Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cairdiúil

scairdsciáil

VERB

VERBAL NOUN

scairdsciáil

VERBAL ADJECTIVE

scairdsciáilte

SINGULAR

1
scairdsciáil mé
ar scairdsciáil mé?
níor scairdsciáil mé
2
scairdsciáil tú
ar scairdsciáil tú?
níor scairdsciáil tú
3
scairdsciáil sé (MASC.)
ar scairdsciáil sé?
níor scairdsciáil sé
scairdsciáil sí (FEM.)
ar scairdsciáil sí?
níor scairdsciáil sí

PLURAL

1
scairdsciálamar
ar scairdsciálamar?
níor scairdsciálamar
scairdsciáil muid
ar scairdsciáil muid?
níor scairdsciáil muid
2
scairdsciáil sibh
ar scairdsciáil sibh?
níor scairdsciáil sibh
3
scairdsciáil siad
ar scairdsciáil siad?
níor scairdsciáil siad
scairdsciáladar
ar scairdsciáladar?
níor scairdsciáladar

PASSIVE

scairdsciáladh
ar scairdsciáladh?
níor scairdsciáladh

SINGULAR

1
scairdsciálaim
an scairdsciálaim?
ní scairdsciálaim
2
scairdsciálann tú
an scairdsciálann tú?
ní scairdsciálann tú
3
scairdsciálann sé (MASC.)
an scairdsciálann sé?
ní scairdsciálann sé
scairdsciálann sí (FEM.)
an scairdsciálann sí?
ní scairdsciálann sí

PLURAL

1
scairdsciálaimid
an scairdsciálaimid?
ní scairdsciálaimid
scairdsciálann muid
an scairdsciálann muid?
ní scairdsciálann muid
2
scairdsciálann sibh
an scairdsciálann sibh?
ní scairdsciálann sibh
3
scairdsciálann siad
an scairdsciálann siad?
ní scairdsciálann siad

PASSIVE

scairdsciáiltear
an scairdsciáiltear?
ní scairdsciáiltear

SINGULAR

1
scairdsciálfaidh mé
an scairdsciálfaidh mé?
ní scairdsciálfaidh mé
2
scairdsciálfaidh tú
an scairdsciálfaidh tú?
ní scairdsciálfaidh tú
3
scairdsciálfaidh sé (MASC.)
an scairdsciálfaidh sé?
ní scairdsciálfaidh sé
scairdsciálfaidh sí (FEM.)
an scairdsciálfaidh sí?
ní scairdsciálfaidh sí

PLURAL

1
scairdsciálfaimid
an scairdsciálfaimid?
ní scairdsciálfaimid
scairdsciálfaidh muid
an scairdsciálfaidh muid?
ní scairdsciálfaidh muid
2
scairdsciálfaidh sibh
an scairdsciálfaidh sibh?
ní scairdsciálfaidh sibh
3
scairdsciálfaidh siad
an scairdsciálfaidh siad?
ní scairdsciálfaidh siad

PASSIVE

scairdsciálfar
an scairdsciálfar?
ní scairdsciálfar

SINGULAR

1
scairdsciálfainn
an scairdsciálfainn?
ní scairdsciálfainn
2
scairdsciálfá
an scairdsciálfá?
ní scairdsciálfá
3
scairdsciálfadh sé (MASC.)
an scairdsciálfadh sé?
ní scairdsciálfadh sé
scairdsciálfadh sí (FEM.)
an scairdsciálfadh sí?
ní scairdsciálfadh sí

PLURAL

1
scairdsciálfaimis
an scairdsciálfaimis?
ní scairdsciálfaimis
scairdsciálfadh muid
an scairdsciálfadh muid?
ní scairdsciálfadh muid
2
scairdsciálfadh sibh
an scairdsciálfadh sibh?
ní scairdsciálfadh sibh
3
scairdsciálfaidís
an scairdsciálfaidís?
ní scairdsciálfaidís
scairdsciálfadh siad
an scairdsciálfadh siad?
ní scairdsciálfadh siad

PASSIVE

scairdsciálfaí
an scairdsciálfaí?
ní scairdsciálfaí

SINGULAR

1
scairdsciálainn
an scairdsciálainn?
ní scairdsciálainn
2
scairdsciáilteá
an scairdsciáilteá?
ní scairdsciáilteá
3
scairdsciáladh sé (MASC.)
an scairdsciáladh sé?
ní scairdsciáladh sé
scairdsciáladh sí (FEM.)
an scairdsciáladh sí?
ní scairdsciáladh sí

PLURAL

1
scairdsciálaimis
an scairdsciálaimis?
ní scairdsciálaimis
scairdsciáladh muid
an scairdsciáladh muid?
ní scairdsciáladh muid
2
scairdsciáladh sibh
an scairdsciáladh sibh?
ní scairdsciáladh sibh
3
scairdsciálaidís
an scairdsciálaidís?
ní scairdsciálaidís
scairdsciáladh siad
an scairdsciáladh siad?
ní scairdsciáladh siad

PASSIVE

scairdsciáiltí
an scairdsciáiltí?
ní scairdsciáiltí

SINGULAR

1
scairdsciálaim!
ná scairdsciálaim!
2
scairdsciáil!
ná scairdsciáil!
3
scairdsciáladh sé! (MASC.)
ná scairdsciáladh sé!
scairdsciáladh sí! (FEM.)
ná scairdsciáladh sí!

PLURAL

1
scairdsciálaimis!
ná scairdsciálaimis!
scairdsciáladh muid!
ná scairdsciáladh muid!
2
scairdsciálaigí!
ná scairdsciálaigí!
3
scairdsciálaidís!
ná scairdsciálaidís!
scairdsciáladh siad!
ná scairdsciáladh siad!

PASSIVE

scairdsciáiltear!
ná scairdsciáiltear!

SINGULAR

1
go scairdsciála mé
nár scairdsciála mé
2
go scairdsciála tú
nár scairdsciála tú
3
go scairdsciála sé (MASC.)
nár scairdsciála sé
go scairdsciála sí (FEM.)
nár scairdsciála sí

PLURAL

1
go scairdsciálaimid
nár scairdsciálaimid
go scairdsciála muid
nár scairdsciála muid
2
go scairdsciála sibh
nár scairdsciála sibh
3
go scairdsciála siad
nár scairdsciála siad

PASSIVE

go scairdsciáiltear
nár scairdsciáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News