Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.

spotseiceáil

NOUN
FEMININE

Singular

NOMINATIVE

spotseiceáil
an spotseiceáil

GENITIVE

spotseiceála
na spotseiceála

Plural

NOMINATIVE

spotseiceálacha
na spotseiceálacha

GENITIVE

spotseiceálacha
na spotseiceálacha

spotseiceáil

VERB

VERBAL NOUN

spotseiceáil

VERBAL ADJECTIVE

spotseiceáilte

SINGULAR

1
spotseiceáil mé
ar spotseiceáil mé?
níor spotseiceáil mé
2
spotseiceáil tú
ar spotseiceáil tú?
níor spotseiceáil tú
3
spotseiceáil sé (MASC.)
ar spotseiceáil sé?
níor spotseiceáil sé
spotseiceáil sí (FEM.)
ar spotseiceáil sí?
níor spotseiceáil sí

PLURAL

1
spotseiceálamar
ar spotseiceálamar?
níor spotseiceálamar
spotseiceáil muid
ar spotseiceáil muid?
níor spotseiceáil muid
2
spotseiceáil sibh
ar spotseiceáil sibh?
níor spotseiceáil sibh
3
spotseiceáil siad
ar spotseiceáil siad?
níor spotseiceáil siad
spotseiceáladar
ar spotseiceáladar?
níor spotseiceáladar

PASSIVE

spotseiceáladh
ar spotseiceáladh?
níor spotseiceáladh

SINGULAR

1
spotseiceálaim
an spotseiceálaim?
ní spotseiceálaim
2
spotseiceálann tú
an spotseiceálann tú?
ní spotseiceálann tú
3
spotseiceálann sé (MASC.)
an spotseiceálann sé?
ní spotseiceálann sé
spotseiceálann sí (FEM.)
an spotseiceálann sí?
ní spotseiceálann sí

PLURAL

1
spotseiceálaimid
an spotseiceálaimid?
ní spotseiceálaimid
spotseiceálann muid
an spotseiceálann muid?
ní spotseiceálann muid
2
spotseiceálann sibh
an spotseiceálann sibh?
ní spotseiceálann sibh
3
spotseiceálann siad
an spotseiceálann siad?
ní spotseiceálann siad

PASSIVE

spotseiceáiltear
an spotseiceáiltear?
ní spotseiceáiltear

SINGULAR

1
spotseiceálfaidh mé
an spotseiceálfaidh mé?
ní spotseiceálfaidh mé
2
spotseiceálfaidh tú
an spotseiceálfaidh tú?
ní spotseiceálfaidh tú
3
spotseiceálfaidh sé (MASC.)
an spotseiceálfaidh sé?
ní spotseiceálfaidh sé
spotseiceálfaidh sí (FEM.)
an spotseiceálfaidh sí?
ní spotseiceálfaidh sí

PLURAL

1
spotseiceálfaimid
an spotseiceálfaimid?
ní spotseiceálfaimid
spotseiceálfaidh muid
an spotseiceálfaidh muid?
ní spotseiceálfaidh muid
2
spotseiceálfaidh sibh
an spotseiceálfaidh sibh?
ní spotseiceálfaidh sibh
3
spotseiceálfaidh siad
an spotseiceálfaidh siad?
ní spotseiceálfaidh siad

PASSIVE

spotseiceálfar
an spotseiceálfar?
ní spotseiceálfar

SINGULAR

1
spotseiceálfainn
an spotseiceálfainn?
ní spotseiceálfainn
2
spotseiceálfá
an spotseiceálfá?
ní spotseiceálfá
3
spotseiceálfadh sé (MASC.)
an spotseiceálfadh sé?
ní spotseiceálfadh sé
spotseiceálfadh sí (FEM.)
an spotseiceálfadh sí?
ní spotseiceálfadh sí

PLURAL

1
spotseiceálfaimis
an spotseiceálfaimis?
ní spotseiceálfaimis
spotseiceálfadh muid
an spotseiceálfadh muid?
ní spotseiceálfadh muid
2
spotseiceálfadh sibh
an spotseiceálfadh sibh?
ní spotseiceálfadh sibh
3
spotseiceálfaidís
an spotseiceálfaidís?
ní spotseiceálfaidís
spotseiceálfadh siad
an spotseiceálfadh siad?
ní spotseiceálfadh siad

PASSIVE

spotseiceálfaí
an spotseiceálfaí?
ní spotseiceálfaí

SINGULAR

1
spotseiceálainn
an spotseiceálainn?
ní spotseiceálainn
2
spotseiceáilteá
an spotseiceáilteá?
ní spotseiceáilteá
3
spotseiceáladh sé (MASC.)
an spotseiceáladh sé?
ní spotseiceáladh sé
spotseiceáladh sí (FEM.)
an spotseiceáladh sí?
ní spotseiceáladh sí

PLURAL

1
spotseiceálaimis
an spotseiceálaimis?
ní spotseiceálaimis
spotseiceáladh muid
an spotseiceáladh muid?
ní spotseiceáladh muid
2
spotseiceáladh sibh
an spotseiceáladh sibh?
ní spotseiceáladh sibh
3
spotseiceálaidís
an spotseiceálaidís?
ní spotseiceálaidís
spotseiceáladh siad
an spotseiceáladh siad?
ní spotseiceáladh siad

PASSIVE

spotseiceáiltí
an spotseiceáiltí?
ní spotseiceáiltí

SINGULAR

1
spotseiceálaim!
ná spotseiceálaim!
2
spotseiceáil!
ná spotseiceáil!
3
spotseiceáladh sé! (MASC.)
ná spotseiceáladh sé!
spotseiceáladh sí! (FEM.)
ná spotseiceáladh sí!

PLURAL

1
spotseiceálaimis!
ná spotseiceálaimis!
spotseiceáladh muid!
ná spotseiceáladh muid!
2
spotseiceálaigí!
ná spotseiceálaigí!
3
spotseiceálaidís!
ná spotseiceálaidís!
spotseiceáladh siad!
ná spotseiceáladh siad!

PASSIVE

spotseiceáiltear!
ná spotseiceáiltear!

SINGULAR

1
go spotseiceála mé
nár spotseiceála mé
2
go spotseiceála tú
nár spotseiceála tú
3
go spotseiceála sé (MASC.)
nár spotseiceála sé
go spotseiceála sí (FEM.)
nár spotseiceála sí

PLURAL

1
go spotseiceálaimid
nár spotseiceálaimid
go spotseiceála muid
nár spotseiceála muid
2
go spotseiceála sibh
nár spotseiceála sibh
3
go spotseiceála siad
nár spotseiceála siad

PASSIVE

go spotseiceáiltear
nár spotseiceáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News