Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: athchaora · athchló · athrach
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athchraol

▪
VERB

VERBAL NOUN

athchraoladh

VERBAL ADJECTIVE

athchraolta

SINGULAR

1
d'athchraol mé
▪ar athchraol mé?
▪níor athchraol mé
2
d'athchraol tú
▪ar athchraol tú?
▪níor athchraol tú
3
d'athchraol sé (MASC.)
▪ar athchraol sé?
▪níor athchraol sé
d'athchraol sí (FEM.)
▪ar athchraol sí?
▪níor athchraol sí

PLURAL

1
d'athchraolamar
▪ar athchraolamar?
▪níor athchraolamar
d'athchraol muid
▪ar athchraol muid?
▪níor athchraol muid
2
d'athchraol sibh
▪ar athchraol sibh?
▪níor athchraol sibh
3
d'athchraol siad
▪ar athchraol siad?
▪níor athchraol siad
d'athchraoladar
▪ar athchraoladar?
▪níor athchraoladar

PASSIVE

athchraoladh
▪ar athchraoladh?
▪níor athchraoladh

SINGULAR

1
athchraolaim
▪an athchraolaim?
▪ní athchraolaim
2
athchraolann tú
▪an athchraolann tú?
▪ní athchraolann tú
3
athchraolann sé (MASC.)
▪an athchraolann sé?
▪ní athchraolann sé
athchraolann sí (FEM.)
▪an athchraolann sí?
▪ní athchraolann sí

PLURAL

1
athchraolaimid
▪an athchraolaimid?
▪ní athchraolaimid
athchraolann muid
▪an athchraolann muid?
▪ní athchraolann muid
2
athchraolann sibh
▪an athchraolann sibh?
▪ní athchraolann sibh
3
athchraolann siad
▪an athchraolann siad?
▪ní athchraolann siad

PASSIVE

athchraoltar
▪an athchraoltar?
▪ní athchraoltar

SINGULAR

1
athchraolfaidh mé
▪an athchraolfaidh mé?
▪ní athchraolfaidh mé
2
athchraolfaidh tú
▪an athchraolfaidh tú?
▪ní athchraolfaidh tú
3
athchraolfaidh sé (MASC.)
▪an athchraolfaidh sé?
▪ní athchraolfaidh sé
athchraolfaidh sí (FEM.)
▪an athchraolfaidh sí?
▪ní athchraolfaidh sí

PLURAL

1
athchraolfaimid
▪an athchraolfaimid?
▪ní athchraolfaimid
athchraolfaidh muid
▪an athchraolfaidh muid?
▪ní athchraolfaidh muid
2
athchraolfaidh sibh
▪an athchraolfaidh sibh?
▪ní athchraolfaidh sibh
3
athchraolfaidh siad
▪an athchraolfaidh siad?
▪ní athchraolfaidh siad

PASSIVE

athchraolfar
▪an athchraolfar?
▪ní athchraolfar

SINGULAR

1
d'athchraolfainn
▪an athchraolfainn?
▪ní athchraolfainn
2
d'athchraolfá
▪an athchraolfá?
▪ní athchraolfá
3
d'athchraolfadh sé (MASC.)
▪an athchraolfadh sé?
▪ní athchraolfadh sé
d'athchraolfadh sí (FEM.)
▪an athchraolfadh sí?
▪ní athchraolfadh sí

PLURAL

1
d'athchraolfaimis
▪an athchraolfaimis?
▪ní athchraolfaimis
d'athchraolfadh muid
▪an athchraolfadh muid?
▪ní athchraolfadh muid
2
d'athchraolfadh sibh
▪an athchraolfadh sibh?
▪ní athchraolfadh sibh
3
d'athchraolfaidís
▪an athchraolfaidís?
▪ní athchraolfaidís
d'athchraolfadh siad
▪an athchraolfadh siad?
▪ní athchraolfadh siad

PASSIVE

d'athchraolfaí
▪an athchraolfaí?
▪ní athchraolfaí

SINGULAR

1
d'athchraolainn
▪an athchraolainn?
▪ní athchraolainn
2
d'athchraoltá
▪an athchraoltá?
▪ní athchraoltá
3
d'athchraoladh sé (MASC.)
▪an athchraoladh sé?
▪ní athchraoladh sé
d'athchraoladh sí (FEM.)
▪an athchraoladh sí?
▪ní athchraoladh sí

PLURAL

1
d'athchraolaimis
▪an athchraolaimis?
▪ní athchraolaimis
d'athchraoladh muid
▪an athchraoladh muid?
▪ní athchraoladh muid
2
d'athchraoladh sibh
▪an athchraoladh sibh?
▪ní athchraoladh sibh
3
d'athchraolaidís
▪an athchraolaidís?
▪ní athchraolaidís
d'athchraoladh siad
▪an athchraoladh siad?
▪ní athchraoladh siad

PASSIVE

d'athchraoltaí
▪an athchraoltaí?
▪ní athchraoltaí

SINGULAR

1
athchraolaim!
▪ná hathchraolaim!
2
athchraol!
▪ná hathchraol!
3
athchraoladh sé! (MASC.)
▪ná hathchraoladh sé!
athchraoladh sí! (FEM.)
▪ná hathchraoladh sí!

PLURAL

1
athchraolaimis!
▪ná hathchraolaimis!
athchraoladh muid!
▪ná hathchraoladh muid!
2
athchraolaigí!
▪ná hathchraolaigí!
3
athchraolaidís!
▪ná hathchraolaidís!
athchraoladh siad!
▪ná hathchraoladh siad!

PASSIVE

athchraoltar!
▪ná hathchraoltar!

SINGULAR

1
go n-athchraola mé
▪nár athchraola mé
2
go n-athchraola tú
▪nár athchraola tú
3
go n-athchraola sé (MASC.)
▪nár athchraola sé
go n-athchraola sí (FEM.)
▪nár athchraola sí

PLURAL

1
go n-athchraolaimid
▪nár athchraolaimid
go n-athchraola muid
▪nár athchraola muid
2
go n-athchraola sibh
▪nár athchraola sibh
3
go n-athchraola siad
▪nár athchraola siad

PASSIVE

go n-athchraoltar
▪nár athchraoltar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News