Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: trádmharc · adharcáil · tagarmharcáil

trádmharcáil

VERB

VERBAL NOUN

trádmharcáil

VERBAL ADJECTIVE

trádmharcáilte

SINGULAR

1
thrádmharcáil mé
ar thrádmharcáil mé?
níor thrádmharcáil mé
2
thrádmharcáil tú
ar thrádmharcáil tú?
níor thrádmharcáil tú
3
thrádmharcáil sé (MASC.)
ar thrádmharcáil sé?
níor thrádmharcáil sé
thrádmharcáil sí (FEM.)
ar thrádmharcáil sí?
níor thrádmharcáil sí

PLURAL

1
thrádmharcálamar
ar thrádmharcálamar?
níor thrádmharcálamar
thrádmharcáil muid
ar thrádmharcáil muid?
níor thrádmharcáil muid
2
thrádmharcáil sibh
ar thrádmharcáil sibh?
níor thrádmharcáil sibh
3
thrádmharcáil siad
ar thrádmharcáil siad?
níor thrádmharcáil siad
thrádmharcáladar
ar thrádmharcáladar?
níor thrádmharcáladar

PASSIVE

trádmharcáladh
ar trádmharcáladh?
níor trádmharcáladh

SINGULAR

1
trádmharcálaim
an dtrádmharcálaim?
ní thrádmharcálaim
2
trádmharcálann tú
an dtrádmharcálann tú?
ní thrádmharcálann tú
3
trádmharcálann sé (MASC.)
an dtrádmharcálann sé?
ní thrádmharcálann sé
trádmharcálann sí (FEM.)
an dtrádmharcálann sí?
ní thrádmharcálann sí

PLURAL

1
trádmharcálaimid
an dtrádmharcálaimid?
ní thrádmharcálaimid
trádmharcálann muid
an dtrádmharcálann muid?
ní thrádmharcálann muid
2
trádmharcálann sibh
an dtrádmharcálann sibh?
ní thrádmharcálann sibh
3
trádmharcálann siad
an dtrádmharcálann siad?
ní thrádmharcálann siad

PASSIVE

trádmharcáiltear
an dtrádmharcáiltear?
ní thrádmharcáiltear

SINGULAR

1
trádmharcálfaidh mé
an dtrádmharcálfaidh mé?
ní thrádmharcálfaidh mé
2
trádmharcálfaidh tú
an dtrádmharcálfaidh tú?
ní thrádmharcálfaidh tú
3
trádmharcálfaidh sé (MASC.)
an dtrádmharcálfaidh sé?
ní thrádmharcálfaidh sé
trádmharcálfaidh sí (FEM.)
an dtrádmharcálfaidh sí?
ní thrádmharcálfaidh sí

PLURAL

1
trádmharcálfaimid
an dtrádmharcálfaimid?
ní thrádmharcálfaimid
trádmharcálfaidh muid
an dtrádmharcálfaidh muid?
ní thrádmharcálfaidh muid
2
trádmharcálfaidh sibh
an dtrádmharcálfaidh sibh?
ní thrádmharcálfaidh sibh
3
trádmharcálfaidh siad
an dtrádmharcálfaidh siad?
ní thrádmharcálfaidh siad

PASSIVE

trádmharcálfar
an dtrádmharcálfar?
ní thrádmharcálfar

SINGULAR

1
thrádmharcálfainn
an dtrádmharcálfainn?
ní thrádmharcálfainn
2
thrádmharcálfá
an dtrádmharcálfá?
ní thrádmharcálfá
3
thrádmharcálfadh sé (MASC.)
an dtrádmharcálfadh sé?
ní thrádmharcálfadh sé
thrádmharcálfadh sí (FEM.)
an dtrádmharcálfadh sí?
ní thrádmharcálfadh sí

PLURAL

1
thrádmharcálfaimis
an dtrádmharcálfaimis?
ní thrádmharcálfaimis
thrádmharcálfadh muid
an dtrádmharcálfadh muid?
ní thrádmharcálfadh muid
2
thrádmharcálfadh sibh
an dtrádmharcálfadh sibh?
ní thrádmharcálfadh sibh
3
thrádmharcálfaidís
an dtrádmharcálfaidís?
ní thrádmharcálfaidís
thrádmharcálfadh siad
an dtrádmharcálfadh siad?
ní thrádmharcálfadh siad

PASSIVE

thrádmharcálfaí
an dtrádmharcálfaí?
ní thrádmharcálfaí

SINGULAR

1
thrádmharcálainn
an dtrádmharcálainn?
ní thrádmharcálainn
2
thrádmharcáilteá
an dtrádmharcáilteá?
ní thrádmharcáilteá
3
thrádmharcáladh sé (MASC.)
an dtrádmharcáladh sé?
ní thrádmharcáladh sé
thrádmharcáladh sí (FEM.)
an dtrádmharcáladh sí?
ní thrádmharcáladh sí

PLURAL

1
thrádmharcálaimis
an dtrádmharcálaimis?
ní thrádmharcálaimis
thrádmharcáladh muid
an dtrádmharcáladh muid?
ní thrádmharcáladh muid
2
thrádmharcáladh sibh
an dtrádmharcáladh sibh?
ní thrádmharcáladh sibh
3
thrádmharcálaidís
an dtrádmharcálaidís?
ní thrádmharcálaidís
thrádmharcáladh siad
an dtrádmharcáladh siad?
ní thrádmharcáladh siad

PASSIVE

thrádmharcáiltí
an dtrádmharcáiltí?
ní thrádmharcáiltí

SINGULAR

1
trádmharcálaim!
ná trádmharcálaim!
2
trádmharcáil!
ná trádmharcáil!
3
trádmharcáladh sé! (MASC.)
ná trádmharcáladh sé!
trádmharcáladh sí! (FEM.)
ná trádmharcáladh sí!

PLURAL

1
trádmharcálaimis!
ná trádmharcálaimis!
trádmharcáladh muid!
ná trádmharcáladh muid!
2
trádmharcálaigí!
ná trádmharcálaigí!
3
trádmharcálaidís!
ná trádmharcálaidís!
trádmharcáladh siad!
ná trádmharcáladh siad!

PASSIVE

trádmharcáiltear!
ná trádmharcáiltear!

SINGULAR

1
go dtrádmharcála mé
nár thrádmharcála mé
2
go dtrádmharcála tú
nár thrádmharcála tú
3
go dtrádmharcála sé (MASC.)
nár thrádmharcála sé
go dtrádmharcála sí (FEM.)
nár thrádmharcála sí

PLURAL

1
go dtrádmharcálaimid
nár thrádmharcálaimid
go dtrádmharcála muid
nár thrádmharcála muid
2
go dtrádmharcála sibh
nár thrádmharcála sibh
3
go dtrádmharcála siad
nár thrádmharcála siad

PASSIVE

go dtrádmharcáiltear
nár thrádmharcáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News