sí! (FEM.)
ná síobshiúladh sí!

PLURAL

1
síobshiúlaimis!
ná síobshiúlaimis!
síobshiúladh muid!
ná síobshiúladh muid!
2
síobshiúlaigí!
ná síobshiúlaigí!
3
síobshiúlaidís!
ná síobshiúlaidís!
síobshiúladh siad!
ná síobshiúladh siad!

PASSIVE

síobshiúltar!
ná síobshiúltar!

SINGULAR

1
go síobshiúla mé
nár shíobshiúla mé
2
go síobshiúla tú
nár shíobshiúla tú
3
go síobshiúla sé (MASC.)
nár shíobshiúla sé
go síobshiúla sí (FEM.)
nár shíobshiúla sí

PLURAL

1
go síobshiúlaimid
nár shíobshiúlaimid
go síobshiúla muid
nár shíobshiúla muid
2
go síobshiúla sibh
nár shíobshiúla sibh
3
go síobshiúla siad
nár shíobshiúla siad

PASSIVE

go síobshiúltar
nár shíobshiúltar
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News