Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: atvuíteáil · tuiteáil · puiteáil · suiteáil · tairteoil

tvuíteáil

VERB

VERBAL NOUN

tvuíteáil

VERBAL ADJECTIVE

tvuíteáilte

SINGULAR

1
thvuíteáil mé
ar thvuíteáil mé?
níor thvuíteáil mé
2
thvuíteáil tú
ar thvuíteáil tú?
níor thvuíteáil tú
3
thvuíteáil sé (MASC.)
ar thvuíteáil sé?
níor thvuíteáil sé
thvuíteáil sí (FEM.)
ar thvuíteáil sí?
níor thvuíteáil sí

PLURAL

1
thvuíteálamar
ar thvuíteálamar?
níor thvuíteálamar
thvuíteáil muid
ar thvuíteáil muid?
níor thvuíteáil muid
2
thvuíteáil sibh
ar thvuíteáil sibh?
níor thvuíteáil sibh
3
thvuíteáil siad
ar thvuíteáil siad?
níor thvuíteáil siad
thvuíteáladar
ar thvuíteáladar?
níor thvuíteáladar

PASSIVE

tvuíteáladh
ar tvuíteáladh?
níor tvuíteáladh

SINGULAR

1
tvuíteálaim
an dtvuíteálaim?
ní thvuíteálaim
2
tvuíteálann tú
an dtvuíteálann tú?
ní thvuíteálann tú
3
tvuíteálann sé (MASC.)
an dtvuíteálann sé?
ní thvuíteálann sé
tvuíteálann sí (FEM.)
an dtvuíteálann sí?
ní thvuíteálann sí

PLURAL

1
tvuíteálaimid
an dtvuíteálaimid?
ní thvuíteálaimid
tvuíteálann muid
an dtvuíteálann muid?
ní thvuíteálann muid
2
tvuíteálann sibh
an dtvuíteálann sibh?
ní thvuíteálann sibh
3
tvuíteálann siad
an dtvuíteálann siad?
ní thvuíteálann siad

PASSIVE

tvuíteáiltear
an dtvuíteáiltear?
ní thvuíteáiltear

SINGULAR

1
tvuíteálfaidh mé
an dtvuíteálfaidh mé?
ní thvuíteálfaidh mé
2
tvuíteálfaidh tú
an dtvuíteálfaidh tú?
ní thvuíteálfaidh tú
3
tvuíteálfaidh sé (MASC.)
an dtvuíteálfaidh sé?
ní thvuíteálfaidh sé
tvuíteálfaidh sí (FEM.)
an dtvuíteálfaidh sí?
ní thvuíteálfaidh sí

PLURAL

1
tvuíteálfaimid
an dtvuíteálfaimid?
ní thvuíteálfaimid
tvuíteálfaidh muid
an dtvuíteálfaidh muid?
ní thvuíteálfaidh muid
2
tvuíteálfaidh sibh
an dtvuíteálfaidh sibh?
ní thvuíteálfaidh sibh
3
tvuíteálfaidh siad
an dtvuíteálfaidh siad?
ní thvuíteálfaidh siad

PASSIVE

tvuíteálfar
an dtvuíteálfar?
ní thvuíteálfar

SINGULAR

1
thvuíteálfainn
an dtvuíteálfainn?
ní thvuíteálfainn
2
thvuíteálfá
an dtvuíteálfá?
ní thvuíteálfá
3
thvuíteálfadh sé (MASC.)
an dtvuíteálfadh sé?
ní thvuíteálfadh sé
thvuíteálfadh sí (FEM.)
an dtvuíteálfadh sí?
ní thvuíteálfadh sí

PLURAL

1
thvuíteálfaimis
an dtvuíteálfaimis?
ní thvuíteálfaimis
thvuíteálfadh muid
an dtvuíteálfadh muid?
ní thvuíteálfadh muid
2
thvuíteálfadh sibh
an dtvuíteálfadh sibh?
ní thvuíteálfadh sibh
3
thvuíteálfaidís
an dtvuíteálfaidís?
ní thvuíteálfaidís
thvuíteálfadh siad
an dtvuíteálfadh siad?
ní thvuíteálfadh siad

PASSIVE

thvuíteálfaí
an dtvuíteálfaí?
ní thvuíteálfaí

SINGULAR

1
thvuíteálainn
an dtvuíteálainn?
ní thvuíteálainn
2
thvuíteáilteá
an dtvuíteáilteá?
ní thvuíteáilteá
3
thvuíteáladh sé (MASC.)
an dtvuíteáladh sé?
ní thvuíteáladh sé
thvuíteáladh sí (FEM.)
an dtvuíteáladh sí?
ní thvuíteáladh sí

PLURAL

1
thvuíteálaimis
an dtvuíteálaimis?
ní thvuíteálaimis
thvuíteáladh muid
an dtvuíteáladh muid?
ní thvuíteáladh muid
2
thvuíteáladh sibh
an dtvuíteáladh sibh?
ní thvuíteáladh sibh
3
thvuíteálaidís
an dtvuíteálaidís?
ní thvuíteálaidís
thvuíteáladh siad
an dtvuíteáladh siad?
ní thvuíteáladh siad

PASSIVE

thvuíteáiltí
an dtvuíteáiltí?
ní thvuíteáiltí

SINGULAR

1
tvuíteálaim!
ná tvuíteálaim!
2
tvuíteáil!
ná tvuíteáil!
3
tvuíteáladh sé! (MASC.)
ná tvuíteáladh sé!
tvuíteáladh sí! (FEM.)
ná tvuíteáladh sí!

PLURAL

1
tvuíteálaimis!
ná tvuíteálaimis!
tvuíteáladh muid!
ná tvuíteáladh muid!
2
tvuíteálaigí!
ná tvuíteálaigí!
3
tvuíteálaidís!
ná tvuíteálaidís!
tvuíteáladh siad!
ná tvuíteáladh siad!

PASSIVE

tvuíteáiltear!
ná tvuíteáiltear!

SINGULAR

1
go dtvuíteála mé
nár thvuíteála mé
2
go dtvuíteála tú
nár thvuíteála tú
3
go dtvuíteála sé (MASC.)
nár thvuíteála sé
go dtvuíteála sí (FEM.)
nár thvuíteála sí

PLURAL

1
go dtvuíteálaimid
nár thvuíteálaimid
go dtvuíteála muid
nár thvuíteála muid
2
go dtvuíteála sibh
nár thvuíteála sibh
3
go dtvuíteála siad
nár thvuíteála siad

PASSIVE

go dtvuíteáiltear
nár thvuíteáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News