Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: athchuairt · athchuir

athchnuchair

VERB

VERBAL NOUN

athchnuchairt

VERBAL ADJECTIVE

athchnuchartha

SINGULAR

1
d'athchnuchair mé
ar athchnuchair mé?
níor athchnuchair mé
2
d'athchnuchair tú
ar athchnuchair tú?
níor athchnuchair tú
3
d'athchnuchair sé (MASC.)
ar athchnuchair sé?
níor athchnuchair sé
d'athchnuchair sí (FEM.)
ar athchnuchair sí?
níor athchnuchair sí

PLURAL

1
d'athchnuchraíomar
ar athchnuchraíomar?
níor athchnuchraíomar
d'athchnuchair muid
ar athchnuchair muid?
níor athchnuchair muid
2
d'athchnuchair sibh
ar athchnuchair sibh?
níor athchnuchair sibh
3
d'athchnuchair siad
ar athchnuchair siad?
níor athchnuchair siad
d'athchnuchraíodar
ar athchnuchraíodar?
níor athchnuchraíodar

PASSIVE

athchnuchraíodh
ar athchnuchraíodh?
níor athchnuchraíodh

SINGULAR

1
athchnuchraím
an athchnuchraím?
ní athchnuchraím
2
athchnuchraíonn tú
an athchnuchraíonn tú?
ní athchnuchraíonn tú
3
athchnuchraíonn sé (MASC.)
an athchnuchraíonn sé?
ní athchnuchraíonn sé
athchnuchraíonn sí (FEM.)
an athchnuchraíonn sí?
ní athchnuchraíonn sí

PLURAL

1
athchnuchraímid
an athchnuchraímid?
ní athchnuchraímid
athchnuchraíonn muid
an athchnuchraíonn muid?
ní athchnuchraíonn muid
2
athchnuchraíonn sibh
an athchnuchraíonn sibh?
ní athchnuchraíonn sibh
3
athchnuchraíonn siad
an athchnuchraíonn siad?
ní athchnuchraíonn siad

PASSIVE

athchnuchraítear
an athchnuchraítear?
ní athchnuchraítear

SINGULAR

1
athchnuchróidh mé
an athchnuchróidh mé?
ní athchnuchróidh mé
2
athchnuchróidh tú
an athchnuchróidh tú?
ní athchnuchróidh tú
3
athchnuchróidh sé (MASC.)
an athchnuchróidh sé?
ní athchnuchróidh sé
athchnuchróidh sí (FEM.)
an athchnuchróidh sí?
ní athchnuchróidh sí

PLURAL

1
athchnuchróimid
an athchnuchróimid?
ní athchnuchróimid
athchnuchróidh muid
an athchnuchróidh muid?
ní athchnuchróidh muid
2
athchnuchróidh sibh
an athchnuchróidh sibh?
ní athchnuchróidh sibh
3
athchnuchróidh siad
an athchnuchróidh siad?
ní athchnuchróidh siad

PASSIVE

athchnuchrófar
an athchnuchrófar?
ní athchnuchrófar

SINGULAR

1
d'athchnuchróinn
an athchnuchróinn?
ní athchnuchróinn
2
d'athchnuchrófá
an athchnuchrófá?
ní athchnuchrófá
3
d'athchnuchródh sé (MASC.)
an athchnuchródh sé?
ní athchnuchródh sé
d'athchnuchródh sí (FEM.)
an athchnuchródh sí?
ní athchnuchródh sí

PLURAL

1
d'athchnuchróimis
an athchnuchróimis?
ní athchnuchróimis
d'athchnuchródh muid
an athchnuchródh muid?
ní athchnuchródh muid
2
d'athchnuchródh sibh
an athchnuchródh sibh?
ní athchnuchródh sibh
3
d'athchnuchróidís
an athchnuchróidís?
ní athchnuchróidís
d'athchnuchródh siad
an athchnuchródh siad?
ní athchnuchródh siad

PASSIVE

d'athchnuchrófaí
an athchnuchrófaí?
ní athchnuchrófaí

SINGULAR

1
d'athchnuchraínn
an athchnuchraínn?
ní athchnuchraínn
2
d'athchnuchraíteá
an athchnuchraíteá?
ní athchnuchraíteá
3
d'athchnuchraíodh sé (MASC.)
an athchnuchraíodh sé?
ní athchnuchraíodh sé
d'athchnuchraíodh sí (FEM.)
an athchnuchraíodh sí?
ní athchnuchraíodh sí

PLURAL

1
d'athchnuchraímis
an athchnuchraímis?
ní athchnuchraímis
d'athchnuchraíodh muid
an athchnuchraíodh muid?
ní athchnuchraíodh muid
2
d'athchnuchraíodh sibh
an athchnuchraíodh sibh?
ní athchnuchraíodh sibh
3
d'athchnuchraídís
an athchnuchraídís?
ní athchnuchraídís
d'athchnuchraíodh siad
an athchnuchraíodh siad?
ní athchnuchraíodh siad

PASSIVE

d'athchnuchraítí
an athchnuchraítí?
ní athchnuchraítí

SINGULAR

1
athchnuchraím!
ná hathchnuchraím!
2
athchnuchair!
ná hathchnuchair!
3
athchnuchraíodh sé! (MASC.)
ná hathchnuchraíodh sé!
athchnuchraíodh sí! (FEM.)
ná hathchnuchraíodh sí!

PLURAL

1
athchnuchraímis!
ná hathchnuchraímis!
athchnuchraíodh muid!
ná hathchnuchraíodh muid!
2
athchnuchraígí!
ná hathchnuchraígí!
3
athchnuchraídís!
ná hathchnuchraídís!
athchnuchraíodh siad!
ná hathchnuchraíodh siad!

PASSIVE

athchnuchraítear!
ná hathchnuchraítear!

SINGULAR

1
go n-athchnuchraí mé
nár athchnuchraí mé
2
go n-athchnuchraí tú
nár athchnuchraí tú
3
go n-athchnuchraí sé (MASC.)
nár athchnuchraí sé
go n-athchnuchraí sí (FEM.)
nár athchnuchraí sí

PLURAL

1
go n-athchnuchraímid
nár athchnuchraímid
go n-athchnuchraí muid
nár athchnuchraí muid
2
go n-athchnuchraí sibh
nár athchnuchraí sibh
3
go n-athchnuchraí siad
nár athchnuchraí siad

PASSIVE

go n-athchnuchraítear
nár athchnuchraítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News